Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo brudna kopia (aż szara kartka wychozi) Aficio 200

fotoartjacek 07 Sie 2009 17:41 1515 10
  • #1 07 Sie 2009 17:41
    fotoartjacek
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Mam kserokopiarkę Aficio 200 i od jakiegoś czasu wychodzą okropnie brudne kopie, domyślam sie że przyszedł czas wymienic bęben ale czy tylko ten zabieg wystarczy czy może coś jeszcze. A jak już to skąd wziąść nowiutki bębenek?

0 10
  • #2 07 Sie 2009 18:06
    machyl
    Poziom 21  

Moduł bębna Typ250 do tej maszynki jest dość drogi, więc sugeruję koledze zamówić wymianę połaczoną z porządnym wyczyszczeniem maszyny w najbliższym serwisie, może to być również wina złego tonera. Oczywiście możesz kupić bęben sam ale istnieje ryzyko, że coś jescze wyjdzie

0
  • #3 07 Sie 2009 18:06
    micchal26
    Poziom 16  

Z tego co mi wiadomo to w tej maszynce jest gotowy kpl.moduł bębna.wkładasz i działa ...........ale przedmówca ma racje..........może wałek teflonowy lub jeszcze coś.wezwij serwis a zaoszczędzisz.

P.S. ja stosuje tylko oryginalne części i wiem że będzie działało!!

0
  • #4 18 Sie 2009 16:43
    bayer17
    Poziom 20  

można co nie co :) poprawić z kodów serwisowych ale to daje jedynie poprawę jak materiały nie są zbyt wyeksploatowane powiem tak zespół jest przeznaczony na 45 tyś kopii wiem ze do 60 zdarza im sie wytrzymać z kopią prawie OK jak twoj ma więcej to nie ma co sie szarpać moduł dostaniesz prawie wszędzie łącznie z aukcjami wymiana jest bardzo prosta a co do stwierdzenia co jest winne zabrudzeniom to jest prosta metoda wykonaj kopie A3 i zatrzymaj maszynę (wyłącz lub otwórz przednią pokrywę) jak kartka będzie dokładnie w środku w i teraz delikatnie wyciągnij kartkę jak zabrudzenia będą i będziesz mógł je rozmazać palcem to ewidentnie wina PCU TYP 250 zamawiasz wymieniasz i po problemie a jak obraz który sie rozmazuje będzie prawidłowy czysty a dopiero zgrzana kopia będzie brudna to jest to wina grzałki wymiana podzespołów nie jest bardzo skomplikowana ale wymaga pewnej wiedzy więc jak chcesz to miłej zabawy ...
    p.s. takie małe co nie co :) jak nie masz doświadczenia z grzebaniem w maszynie to KONIECZNIE zanim wsadzisz łapki do środka wyłączaj ją z gniazdka ..

0
  • #5 19 Sie 2009 09:29
    Lion_1
    Poziom 11  

Dokładnie tak jak kolega wspomniał, powinna zdecydowanie pomóc wymiana zespołu bębna.
    Generalnie nie ma sensu bawić się w wymianę elementów (bębna, listwy, developera...)
    Do tego dobrze wyczyszczona optyka i powinno grać.
    Nie pamiętam tylko jak tam były rozmieszczone elektrody transferowe (wałek?) - też można delikatnie wyczyścić.

0
  • #6 19 Sie 2009 15:16
    fotoartjacek
    Poziom 9  

Brudzi zespół bębna - sprawdziłem ale teraz czy wystarczy kupic sam beben czy cały zespół?

0
  • #7 19 Sie 2009 15:27
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

najlepiej jak nie masz wprawy to wymieńić cały zesoł i po kłopocie.
    Dla bardziej wprawnych istnieje mozliwośc wymiany bebna ale oprócz bębna należy wymienić listwe bębna developer i ewentualnie rolkę ładujacą. Poza tym jezeli włożysz czały zespół to on sie automatycznie zainicjalizuje a przy wymianie bębna , dev itd nalezy przeprowadzic inicjalizację z poziomu kodów

0
  • #8 19 Sie 2009 18:05
    machyl
    Poziom 21  

sugeruję również sprawdzić jaki masz toner, bo to może przyczyna problemów, najlepiej włożyć nowy i to oryginał żeby nie było powtórki

0
  • #9 19 Sie 2009 22:14
    Lion_1
    Poziom 11  

Generalnie zamienniki były dobrze tolerowane pomijajac wynalazki typu LAMBDA,
    a do bębna wracając - tak jak kolega wyżej stwierdził - cały zespół... czysto sprawnie i sam sie inicjalizuje

0
  • #10 25 Sie 2009 18:32
    gasior
    Poziom 25  

Mialem kiedys problem z tym modelem w pomieszczeniu, w ktorym poza AF200 pracowala fotokopiarka - opary amoniaku powoduja zniszczenie PCU w AF200/250 (konkretnie developera). Pozdrawiam

0
  • #11 16 Wrz 2009 14:20
    fotoartjacek
    Poziom 9  

Dostałem wreszcie w rozsądnej cenie zespół bębna i problem zniknął. Dzieki serdeczne za wszelkie podpowiedzi.

0