Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 32 brak dostepu do TS

szklarska 07 Aug 2009 12:14 17312 7
Optex
    szklarska
    Level 17  
    Witam

Z dwa miesiące temu założylem Integre 32 i działa ok.
    Klient poprosił mnie o zmiane czasu właczania podświetlenia na Lunach , zajechałem wpisuje kod serwisowy i otrzymuje menu jak u zwykłego uzytkownika .Wejscie przez kołki ( reset ) nic nie daje dalej mam skromne menii.
    Hasło mam takie jakie mam wszedzie wiec hyba dobre .
    Jak zrobić całkowity reset aby ponownie zaprogramować ?Ten z kołków niby resetuje i widze ze jestem w TS ale meni jest skromne .

Pzdr Mirek
  • Optex
    gazurek
    Level 11  
    A czy zrobiles reset zgodnie z instrukcja? Chodzi mi konkretnie o to, czy wystarczajaco dlugo trzymales zwarcie ( w integrach zdaje sie do zgasniecia diody na plycie), problemem jest tez ze menu serwisowe wyswietli sie na klawiaturze o najnizszym numerze (trzeba tez zrobic restarty i identyfikacje)
  • Optex
    jkm73
    Level 21  
    a moze administrator musi zezwolic na wejscie w tryb serwisowy
    szklarska
    Level 17  
    witam

Kołek mialem założony az pojawił sie napis na LCD brak CLK
    Uznałem ze to koniec resetu widze po Led z kluczykiem ze jestem w TS ale ciagle mam skromne menu.
    Pzdr Mirek
    User removed account
    Level 1  
    speed99mail
    Level 14  
    Wystarczy zajrzeć do instrukcji, i jeśli nie pomoże - dopiero pytać.

Quote:

PROGRAMOWANIE STR. 6
    3.1.2 Tryb serwisowy „z kołków”

Gdy uruchomienie trybu serwisowego w normalny sposób jest niemożliwe (np. centrala z jakichś względów nie obsługuje manipulatora), można skorzystać z awaryjnej procedury uruchomienia centrali tzw. uruchomienia „z kołków”. W takim przypadku zaleca się również przywrócenie ustawień fabrycznych centrali i ponowne skonfigurowanie systemu.

1. Wyłączyć kolejno zasilanie sieciowe i akumulator oraz sprawdzić podłączenie manipulatorów do szyny manipulatorów.

2. Założyć zworkę na kołki RESET umieszczone na płycie centrali.

3. Podłączyć kolejno akumulator i zasilanie sieciowe (w centralach INTEGRA 24, INTEGRA 32, INTEGRA 64 i INTEGRA 128 zacznie migać dioda LED DIALER).

4. Odczekać około 10 sekund (w centralach INTEGRA 24, INTEGRA 32, INTEGRA 64 i INTEGRA 128 dioda LED DIALER zgaśnie) i zdjąć zworkę z kołków. Centrala powinna automatycznie uruchomić tryb serwisowy (w manipulatorach LCD zacznie migać dioda LED oznaczona [SERWIS]). Menu trybu serwisowego zostanie wyświetlone w manipulatorze o najniższym adresie. Jeżeli w manipulatorze nie wyświetli się menu trybu serwisowego, lecz pojawi się pytanie, czy skasować dane centrali, oznacza to, że w centrali została programowo zablokowana możliwość wejścia w tryb serwisowy „z kołków” (-TRYB SERWISOWY -KONFIGURACJA TS
    -BLOKADA TS). Naciśnięcie klawisza z cyfrą 1 będzie równoznaczne ze skasowaniem wszystkich ustawień centrali (restart do ustawień fabrycznych), ale pozwoli na wejście w tryb serwisowy.

5. Wykonać funkcje restartów (-RESTARTY -RESTART USTAWIEŃ / -RESTART HASEŁ).

6. Wykonać funkcje identyfikacji dołączonych modułów (-STRUKTURA -SPRZĘT -IDENTYFIKACJA -IDENT. MANIPUL. /-IDENT. EKSPAND.).
    Uwaga: Po wykonaniu identyfikacji nie wolno zmieniać adresów w manipulatorach i ekspanderach.

7. Zakończyć tryb serwisowy funkcją KONIEC TS. Gdy na wyświetlaczu manipulatora pojawi się komunikat „Zapisać dane w pam. FLASH? 1=Tak” należy nacisnąć klawisz z cyfrą 1 - nowe ustawienia zostaną zapisane.

8. Ponownie wywołać tryb serwisowy. Jeżeli centrala weszła ponownie w tryb serwisowy, oznacza to, że działa poprawnie.
    Uwagi:
    • Jeśli centrala dołączona jest do komputera z uruchomionym programem DLOADX, zamiast trybu serwisowego uruchomiona zostanie funkcja downloadingu po RS-232.
    • Włączenie trybu serwisowego „z kołków” można zablokować funkcją trybu serwisowego BLOKADA TS (TRYB SERWISOWY -KONFIGURACJA TS -BLOKADA TS). Tryb serwisowy będzie można uruchomić z kołków po wydaniu zgody na przywrócenie ustawień fabrycznych.

Ponad to jak wspomniano - Administrator musi najpierw zezwolić na dostęp serwisu. Z menu Administratora ustalasz czas dostępu serwisu.
    Menu- Dostęp serwisu - Czas dostępu serwisu. (w godzinach)

............................................................
    mod:suworow
    Warto przeczytać również:

Satel Integra -instalacja i konfiguracja systemu - wybrane zagadnienia

Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi i artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń:
    Zabezpieczenia stacjonarne. Systemy alarmowe, Kamery, Domofony, Napędy bram i rolet, Automatyka domowa. Tematy Wyróżnione i poradniki.
    Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum77.html

Zachęcam również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum510.html
    szklarska
    Level 17  
    Witam

Postepowałem dokładnie jak jest napisane i meni jest skromne

nie pamietam co dokładnie jestww tym menu ale napewno:

Dodaj usun uzytkowników
    testy
    i jest zezwalaj na dostep serwisu wpisuje .

Podjade i zerkne co jest dokładnie

Pzdr Mirek
    User removed account
    Level 1