Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnalu z satelity - alternatywa

07 Sie 2009 08:42 7330 17
  • Poziom 2  
    Hej,
    na poczatku chcialem zaznaczyc, ze jestem zupelnym amatorem, wiec jakbym napisal cos glupiego to prosze od razu mnie skorygowac.
    Chcialbym rozdzielic sygnal z satelity w domku jednorodzinnym. Sprawa jest troche bardziej skomplikowana, gdyz w domu przygotowana jest juz instalacja (okablowanie) - do kazdego pokoju gdzie ma byc TV ida zwykle kable antenowe, ktora lacza sie w jednym miejscu w piwnicy. Po przejrzeniu forum n.t. rozdzialki cyfry zauwazylem, ze potrzebne sa kable telefoniczne badz ethernet (co potwierdza np prosty schemacik pokazany na tej aukcji: http://allegro.pl/_new_splitter_cyfra_nowe_karty_c_ok_od_ss.html).
    Moje pytanie jest nastepujace: Chcialbym aby na kazdym telewizorze byla mozliwosc ogladania wszystkich kanalow z pakietu jaki zakupie (najpr. Cyfry+). Czy jest to mozliwe (moze istnieja jakies konwertery zeby puscic sygnal przez biezaca instalacje), czy nalezy sobie kupic zwykla antene, postawic ja na dachu i obierac 3 kanaly TV?
    Z gory dziekuje za odp. i wyrozumialosc.

Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji skróciłem - p.10.11 regulaminu!

• Computer Controls
  • Computer Controls
  • Poziom 2  
    Dzieki serdeczne za link! Tak wiec co chcialbym zrobic to cos takiego:
    http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv...tiswitchu_w_domu_jednorodzinnym_schemat04.htm
    Niepotrzebne mi zupelnie monitorowanie, ale schematu bez tego nie znalazlem.
    Teraz pytanie: jaki rodzaj kabli musi isc od multiswitcha do gniazda i czy jest szansa przerobienia czegos takiego co mniej wiecej mam: http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv...elitarnej_w_domu_jednorodzinnym_schemat02.htm wlasnie na w/w bez kucia scian i ciagniecia nowych kabli?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    cała instalacja jest robiona przewodem koncentrycznym 75 Om TRISET-113 1,13/4,8/6,8
  • Poziom 2  
    krzysztof-u2 napisał:
    cała instalacja jest robiona przewodem koncentrycznym 75 Om TRISET-113 1,13/4,8/6,8

75 Om napewno, ale czy TRISET-113 to nie wiem. Wieczorem bede na dzialce to sprawdze.
    A czy to robi jakas roznice?
  • Poziom 17  
    jeśli chodzi o przerobienie to tylko wyrzucasz Przełącznik DiSEqC i Sumator sygnałów TV/Sat a wstawiasz Multiswitch i gotowe

Dodano po 4 [minuty]:

kabel triset ma dużą skuteczność ekranowania powyżej 100 dB i pozwala
    na równoległe układanie wielu kabli, co jest konieczne
    w dużych instalacjach z multiswitchami

Dodano po 7 [minuty]:

Nie dodałem że jeszcze musisz wymienić konwertery dla multiswitcha
  • Poziom 2  
    Nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy. Tam juz kable polozone i otynkowane wiec niestety w tym momencie kucie nie wchodzi juz w gre.Wyglada to mniej wiecej tak ja na zalaczonym rysunku. Planowane (oznaczone zielonym kolorem jest umieszczenie satelity i puszczenie kabla od niej). Teraz czy w tym punkcie zbiorczym da sie umiescic jakies urzadzenie (byc moze multiswitch), ktory rozdzieli sygnal satelitarny i pozwoli na transmisje calego pasma do kazdego z czterech odbiornikow za pomoca tego 75 omowego kabla ekranowanego?
  • Poziom 17  
    Chodzi ci o to żeby można było oglądać w każdym pomieszczeniu różne kanały w jednym czasie ?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W "punkcie zbiorczym" musisz mieć multiswich albo jak nie chcesz mieć multiswich'a to ku konwerter Quad z 4 niezależnymi wyjściami na 4 tunery. Jak chcesz mieć podzieloną cyfrę to musisz mieć splitter a jak nie chcesz kłaść dodatkowych kabli do poszczególnych pokoi to musisz kupić splitter bezprzewodowy + 4 karty do 4 tunerów i jak nie masz 4 tunerów to musisz je także zakupić. Zwiększy to koszt całej instalacji ale innego wyjścia jakoś nie widzę.
  • Poziom 16  
    Quada wyrzuć wystarczy zwykły konwerter do tego dodaj multiswitcha i wszystko będzie ok. Co do ceny cóż drogo ale lepsze to niż płacić 4 abonamenty osobno a tnk jest bo jest wystarczy popatrzeć na liczbę kanałów.
  • Poziom 11  
    Najtanszym i najlepszym rozwiazaniem bedzie zalozenie konwertera quad i doprowadzenie do niego 4 kabli.

