Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie przednich głośników Astra G i gdzie wcisnąć wzma

06 Sie 2009 23:16 4275 14
  • Poziom 10  
    Mam w bagazniku wzmacniacz carpower power 1/1000D i suba sonic-15, kondensator 1,5F, kable 70mm2.
    Chce wsadzić na przednie drzwi głośniki DLS R6A 80W RMS i podpiąć je pod wzmaka Caliber Venom CA 200V4 4x87W RMS, cztero kanałowy dlatego że w późniejszym czasie chce takie same głośniki wrzucić na tylne drzwi.

Moje pytania:
    1) Masa może być podłączona do obu wzmaków z karoserji czy lepiej podłączyć z akumulatora?
    2)Moge podłączyć wzmacniacz na przód pod przewód który idzie do bagarznika do suba?
    3)kable 10mm2 starczą o tego 4 kanałowego wzmaka?
    4)Gdzie w astrze G można wcisnąć tego wzmaka gdzieś z przodu żeby nie prowadzić przewodów zasilających iz radia na tył i głośnikowych z tyłu na przód.
  • Poziom 23  
    1) Z tą masą to bywa różnie. Raz pójście od aku coś da (a nawet wiele zmieni) innym razem będzie to bez znaczenia. Na przykładzie instalacji na własne potrzeby wiem, że potrafi to być bez znaczenia. Najlepiej spróbuj na początek z karoserii, skoro chcesz zaoszczędzić. Jak zacznie zbierać zakłócenia albo wpływać na jakieś urządzenia niewłaściwie, to będziesz się bawić w masę z aku.
    2) O co chodzi? O wykorzystanie tej samej masy co idzie do drugiego wzmaka? Czy +?
    3) na jeden zestaw 10mm2 powinno starczyć, ale czy jest sens skoro chcesz drugi taki sam zestaw pozniej? Bo na dwa to już za mało.
    4) astry nie znam ale powiem tak - za duży to samochód nie jest, raczej ciasnawy, a pamiętaj że choć trochę wzmacniacz się chłodzić musi. Więc wg mnie szanse marne.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    2) Chodzi o przewód "+"
    Dzięki
  • Poziom 23  
    Teoretycznie tak - można. Wrzucasz rozdzielacz zasilania i po sprawie. Pytanie tylko, czy ten przewód jest wystarczająca gruby żeby płynął przez niego prąd na obydwa wzmacniacze.

pzdr
  • Poziom 10  
    No właśnie o to chodzi czy wytrzyma przewód. Ale 70mm2 chyba powinna wytrzymać.
  • Poziom 23  
    A tak, rzeczywiście napisałeś, że 70. To wystarczy.
  • Poziom 29  
    Chyba trochę przesadzasz z tym kablem 70 mm2 ..... jeśli ma być przyszłościowo to max 50 mm2 by wystarczył.

Mase spokojnie możesz wziąć z bagażnika ... w bagażniku z plusa dajesz rozdzielacz z bezpiecznikami ( rozeta ) i rozdzielasz kabel 50 mm2 na np 10 - 16 mm2 na wzmak przedni a reszte na wzmak do suba...

Oczywiście przy aku na plusie odpowiedni bezpiecznik i w bagażniku przy rozdzielaczu też.
  • Poziom 10  
    A powiedz mi jeszcze jakie bezpieczniki dać?
    W bagażniku na wzmaku do suba mam 2x70A a na tym na przód chyba 30A. Mam już bezpiecznik 120A i gdzie go dać, przy akumulatorze czy za rozdzielaczem do suba?
    I jaki kabel z rozdzielacza do wzmaka suba? 25mm2starczy?
  • Poziom 29  
    Dając kabel główny 50 mm2 o jakiejś tam długości dajesz przy aku ( blisko, max 30 cm od akumulatora ) odpowiedni bezpiecznik pasujacy do długości kabla i jego grubości....

Jeśli rozdzielisz kabel na rozecie na np. 10-16 mm2 na wzmak przedni a 35 mm2 na wzmaka do suba to też musisz dać odpowiednie bezpieczniki.

Wszystko znajdziesz w tabelce na str. 19 ...

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf
  • Poziom 18  
    Skoro masz przewód poprowadzony 70mm2 to aż nadto. Spokojnie wystarczyłby max 52-60mm2. Zrób dobrze przód, wygłusz drzwi i nie baw się w głośniki z tyłu, prawdopodobnie popsujesz sobie tylko poprawną scenę dźwięku, ale to tylko moje zdanie! Bezpiecznik tak jak kolega wyżej napisał, możliwie blisko akumulatora 140-150A powinno być. Potem rozdzielacz i jeżeli wzmacniacze mają swoje bezpieczniki to ja już bym nie bawił się w dalsze bezpieczniki za rozdzielaczem!
    Masę skoro masz daną z karoseri do tamtego wzmacniacza to rozdzielacz i masa do drugiego wzmacniacza i powinno być dobrze. Do tego drugiego wzmacniacza spokojnie wystarczą dużo mniejsze przewody np 8mm2 :) bo pewnie wzmacniacze będą obok siebie.

Możesz wzmacniacz włożyć pod siedzenie ale w Twoim wypadku lepiej i oszczędniej będzie podłączyć wzmacniacz w bagażniku, potem tylko przewody na przedni zestaw 2x2.5mm i po kłopocie!
  • Poziom 10  
    Wzmaka nie moge dać pod siedzenie bo jest pod nik taki tunel i wzmak sie nie zmieści.
  • Poziom 23  
    Jeżeli nie masz do tego konkretnego miejsca to się tak nie baw, bo zimą wzmacniacz będzie zgarniał ciepło puszczane na nogi tylnego pasażera. W efekcie może się ciągle wyłączać bo nie będzie miał jak się chłodzić.
  • Poziom 29  
    :arrow: 60037

Niepotrzebnie pisałem z tym kablem 50 mm2 bo przeoczyłem info, że już masz pociągnięty kabel 70 mm2 :D

sorki za zamieszanie .....

Wzmaki musisz dać raczej do bagażnika bo nawet mały wzmak na przod ciężko zmieścic w Astrze pod przednie siedzenie lub koło schowka...

Ja u siebie w Astrze wzmak do suba mam na skrzyni a przedni przykręcony do tylnego oparcia. No i oczywiście musisz w progu puścić kable głośnikowe. Innej opcji nie ma !
  • Poziom 10  
    Kable będe kładł od nowa bo mam je puszczone przez tunel środkowy a chce je puścić w progach, i tak musze głośnikowe nimi puścić.
    Przewód główny do bagarznika dam 50mm2 a z rozdzielacza do wzmaka suba 35mm2 i do wzmaka na przód 10mm2.
    Wzmak suba mam przykręcony do suba a ten na przód przykręce też do tylnych foteli.
    Bezpiecznik dam przy akumulatorze 120A bo akurat taki mam a jak go przepali to 150A wrzuce.
  • Poziom 23  
    Ee to jak jeszcze nie położyłeś tych kabli to wg mnie nawet 50 za dużo. 35 nawet wystarczy.