Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat brava, brak świayeł mijania.

ostry4td 07 Sie 2009 21:24 4145 8
  • #1 07 Sie 2009 21:24
    ostry4td
    Poziom 8  

Witam, w mojej bravce przepadły światła mijania. Żarówki są dobre, bezpieczniki też. Przekręcam pokrętło i zapalają się tylko postojówki, działają też światła drogowe. Przekaźnik świateł mijania już wymieniłem, ale to nie rozwiązało problemu. Rozważam wymianę przełącznika pod kierownicą, ale chciałbym się upewnić że to jest właśnie jego wina. Wyjmowałem kostkę i wszystko wygląda ok. Chciałem też sprawdzić, czy jeżeli połącze styki kabelkiem w miejscu przekaźnika to czy zapalą mi się świała mijania, i tak się stało prąd dochodzi do stycznika, jeżeli go połącze na krótki to światła się zapalają. Posiadam schemat świateł, ale nie za bardzo umiem go czytać.

0 8
  • #2 07 Sie 2009 21:50
    Paolo1976
    Poziom 24  

Wymień przekaźnik na nowy i będzie dobrze. Skoro zwierasz go na "krótko" i światła działają, wniosek - problem leży w przekaźniku.

0
  • #3 07 Sie 2009 22:12
    faradek
    Poziom 14  

Paolo1976 napisał:
    Wymień przekaźnik na nowy i będzie dobrze. Skoro zwierasz go na "krótko" i światła działają, wniosek - problem leży w przekaźniku.

Przecież pisze że wymieniał.

Uszkodzony jest przełącznik który nie załącza przekaźnika i w efekcie światła nie świecą.

0
  • #4 08 Sie 2009 01:54
    Paolo1976
    Poziom 24  

faradek napisał:
    Paolo1976 napisał:

Przecież pisze że wymieniał.

Uszkodzony jest przełącznik który nie załącza przekaźnika i w efekcie światła nie świecą.

Moja wina :-) Nie doczytałem. W takim razie przyczyny szukałbym w przełączniku, lub przetartym albo przerwanym przewodzie do przekaźnika.

0
  • #5 08 Sie 2009 04:44
    ostry4td
    Poziom 8  

Powiem jeszcze, że przekaźnik cyka kiedy zmieniam światła na drogowe. Czy tak powinno być? A kiedy włączam mijania to nic się nie dzieje.

0
  • #6 08 Sie 2009 10:54
    faradek
    Poziom 14  

Ale który przekaźnik cyka? Pewnie tylko ten od drogowych.
    Jeśli przekaźnik cyka to znaczy że działa. Jeśli sprawny przekaźnik nie cyka, to znaczy że nie dostaje zasilania na cewkę.

Na 99% jest to wina przełącznika, może też gdzieś nie łączyć jakaś kostka ewentualnie może być uszkodzony przewód na drodze przełącznik - przekaźnik, ale w to akurat wątpię.

0
  • #7 08 Sie 2009 16:34
    ostry4td
    Poziom 8  

Do przekaźnika idą 4 przewody, jeśli go wyjme i połącze 2 z nich krótkim kabelkiem to zapalają mi się światła mijania, niezależnie od tego czy przekręce obrotowy włącznik świateł czy nie. A prąd powinien dochodzić do przekaźnika tylko po włączeniu świateł prawda?

0
  • #8 08 Sie 2009 17:11
    viper555
    spec od auto-elektro

Nie rozumiesz zasady po co jest przekaźnik, więc jeżeli światła są po zmostkowaniu to przyczyny szukaj w braku sterowania przekaźnikiem gdzie na stykach 85,86 masz na jednym stałą masę a na drugim sterowanie z włącznika obrotowego i tego prawdopodobnie nie masz.P

0
  • #9 08 Sie 2009 20:33
    ostry4td
    Poziom 8  

Rozebrałem dzisiaj cały przełącznik. I już wiem, że to jest właśnie jego wina. Jest tak jak mówiłeś, masa jest ale prąd nie dochodzi do wnętrza przełącznika, znika gdzieś za pinem. Pociągnąłem kabelek z prądem z tyłu podłączonej kostki a drugim końcem dotknąłem do blaszki z którą styka się przełącznik i światła się zapaliły.

0