Przy opcji z multiswitchem musialbys kupic konwerter quattro i multiswitch, przy 4 koncowkach sie nie oplaca.
  • Poziom 17  
    Quad około 80zł

Quattro około 50zł + multiswitch 150 - 200zł = 200-250zł

Efekt ten sam a przy użyciu quada mniejsza szansa awarii.
  • Poziom 16  
    To by się zgadzało co proponujesz. Jednak zainwestował bym w jakiegoś markowego quada Inverto albo Golden Interstar'a z resztą jak uważasz. Co do tunerów to raczej każdy będzie dobry i chyba znajdziesz coś do 150 PLN na znanym portalu aukcyjnym. Na stronie co podlinkowałeś ze spliterem jest lista z czym współpracuje i z tego może sie coś uda dopasować w niewysokiej cenie. A jeżeli chodzi o TNK to raczej jest mało programów. Chyba lepiej jest podzielić Cyfrę+ wtedy koszty abonamentu w lokalu na użytkownika spadną i można mieć wysoki pakiet za stosunkowo niedużą cenę.
  • Poziom 2  
    Witam
    Dołącze sie do tematu ponieważ mam zamiar rozbudować u siebie siec tak aby niezależnie można było oglądać telewizję z platformy polsatu cyfrowego na 3 telewizorach. Przedewszytkim chciałem zapytac czy z polsatem nie bedzie problemów aby ten sygnał podzielić niezaleznie. Myśle wykożystać konwerter quad i doprowadzić z niego przewody do każdego z dekoderów, z tym ze dodatkowo musze dokupić oczywiście spliter oraz 3 karty, czy to że narazie są to dekodery rozdawane przez polsat nie bedzie jakimś problemem, czy wogóle uda mi sie go podzielić tak jak myśle. Rozumie że to drugie rozwiązanie z konweterem quatro i multiswitchem również wymaga dokupienia splitera i kart? Jednak to pierwsze rozwiązanie wydaje mi sie mniej awaryjne, pewniejsze no i przedewszystkim tańsze. Napewno wiecie z doświadczenia jak wygląda sytuacja z podziałem polsatu takze prosze o jakies sugestie i informacje, bo szczerze powiedziawszy niejestem zbytnio w temacie
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Niestety Cyfrowego Polsatu nie rozdzielisz splitterem. Karta CP jest parowana z tunerem lub modulem CAM.
  • Poziom 34  
    Nie ma problemu z podziałem polsatu , tylko to nie odbywa się na spliterach.
    W przypadku twojej instalacji na 3 odbiorniki koszt to ok 1000-1500zł
  • Poziom 2  
    to dość duże koszty, a co przy takiej instalacji musiałbym dokupić, jakie urzadzenia? suma dość pokaźna więc nieiwem czy jest sens w to inwestować czy nie wziąść sobie c+ albo innego operatora którego da sie łatwiej podzielić. A czy jak bym zmienił w polsacie dekoder na inny na jaiegoś fergusona to czy by to w jakiś sposób ułatwiło podział. Prosze o info

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Karta Polsatu pracować może tylko ze sparowanym dekoderem (lub modułem) to taki urok systemu Nagravision. Co prawda niektórzy wyciągają BOX-KEY i bawią się w podział Polsatu siecią w tunerkach linuksowych, ale to operacja kosztowna i wymaga stosownej wiedzy. Podobnie wygląda sprawa z telewizją "N". Pozostaje Cyferka.