Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ABS passat B5 czy można założyc inny?

mercedesik 08 Sie 2009 15:59 12272 15
  • #1 08 Sie 2009 15:59
    mercedesik
    Poziom 25  

Witam mam problem z sterownikiem abs jak w temacie.Na początku nie było komunikacji ale doczytałem że pada styk wewnątrz no to otwarłem go i rzeczywiście było urwane połączenie płytki. Polutowałem no i sterownik się odezwał pare minut było ok. Brak błędów ale po poskładaniu już do kupy wszystkiego wywalił bład uszkodzony moduł sterujący :cry:.
    I koniec , jest to sterownik 8E0614111A dodam że passat 4motion i tu pytanie czy moge zastąpic go innym mam taki o końcówce AB i on wypisuje coś o czujniku ale jest on inny ma mniej tych zaworków
    :?::?::?:

0 15
  • #2 09 Sie 2009 20:12
    mercedesik
    Poziom 25  

No panowie może jakies info , co nikt nie przerabiał tego?

-1
  • #3 11 Sie 2009 14:32
    yaaro
    Poziom 33  

nic nie poradzisz org, cena około 800 zł używki

0
  • #4 11 Sie 2009 15:16
    mercedesik
    Poziom 25  

Hmm jest gośc co naprawia i powiedział że naprawi za 240 zeta ale jaka pewnośc :-/

0
  • #5 15 Sie 2009 20:00
    elektron123
    Poziom 2  

jest pewność ja jauz naprawiłem za 165 zeta i chodzi jakis gosciu z rumi znalazłem na allegro

Dodano po 3 [minuty]:

hmm mozesz załozyc inny sterownik ale o takich samych nr a najlepiej zeby znalesc odrazu z pompa to obejdziesz sie bez adaptacji

0
  • #6 15 Sie 2009 20:22
    mercedesik
    Poziom 25  

No właśnie ten gośc to mi powiedział .
    Ja na próbe podłączyłem cały moduł (pompa z sterownikiem) z innego passata o tych samych numerach ale innej końcówce , jest on troche inny i nie widział 1 czujnika.
    Ten i ten bez esp Może inaczej miał piny rozmieszczone? nie wiem teraz sam co zrobic żeby było dobrze

0
  • #7 17 Sie 2009 10:51
    yaaro
    Poziom 33  

elektron123 napisał:
    jest pewność ja jauz naprawiłem za 165 zeta i chodzi jakis gosciu z rumi znalazłem na allegro

Dodano po 3 [minuty]:

hmm mozesz załozyc inny sterownik ale o takich samych nr a najlepiej zeby znalesc odrazu z pompa to obejdziesz sie bez adaptacji

to teraz zapytam jak naprawisz bład

bład uszkodzony moduł sterujący - czyli wywalony kawałek pamięci ??

znasz kogos kto je programuje ??? podaj namiary

zadzwoń i zapytaj czy zrobi sterownik z błędem 65535

1
  • #8 17 Sie 2009 15:02
    mercedesik
    Poziom 25  

No tu myśle sobie że jest porażka i jak pośle gościowi to mi to odeśle i powie że złom

0
  • #9 17 Sie 2009 15:48
    pivvo
    Poziom 22  

yaaro napisał:

Nie wymądrzaj się tylko jak jesteś takim dobrym fachowcem to podpowiedz które druciki się kruszą i czym można je pokleić lub jak polutować.
    mercedesik zerknij Tu

0
  • #10 17 Sie 2009 17:44
    emeryt2
    Poziom 42  

Pivvo , nr. tego błędu nie ma nic wspólnego z <drucikami>. Yaaro wie o co pytać.

0
  • #11 17 Sie 2009 22:41
    mercedesik
    Poziom 25  

Przypomne jak na wstępie że ja już otwarłem sterownik bo nie było z nim połączenia(był urwany drutek ścieżki) i teraz mam połączenie ale wywala bład "uszkodzony moduł sterujacy" i czy to ktoś może naprawic albo czy mogę założyc całą pompe z sterownikiem z innego (ten jest 4motion bez esp)

0
  • #12 18 Sie 2009 09:27
    yaaro
    Poziom 33  

pivvo napisał:
    yaaro napisał:

Nie wymądrzaj się tylko jak jesteś takim dobrym fachowcem to podpowiedz które druciki się kruszą i czym można je pokleić lub jak polutować.
    mercedesik zerknij Tu

Znalazłeś na forum że pękają kabelki jesteś już mechanik i naprawisz każdy sterownik, nie ma dwóch identycznych usterek. Zadzwoń do kolesia lub napisz na forum kto naprawi sterownik z błędem 65535, później poczytaj czego dotyczy ten błąd. A jak jesteś taki dobry to daj adres to ci wyśle bo mam taki z takim błędem.

