Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość sygnału w telewizji na kartę.

wilqoo 07 Sie 2009 19:07 3363 9
  • #1 07 Sie 2009 19:07
    wilqoo
    Poziom 9  

Kupiłem sobie telewizję na kartę i do tego antenę. Po jej ustawieniu mam
    takie parametry na tunerze technisat:
    Poziom 87
    Jakoś ok 4,8-5,3 dB
    Pytanie mam zupełnie laickie, a mianowicie czy są one wystarczające do odbioru, czy przypadkiem się nie pogorszą jak np będzie padał deszcz czy śnieg?
    Czy może lepiej kupić większą czaszę, teraz mam 60cm

0 9
  • #2 07 Sie 2009 19:32
    zbig2156
    Poziom 10  

Kolego, na pewno sygnał zjedzie ale dopiero po oberwaniu chmury przestanie działać . niewykluczone jest że przy silnych opadach będzie przerywać.
    Sygnału wystarczy będzie grać.

0
  • #3 07 Sie 2009 21:10
    Mihas66
    Poziom 22  

Kolega chyba dopiero zaczyna przygodę z sat i o to mu chodzi czy nie będzie śnieżyć i tu odpowiadam że sygnał jest cyfrowy więc albo będzie elegancko albo wo gule lecz są stany przejściowe typu kwadraty i piski kota zamiast dźwięku ale to też można uznać za brak bo nie da się oglądać... Czasza 60cm jeśli dobrze ustawiona i drzew i niczego innego nie ma to powinna starczyć...

0
  • #4 21 Sie 2009 08:50
    telrad
    Poziom 21  

Witam, 60cm przy silnym zachmurzeniu stracisz odbiór. Ale jeśli będzie padał deszcz lub śnieg a nie będzie chmur gęstych i ciężkich to będziesz oglądał. Jeśli zasypie śnieg Ci czaszę to też będzie ciemno w tunerku, trzeba będzie odśnieżyć.

0
  • #5 21 Sie 2009 22:01
    zxvt
    Poziom 17  

Widziałem antenę (60cm) na której cała powierzchnia była pokryta około 6cm warstwą zamarzniętego śniegu, sygnał był o jakieś 10% słabszy niż powinien

0
  • #6 22 Sie 2009 12:14
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

zxvt napisał:
    Widziałem antenę (60cm) na której cała powierzchnia była pokryta około 6cm warstwą zamarzniętego śniegu, sygnał był o jakieś 10% słabszy niż powinien
    - proszę podać lokalizację i oraz kierunek na który ta antenka była ustawiona. Na moich antenkach (4 szt. offset 200cm) 5mm śnieg powoduje duże problemy z sygnałem -> może przejdę na antenki 60cm?

0
  • #7 22 Sie 2009 14:16
    zxvt
    Poziom 17  

Laski pod warszawą antena standardowa cyfry+

0
  • #8 22 Sie 2009 18:32
    forestx

Z całym szacunkiem - pracuje w telewizji kablowej...
    Mam 4 antenki (natenczas, jak jutro mi któraś stacje zmieni parametry to może być i sześć).
    Jakość sygnału w telewizji na kartę.
    To wykres z mojego monitoringu: w tym przypadku S/N na kanale AXN: to była lekka burza (to zaznaczone czerwonym kółkiem) - a jak pisałem moje offsety mają 200/180 cm.
    Niestety, nie ma takiego rozmiaru anteny, który by zapewnił 100% odbiór w każdych warunkach. Osobiście stwierdzam, że moje antenki są... za duże: stoją na ≈13 piętrowym budynku i mam problem z wiatrem - przy tej powierzchni - mocowanie za słabe i wicherek trzepie mi talerzami.
    A na śnieg sposób jest prosty - antenki są podgrzewane.

Ale jakoś nie kce mnie się wierzyć ,że taka warstwa śniegu pozwala na poprawny odbiór

0
  • #9 23 Sie 2009 12:12
    zxvt
    Poziom 17  

Jak by mi ktoś powiedział o czymś takim to też bym nie uwierzył, żałuje że nie miałem czym zdjęcia zrobić.

0
  • #10 23 Sie 2009 15:24
    GKVIDEO

Temat zamykam.

0