Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel 735-535-501 - pytanie do serwisantów GSM

WojRz 07 Aug 2009 14:31 2042 3
 • #1
  WojRz
  Level 13  
  W wyżej wymieninych telefonach można uaktywnić nastepującą opcję:
  Ustawienia-Usługi- Blokady połączeń-Przychodzące-Oprocz z SIM
  Aktywna opcja powoduje mozliwość odbioru tylko telefonów które są na karcie SIM. Telefon którego nie ma na karcie SIM jeżeli próbuje dzwonić na telefon z uaktywniona blokadą słyszy w zalezności od operatora z którego dzwoni: albo sygnał zajętości albo informację słowną ze nie mozna uzyskać połączenia - proszę zdzwonić później. W tym samym czasie w telefonach 535 i 735 pojawia sie na wyświetlaczu ikona nieodebranego połączenia (bez jakiegokolwiek sygnału oraz bez uruchomienia podświetlenia). Po wejsciu w ikonę wyświetla się nam numer telefonu który próbował sie do nas dodzwonić. W telefonach 501 natomiast nie pojawia sie żadna ikona a sprawdzić czy ktoś próbował się do nas dodzwonić mozemy w chodząc w listę telefonów nieodebranych. Funkcę tą odkryłem niedawno, ale.... mozna ją uaktywnić w telefonach 535 i 735 tylko jeżeli mają sim-locki. Po sciągnieciu sim-locka dostęp do fukcji jest i procedurę uaktywnienia tej blokady można przeprowadzić, ale fukcja nie bedzie działać. Działa tylko jak telefon ma założonago sim-locka. Natomiast w telefonach 501 działa także po sciągnieciu sim-locka. Zwracałem się do osób które sciągają sim-locki, ale nikt nie wie dlaczego tak się dzieje i co mozna zrobić by przywrócić tą funkcje w 535 i 735 po ściągnięciu sim-locka. Co niektórzy twierdzili nawet ze takiej fukcji taki "stary" telefon nie mógł mieć.(co nie przeszkadza, że teraz nie widziałem obecnie telefonu z takż fukcją) Czy ktoś serwisantów wie cos na ten temat?
 • #2
  arem
  Level 39  
  w 501 modyfikacji - sim lock - podlegają komórki , nie mające połączenia funkcyjnego z funkcja blokady połączeń , a w innych / 535 735 / ten obszar jest modyfikowany stąd taka zmiana.
 • #3
  WojRz
  Level 13  
  arem wrote:
  535 735 / ten obszar jest modyfikowany stąd taka zmiana.

  A mozna taka fukcje przywrócić po ściagnieciu sim-locka?
  Byłbym bardzo zainteresowany.
 • #4
  WojRz
  Level 13  
  Nie znalazłem nigdzie dokładnego opisu blokady rozmów przychodzących z wyjątkiem numerów znajdujących sie na karcie SIM (jest taka opcja w telefonach Alcatel 501,535 i 735). Tak jak pisałem poprzednio rzeczywiście po ściagnięciu SimLocka funkcja ta zniknęła. Ale doszedłem co się stało. Fukcja w ogóle nie zniknęła (nie miał racji"arem"). A sprawa przedstawia sie tak: W telefonie jak wprowadzi się numer jest opcja "klasyfikuj" przy pomocy której można skopiować numer do innej książki np: do książki służbowej, prywatnej, SIM lub innej. Jesżeli numer znajdujący się na karcie SIM przy pomocy "klasyfikuj" skopiuje się do jednej z ksiązek w telefonie a nastepnie wymaże się ten numer z karty SIM, to w jakiś sposób telefon pamięta ten numer na karcie SIM (być moze jest to tak jak w komputerze - likwidacja pliku jest tylko likwidajcą adresu do tego pliku a nie fizycznym zlikwidowaniem pliku). Dlatego jeżeli był ten numer na karcie SIM to opcja blokady wszystkich numerów (za wyjatkiem numerów na karcie SIM) na tym konkretnym numerze nie działa i telefon przyjmuje numer pokazując go niejako z innej ksiązki. Aby wszystko działało na tym konkretnym numerze trzeba wykasować ten numer ze wszystkich miejsc w telefonie a natepnie zapisać go tylko na jednej z ksiązek (nie na SIM) od nowa. I wszystko wtedy działa bez wzgledu czy jest SimLock czy go nie ma. Zauważyłam na innych stronach internetu, że ludzie pytają sie o taką możliwość (np. zablokowanie jednego konkretnego numeru telefonu) i w Alcatelu jest taka możliwość z poziomu telefonu - wprawdzie inne numery które nie są na karcie SIM tez będą zablokowane ale lepszy rydz niż nic. A poza tym każda zablokowana rozmowa jest widoczna w postaci pojawienia się na wyświetlaczu ikonki (koperty) po otwarciu której wyświetla sie numer (lub nazwa jeżeli ten numer jest zapisany pod nazwą w jednej z książek telefonu), który próbował się dodzwonić. Rewelacja. Chciałem zmienić sobie telefon na jakiś nowszy model, ale nie znalazłem takiej opcji którą opisuję w żadnym tzw. nowoczesnym telefonie.