Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL 32D3000 - odbiór MPEG4

07 Sie 2009 15:30 8037 16
  • Poziom 10  
    Witam,

Pod koniec 2007 kupiłem KDL32D3000, cieszyłem się jak dziecko, że mam w nim tuner cyfrowy, że nie będę musiał nic robić z telewizorem przez najbliższe 20 lat. I kupa...
    Telewizor ma MPEG2, a tu wszedł standard MPEG4 da się coś z tym zrobić ? Czy będę mógł odtwarzacz MPEG4?
    Czy takie cuda:
    http://www.neotion.com/products/module.htm
    rozwiązują problem?
    Jak to ugryźć ?

Mam podłączoną pewną osiedlową kablówkę, która zastąpiła AZART. Nie mam czasu na oglądanie TV, jak chce oglądnąć film bez reklam, to i tak tylko TVP1, TVP2, albo z DVD, więc nie wykupiłem, żadnego szerszego pakietu. Dużo zabawy jest też z przeglądaniem ustawień tego telewizora :)
    Pewnego razu sprawdzam co to właściwie jest to cyfrowe i okazało się, że mam podłączony cyfrowy sygnał! W fazie testów mogłem odbierać dużo kanałów, ostatnio się to zawęziło. Kilka, które normalnie odbieram na analogu niestety nie ma na cyfrowym odbiorze. Telewizor wyświetla w info o kanale jakieś ikonki (szachownice lub monitorek, głośniczek...), ale co one oznaczają? Czy to możliwe, że część kanałów jest w MPEG4 dlatego nie odbiera? Prawdopodobnie część jest też kodowana.
    Ta telewizja jeszcze nie wie chyba, że na telewizorach cyfrowych można odbierać ich sygnał bez dekodera, bo Pani w biurze powiedziała, że muszę mieć dekoder, żeby coś oglądać :D.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

pozdrawiam

Woytek
  • Poziom 2  
    prośba po latach ;)
    udało Ci się rozwiązać problem? Bo właśnie zderzyłem się z MPEG4 vs MPEG2 przez Azart, mam audio, nie mam obrazu...
  • Poziom 37  
    Jeżeli moduł NEOTION nie obsługuje twego tv to zostaje tylko tuner zewnętrzny. Poszukaj aktualną listę obsługiwanych tv i sprawdź czy twój tv jest na liście czy nie proste.
  • Poziom 2  
    uprzejmie dziękuję, moduł jest na liście obsługiwanych odbiorników, mam nadzieję, że to rozwiąże sprawę.
  • Poziom 37  
    Podstawa to też sprawdzić czy moduł obsługuje programy HD bo z tego co się doczytałem to nie obsługuje a prawdopodobnie TVP na Euro ma uruchomić 1 program HD a wtedy będą z oglądania nici.
  • Poziom 10  
    Nie rozwiązałem tematu, bo po wniknięciu w ikony okazało się, że uzyskałbym tylko kilka nieistotnych programów, a reszta jest zakodowana.
    Może jak cena jeszcze trochę spadnie, to po wrócę do tematu.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Moduł nic nie zmienił, dalej nie wyświetla się część kanałów. Co gorsze - TV w ogóle nie odbiera żadnych kanałów DVBT z anteny pokojowej.
  • Poziom 36  
    Mojej mamie kupiłem ten moduł do takiego Sony i działa Link
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Moduł który zakupiłeś może jedynie odkodować sygnał naziemny jeżeli go złapiesz. Tzn. bez modułu powinny wyszukać się kanały naziemne i powinien być na nich słyszalny głos.
    Wtedy po włożeniu modułu powinien pokazać się rozkodowany obraz.
  • Poziom 10  
    mihal2002 napisał:
    woytek78 napisał:
    Co gorsze - TV w ogóle nie odbiera żadnych kanałów DVBT z anteny pokojowej.

A kto CI powiedział ża antena pokojowa będzie działać?!

Kilka bloków dalej na tej samej antenie działa DVBT na Philipsie. Z tego wnioskuje, że u mnie też powinno coś złapać. Antena ze wzmacniaczem.

Dowiedziałem się natomiast, że może pomóc zmiana kraju (nie języka) na Niemcy, muszę jeszcze z tym spróbować.

Lu3k - dzięki, a nie wiesz, czy są rakie moduły do kablówki?
  • Poziom 37  
    woytek78 napisał:
    Kilka bloków dalej na tej samej antenie działa DVBT na Philipsie. Z tego wnioskuje, że u mnie też powinno coś złapać. Antena ze wzmacniaczem.
    No i tu kolego jesteś w błędzie kilka bloków dalej to bardzo dużo przy słabych nadajnikach i miejskiej zabudowie może być tak że 1 miejscu łapiesz coś a 1 metr dalej już nic dlatego nigdy nie polecamy do odbioru dvb-t anteny pokojowej.
    woytek78 napisał:
    dzięki, a nie wiesz, czy są rakie moduły do kablówki
    O to powinieneś zapytać się w swojej kablówce bo jeżeli kablówka dodaje dekodery sparowane z kartą kodową to nie spasuje żaden inny moduł bo w tym przypadku dekoder i karta stanowią jedność i ta karta nie zadziała nawet z identycznym innym dekoderem.
  • Poziom 10  
    egon42 napisał:
    woytek78 napisał:
    No i tu kolego jesteś w błędzie kilka bloków dalej to bardzo dużo przy słabych nadajnikach i miejskiej zabudowie może być tak że 1 miejscu łapiesz coś a 1 metr dalej już nic dlatego nigdy nie polecamy do odbioru dvb-t anteny pokojowej.

Ok, spróbuję z anteną zewnętrzną.

egon42 napisał:

woytek78 napisał:
    dzięki, a nie wiesz, czy są rakie moduły do kablówki
    O to powinieneś zapytać się w swojej kablówce bo jeżeli kablówka dodaje dekodery sparowane z kartą kodową to nie spasuje żaden inny moduł bo w tym przypadku dekoder i karta stanowią jedność i ta karta nie zadziała nawet z identycznym innym dekoderem.

Tak, z tego sobie zdaję sprawę, ale zwróć uwagę, że TVP1, TVP2, TVP info mi odbiera na DVBC bez żadnego modułu. Przy kilku stacjach, przy których powinien działać wyświetla "Program niedostrojony", a przy innych ewidentnie ikonkę, że jest zakodowane. Więc może samo wsadzenie dekodera, który MPEG4 konwertuje na MPEG2 pomoże. Ale tutaj właśnie pytanie czy taki konwerter/moduł będzie działał TYLKO z kartą? Czy puści kanały niekodowane?
  • Poziom 37  
    Kolego kablówka potrafi nie kodować kilka programów a resztę kodować tak żę dzwoń do kablówki.
  • Poziom 10  
    Uff..
    Udało się. Moduł działa. Na razie na małej antenie pokojowej wystawionej na balkon. Odbiera kilkanaście stacji. Jedyne co musiałem zrobić to przestawienie kraju na Niemcy. Spróbuje jeszcze znaleźć moduł do kablówki (jeśli będzie w rozsądnej cenie), ale skoro mogę mieć z powietrza za darmo, to po co płacić kablówce..?
    Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 19  
    Powracam do tematu aby nie zakładać nowego.
    Pytanie: Czy da się przerobić telewizor SONY BRAVIA KDL-32D3000 aby odbierał obecną telewizję cyfrową? Nie chodzi mi o moduł CI czy zewnętrzny tuner tylko o ingerencję w sam telewizor (wymiana bloku od innego lub coś takiego).

• VIP Zasłużony dla elektroda