Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgięcie szczęk w podstawce do litownicy Aoyue

07 Sie 2009 13:53 978 6
  • Poziom 30  
    Witam!

Tak, wiem, chińszczyzna, ale do domowych, hobbistycznych robótek wystarczająca moim zdaniem.

Ale wracając do tematu, kupiłem z rok temu stacje lutowniczą HotAir PT968 z wbudowaną lutownicą kolbową.
    Wszystko ładnie, tylko podstawka pod kolbę ma takie jak by szczęki u góry wykonane z grubego metalu które są za wąskie i w efekcie po odstawieniu lutownicy, opiera ona się jednym końcem plastikowym po jej środku o obręcz a drugim punktem o blaszkę która ma osłaniać grot właśnie ramieniem do grota który jest rozgrzany, czyli w efekcie grzeje całą podstawę i stacja cały czas musi ją nagrzewać bo coś jej temperaturę odbiera.

Rozgięcie szczęk w podstawce do litownicy Aoyue Rozgięcie szczęk w podstawce do litownicy Aoyue Rozgięcie szczęk w podstawce do litownicy Aoyue

Zdjęcia powyższe pokazują owe szczęki u góry.
    Myślałem aby je nieco rozszerzyć, wtedy wszedł by cały ten plastikowy kołnierz i lutownica nie dotykała by żadnym metalowym końcem do obudowy.
    Tylko pytanie, może ktoś wie:
    Czy jest to jakiś hartowany metal, który lub tego typu ? Nie chciał bym skończyć w ten sposób, że podczas rozginania pękło któreś z ramion.
    Próbował ktoś takich sztuczek ?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin DIY, Automatyka
    Ta podstawka jest generalnie do kitu ponieważ ciężko jest wcelować w nią lutownicą. Za 5 zł możesz sobie kupić taką:

Rozgięcie szczęk w podstawce do litownicy Aoyue

polecam - o niebo lepsza...

Paweł
  • Poziom 28  
    Mam taką podstawkę i wygląda mi to na ZnAl, więc proponuję nie rozginać - pęknie.
  • Poziom 30  
    Właśnie tez tak zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś tego typu stal, bo dość sztywna i sprężysta jest jak próbowałem ją rozgiąć.
    Chyba po prostu to jakoś przypiłuję.

Kolega także ma taki problem jak ja, czy wszystko pasuje ładnie ?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto