Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka polmetal i gaz z butli

08 Sie 2009 21:06 9692 5
  • Poziom 10  
    Witam, kupiłem mieszkanie z kuchenką gazową - kuchenka okazała się być uszkodzona (stare Ardo) właściciel wymienił mi na kuchenkę polmetal. Wygląda w miarę sensownie, ale roku produkcji nie jestem w stanie określić. Ardo była podłączona do butli. Nowy polmetal ma inną końcówkę (sprzedający mieszkanie stwierdził że mam sobie przykręcić końcówkę ze starej kuchenki, z Ardo, żeby móc podłączyć butlę). Dopiero teraz przeczytałem, że kuchenki do gazu ziemnego i lpg różnią się budową. Jaka jest szansa że ta kuchenka będzie działała z LPG i ewentualnie jakie przeróbki trzeba wykonać żeby działała?

Pozdrawiam,
    Michał
  • Poziom 35  
    Jeżeli masz kuchenkę na gaz propan butan i chcesz ją przerobić na gaz ziemny musisz wymienić dysze w palnikach na dysze do pracy z gazem ziemnym.Taki komplet dysz masz możliwość zakupu w serwisie części zamiennych ze sprzętem i częściami zamiennymi do kuchenek.Dysze na propan butan posiadają większe średnice otworków.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeżeli nie orientujesz się jakie dysze są zamontowane w Twojej w kuchence to kup dysze w serwisie na propan butan i dokonaj wymiany lub wezwij serwis kuchenek.Taki komplet dysz kosztował około 20zł
  • Specjalista AGD
    kierbedz4 napisał:
    Dysze na propan butan posiadają większe średnice otworków.

Wręcz odwrotnie :wink:
  • Poziom 10  
    Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Czy takie dysze są uniwersalne, czy zależą od kuchenki - bo jeżeli zależą, to jest chyba mała szansa że dobiorę do swojej dysze na lpg - to raczej mało popularne kuchenki.

EDIT: Czy jeżeli mam w zestawie reduktor to również potrzeba zmieniać dysze ? Znalazłem na jakimś forum opinię, że jeżeli w sklepie nie będą mieli odpowiednich dysz to należy zaopatrzyć się w reduktor i to załatwia sprawę.
  • Poziom 35  
    Dziękuję koledze Nares za poprawienie mojego postu.Jeżeli Masz w zestawie reduktor to również musisz wymienić dysze.Powinien mieć je w sprzedaży każdy serwis z częściami zamiennymi do kuchenek.Zwróć uwagę iż każda z zakupionych w komplecie dysz ma inną średnicę otworu i musi być zamontowana w odpowiednim palniku w zależności od jego wielkości.
  • Poziom 1