Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa znaki na kole walka rozrządu silnik APQ

bedik 07 Sie 2009 00:05 10420 5
  • #1 07 Sie 2009 00:05
    bedik
    Poziom 9  

W moim seacie cordoba na kole walka rozrządu nam 2 znaki jeden na zębie a drugi pomiędzy zębami oddalone od siebie kilka zębów. Moje pytanie brzmi czy ktoś się spodkał z takim przypatkiem i na którym znaku ustawić wałek silnik to APQ

0 5
  • #2 07 Sie 2009 01:24
    m@recki
    Poziom 11  

Moze to ci pomoze. Nie podales nic wiecej oprocz typu silnika. Na obrazku masz do 1,4L

Dwa znaki na kole walka rozrządu silnik APQ

1
  • #3 07 Sie 2009 06:59
    siemion78
    Poziom 13  

Ten rysunek pasuje do silnika APQ także kieruj sie tak jak jest na nim

1
  • #4 07 Sie 2009 19:24
    bedik
    Poziom 9  

to jak ustawić to akurat wiem tylko ze na kole zębatym wałka rozrządu mam dwa znaki a powinien być jeden. Moze ktoś ma taki silnik i mógł by zerknąć czy ma znak na zębie czy pomiędzy zębami.ja mam 2 i oba wyglądają jak by były fabrycznie nabite i są oddalone od siebie. a co lepsze jak ustawie znak na wale głównym i tłok w gmp to wałek rozrządu jest tak ustawiony ze jest pomiędzy znakami. silnik pracuje normalnie tylko czeka mnie wymiana paska silnik 1.4 99r

0
  • #5 07 Sie 2009 23:41
    m@recki
    Poziom 11  

Jezeli chcesz sie upewnic ze dobrze wybrales znak to ustaw tlok pierwszego cylindra w punkcie GMP a krzywki walka rozrzadu dla pierwszego cylindra maja byc uniesione o jednakowa odleglosc od popychaczy* zaworow

* popychacze czyli moga to byc łapki popychaczy lub bezposrednio szklanki popychaczy

0
  • #6 09 Sty 2012 11:45
    bedik
    Poziom 9  

Właściwym znakiem do ustawiania rozrządu był znak na zębie

0