Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 32 brak dostepu do TS

szklarska 07 Sie 2009 12:14 13133 7
  • #1 07 Sie 2009 12:14
    szklarska
    Poziom 17  

Witam

Z dwa miesiące temu założylem Integre 32 i działa ok.
    Klient poprosił mnie o zmiane czasu właczania podświetlenia na Lunach , zajechałem wpisuje kod serwisowy i otrzymuje menu jak u zwykłego uzytkownika .Wejscie przez kołki ( reset ) nic nie daje dalej mam skromne menii.
    Hasło mam takie jakie mam wszedzie wiec hyba dobre .
    Jak zrobić całkowity reset aby ponownie zaprogramować ?Ten z kołków niby resetuje i widze ze jestem w TS ale meni jest skromne .

Pzdr Mirek

0 7
  • #2 07 Sie 2009 14:33
    gazurek
    Poziom 10  

A czy zrobiles reset zgodnie z instrukcja? Chodzi mi konkretnie o to, czy wystarczajaco dlugo trzymales zwarcie ( w integrach zdaje sie do zgasniecia diody na plycie), problemem jest tez ze menu serwisowe wyswietli sie na klawiaturze o najnizszym numerze (trzeba tez zrobic restarty i identyfikacje)

1
  • #3 07 Sie 2009 20:04
    jkm73
    Poziom 21  

a moze administrator musi zezwolic na wejscie w tryb serwisowy

0
  • #4 09 Sie 2009 21:29
    szklarska
    Poziom 17  

witam

Kołek mialem założony az pojawił sie napis na LCD brak CLK
    Uznałem ze to koniec resetu widze po Led z kluczykiem ze jestem w TS ale ciagle mam skromne menu.
    Pzdr Mirek

0
  • #5 09 Sie 2009 21:38
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tej, ale napisz tu chociaż, co rozumiesz pod pojęciem "skromne menu"...
    Co jest, czego - uważasz - że brakuje. Bo na razie to dyskusja o niczym.
    Dla mnie "skromne menu" może świadczyć o np. braku przeprowadzonej identyfikacji manipulatorów, gdzie w TS są tylko chyba ze cztery pozycje.
    I nie patrz po klawiaturze LED-owej, tylko po LCD.

0
  • #6 09 Sie 2009 22:20
    speed99mail
    Poziom 14  

Wystarczy zajrzeć do instrukcji, i jeśli nie pomoże - dopiero pytać.

Cytat:

PROGRAMOWANIE STR. 6
    3.1.2 Tryb serwisowy „z kołków”

Gdy uruchomienie trybu serwisowego w normalny sposób jest niemożliwe (np. centrala z jakichś względów nie obsługuje manipulatora), można skorzystać z awaryjnej procedury uruchomienia centrali tzw. uruchomienia „z kołków”. W takim przypadku zaleca się również przywrócenie ustawień fabrycznych centrali i ponowne skonfigurowanie systemu.

1. Wyłączyć kolejno zasilanie sieciowe i akumulator oraz sprawdzić podłączenie manipulatorów do szyny manipulatorów.

2. Założyć zworkę na kołki RESET umieszczone na płycie centrali.

3. Podłączyć kolejno akumulator i zasilanie sieciowe (w centralach INTEGRA 24, INTEGRA 32, INTEGRA 64 i INTEGRA 128 zacznie migać dioda LED DIALER).

4. Odczekać około 10 sekund (w centralach INTEGRA 24, INTEGRA 32, INTEGRA 64 i INTEGRA 128 dioda LED DIALER zgaśnie) i zdjąć zworkę z kołków. Centrala powinna automatycznie uruchomić tryb serwisowy (w manipulatorach LCD zacznie migać dioda LED oznaczona [SERWIS]). Menu trybu serwisowego zostanie wyświetlone w manipulatorze o najniższym adresie. Jeżeli w manipulatorze nie wyświetli się menu trybu serwisowego, lecz pojawi się pytanie, czy skasować dane centrali, oznacza to, że w centrali została programowo zablokowana możliwość wejścia w tryb serwisowy „z kołków” (-TRYB SERWISOWY -KONFIGURACJA TS
    -BLOKADA TS). Naciśnięcie klawisza z cyfrą 1 będzie równoznaczne ze skasowaniem wszystkich ustawień centrali (restart do ustawień fabrycznych), ale pozwoli na wejście w tryb serwisowy.

5. Wykonać funkcje restartów (-RESTARTY -RESTART USTAWIEŃ / -RESTART HASEŁ).

6. Wykonać funkcje identyfikacji dołączonych modułów (-STRUKTURA -SPRZĘT -IDENTYFIKACJA -IDENT. MANIPUL. /-IDENT. EKSPAND.).
    Uwaga: Po wykonaniu identyfikacji nie wolno zmieniać adresów w manipulatorach i ekspanderach.

7. Zakończyć tryb serwisowy funkcją KONIEC TS. Gdy na wyświetlaczu manipulatora pojawi się komunikat „Zapisać dane w pam. FLASH? 1=Tak” należy nacisnąć klawisz z cyfrą 1 - nowe ustawienia zostaną zapisane.

8. Ponownie wywołać tryb serwisowy. Jeżeli centrala weszła ponownie w tryb serwisowy, oznacza to, że działa poprawnie.
    Uwagi:
    • Jeśli centrala dołączona jest do komputera z uruchomionym programem DLOADX, zamiast trybu serwisowego uruchomiona zostanie funkcja downloadingu po RS-232.
    • Włączenie trybu serwisowego „z kołków” można zablokować funkcją trybu serwisowego BLOKADA TS (TRYB SERWISOWY -KONFIGURACJA TS -BLOKADA TS). Tryb serwisowy będzie można uruchomić z kołków po wydaniu zgody na przywrócenie ustawień fabrycznych.

Ponad to jak wspomniano - Administrator musi najpierw zezwolić na dostęp serwisu. Z menu Administratora ustalasz czas dostępu serwisu.
    Menu- Dostęp serwisu - Czas dostępu serwisu. (w godzinach)

0
  • #7 10 Sie 2009 08:49
    szklarska
    Poziom 17  

Witam

Postepowałem dokładnie jak jest napisane i meni jest skromne

nie pamietam co dokładnie jestww tym menu ale napewno:

Dodaj usun uzytkowników
    testy
    i jest zezwalaj na dostep serwisu wpisuje .

Podjade i zerkne co jest dokładnie

Pzdr Mirek

0