1
  • #13 18 Sie 2009 12:04
    pivvo
    Poziom 22  

yaaro napisał:

Znalazłeś na forum że pękają kabelki jesteś już mechanik i naprawisz każdy sterownik, nie ma dwóch identycznych usterek. Zadzwoń do kolesia lub napisz na forum kto naprawi sterownik z błędem 65535, później poczytaj czego dotyczy ten błąd. A jak jesteś taki dobry to daj adres to ci wyśle bo mam taki z takim błędem.

Nie jestem mechanikiem tylko informatykiem a motoryzacja to moje hobby
    Nie lubię pyskówki ale więc skupię się na faktach
    1. Kolega nie wspomina że ma błąd nr 65535 (notabene ten błąd dotyczy uszkodzenia lub nadpisani komórek pamięci, masz program do dump'a i wiedzę jaki procek tam siedzi to zrobisz, oczywiście jak nie będzie fizycznego uszkodzenia)
    2. Kolega wyraźnie napisał iż po zlutowaniu ruszyła komunikacja szkoda że nie podał numeru błędu, ale informacja jak połączyć była by na miejscu bo prawdopodobnie padło więcej połączeń.
    Ja jak naprawiałem płytki ceramiczne (NIE OD ABS'u) i jak nie mogłem polutować, to stosowałem lakier przewodzący.
    Ps.yaaro nie stać Cie na takie choćby proste podpowiedzi ??

-1
  • #14 18 Sie 2009 12:22
    emeryt2
    Poziom 42  

Nr. tego błędu , to tak jak napisał Mercedesik ,<uszkodzony moduł sterujacy>. Bez komunikacji nie odczytasz żadnego błędu.

0
  • #15 18 Sie 2009 13:20
    yaaro
    Poziom 33  

pivvo napisał:

Nie jestem mechanikiem tylko informatykiem a motoryzacja to moje hobby
    Nie lubię pyskówki ale więc skupię się na faktach
    1. Kolega nie wspomina że ma błąd nr 65535 (notabene ten błąd dotyczy uszkodzenia lub nadpisani komórek pamięci, masz program do dump'a i wiedzę jaki procek tam siedzi to zrobisz, oczywiście jak nie będzie fizycznego uszkodzenia)
    2. Kolega wyraźnie napisał iż po zlutowaniu ruszyła komunikacja szkoda że nie podał numeru błędu, ale informacja jak połączyć była by na miejscu bo prawdopodobnie padło więcej połączeń.
    Ja jak naprawiałem płytki ceramiczne (NIE OD ABS'u) i jak nie mogłem polutować, to stosowałem lakier przewodzący.
    Ps.yaaro nie stać Cie na takie choćby proste podpowiedzi ??

Też jestem informatykiem diagnostyka i naprawa aut to też moje hobby

1 Jak napisał autor „ błąd uszkodzony moduł sterujący” a to jest =65535 jako informatyk wiesz co to znaczy. Co do programowania jeszcze chyba nikt tego nie zrobił jest to układ hybrydowy- mam nadzieje że niedługo to się zmieni tak jak z innymi sterownikami.

2 Po zlutowaniu ruszyła komunikacja bo lutowanie naprawia zasilanie, bez zasilania układ nie pracuje więc nie będzie komunikacji.

A dokładnie czytałeś pierwszy post z odpowiedzią w tym poście?? Czy napisałem w niezrozumiałym języku odpowiedziałem na pytanie?
    Mam nadzieje że moja odpowiedź była trafna.
    Później wywiązała się dyskusja na temat nie do końca zrozumiały dla wszystkich, i to stało się kością niezgody.

0
  • #16 18 Sie 2009 13:51
    pivvo
    Poziom 22  

yaaro napisał:

Też jestem informatykiem diagnostyka i naprawa aut to też moje hobby

1 Jak napisał autor „ błąd uszkodzony moduł sterujący” a to jest =65535 jako informatyk wiesz co to znaczy. Co do programowania jeszcze chyba nikt tego nie zrobił jest to układ hybrydowy- mam nadzieje że niedługo to się zmieni tak jak z innymi sterownikami.

2 Po zlutowaniu ruszyła komunikacja bo lutowanie naprawia zasilanie, bez zasilania układ nie pracuje więc nie będzie komunikacji.

No widzisz jak Cię sprowokować to coś więcej napiszesz :D. Np ja nie wiedziałem że jest tam hybryda.

yaaro napisał:

A dokładnie czytałeś pierwszy post z odpowiedzią w tym poście??

No właśnie lakoniczna podpowiedź i mega wątek :D.

0