Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywacja MS Windows XP po aktualizacji Virtualbox

07 Sie 2009 13:09 13243 13
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Doprecyzuję, że chodzi o instalację MS Windows XP na wirtualnej maszynie.
    Po aktualizacji Virtualbox (z 1.6.6 na 3.0.2) pojawiła się konieczność kolejnej aktualizacji systemu MS Windows XP:

Po zalogowaniu się otrzymuję komunikat:

Po kliknięciu Tak jedyne co widzę, to:

i nie idzie dalej. W trybie awaryjnym oczywiście aktualizacji nie można dokonać.

Czy jest szansa na aktywację tej instalacji systemu?
  • Poziom 43  
    Telefon(?).
    Matuzalem napisał:
    Telefon(?).

I jak to ma wg Ciebie wyglądać?

Aktywacja przez telefon wygląda następująco:
    Cytat:
    Jak przeprowadzić aktywację systemu Windows XP przez telefon
    Aby skontaktować się z przedstawicielem działu obsługi klienta firmy Microsoft i przeprowadzić aktywację systemu Windows przez telefon: Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Wszystkie programy, wskaż polecenie Akcesoria, wskaż polecenie Narzędzia systemowe, a następnie kliknij polecenie Aktywacja systemu Windows.

lub

Kliknij ikonę Aktywacja systemu Windows w obszarze stanu paska zadań.
    Kliknij opcję Tak, chcę zadzwonić do przedstawiciela biura obsługi klienta, aby wykonać aktywację systemu Windows.
    Kliknij opcję Przeczytaj zasady zachowania poufności informacji podczas aktywacji produktu Windows, kliknij przycisk Wstecz, a następnie kliknij przycisk Dalej.
    Wykonaj kroki przedstawione w oknie dialogowym Aktywacja systemu Windows przez telefon, a następnie kliknij przycisk Dalej. Uwaga: w tym momencie zostanie wyświetlony numer telefonu, różniący się w zależności od wybranej lokalizacji.
    Kiedy aktywacja zostanie zakończona, kliknij przycisk OK po odebraniu następującego komunikatu:
    Twoja kopia systemu Windows została pomyślnie uaktywniona.

I teraz przeczytaj jeszcze raz (albo najlepiej trzy razy) to, co napisałem w pierwszym poście.
  • Poziom 43  
    Ma to wyglądać tak: "Zaktualizowałem VB i system żąda aktywacji. W jaki sposób mam ją przeprowadzić?"
    szaleniec napisał:
    Witam
    Po aktualizacji Virtualbox (z 1.6.6 na 3.0.2) pojawiła się konieczność kolejnej aktualizacji systemu MS Windows XP:

To dlatego, że aktywacja systemu jest przywiązana do sprzętu. Uaktualniłeś VBox, znacznie nowsza wersja ma "inny sprzęt" wirtualny i system żąda aktywacji.
    Mery84 napisał:
    szaleniec napisał:
    Witam

To dlatego, że aktywacja systemu jest przywiązana do sprzętu. Uaktualniłeś VBox, znacznie nowsza wersja ma "inny sprzęt" wirtualny i system żąda aktywacji.

Tyle to ja wiem, jest to jasne i oczywiste, tylko co dalej? :-)
  • Poziom 26  
    W czasach XP i ServicePacka1 miałem podobny problem, ale na "żywym" sprzęcie. Pomogło przeinstalowanie windowsa z płyty CD w trybie "napraw istniejącą instalację systemu" - nawet dostałem 3 dni na aktywację :D . Może i u ciebie się sprawdzi ? Zrób oczywiście kopię dysku maszyny wirtualnej, na wszelki wypadek.
  • Użytkownik usunął konto  
    Menedżer zadań nie uruchamia się.
  • Użytkownik usunął konto  
    Gusioo napisał:
    W takim razie możesz jeszcze spróbować uruchomić okno Uruchom (CTRL+R), ale masz nikłe szanse, jeśli menedżer zadań się nie otwiera.

W trybie awaryjnym możesz spróbować usunąć pliki wpa.dbl i wpa.bak, wtedy aktywacja powinna się uruchomić.

Bez zmian.

Windows jest oryginalny, z ELMS. Problem jest taki, że nie mam obrazu instalacynego. a jedyny sposób na pobranie obrazu Win XP, to jest odpalenie downoladera (plik *.exe) który niestety nie uruchamia się pod wine:
    Code:
    wine: Unhandled page fault on execute access to 0x0041b0d0 at address 0x41b0d0 (thread 0009), starting debugger...

Unhandled exception: page fault on execute access to 0x0041b0d0 in 32-bit code (0x0041b0d0).
    zieluś napisał:
    1 sposób jaki mi wpadł do głowy to zmina w biose daty na 1 rok do tyłu
    2 sposób to Tryb awaryjny może on wjedzie

Czytaj wyżej.

zieluś napisał:
    a.) Uruchom edytor rejestru [...]

Jak?
  • Poziom 23  
    sprobuj w Virtual BOX zmienić adres MAC u mnie jak go zmienie wyskakuje mi ponownie aktywacja (tyle że stawiany mam WinXP Home -> VBOX 2.0.2_OSE)
  • Poziom 21  
    Przed startem systemu naciśnij F8 i spróbuj opcji tryb awaryjny z obsługą wiersza poleceń. Po starcie powinien się otworzyć wiersz poleceń.
    i w nim wpisz w nim:
    rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk
    zrestartuj system, niech uruchomi się normalnie, i sprawdź efekty. Powyższe polecenie można użyć chyba tylko 3 razy, później reinstalacja. Powodzenia