Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrobienie wzmacniacza do Creative T6100 5.1 jest opłacalne?

sAEE 09 Sie 2009 09:44 2038 5
  • #1 09 Sie 2009 09:44
    sAEE
    Poziom 13  

Witam. Posiadam zestaw Creative T6100 5.1, w którym jest zepsuty wzmacniacz (wszystkie scalaki są spalone po burzy). Część układów scalonych jest niedostępna, a jeżeli by nawet były, to zakup ich byłby nieopłacalny. Dlatego mam pytanie. Czy będzie opłacalne zrobienie samemu wzmacniacza do tych głośniczków? Czy macie inne pomysły, jak wykorzystać te głośniki?. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :).

0 5
  • #2 09 Sie 2009 10:31
    mariusz.o
    Poziom 19  

Wywal to przez okno, i kup sobie zestaw stereo w to miejsce które zagra milion razy lepiej od tych creativ'ów. Poszukaj na alledrogo jakiejś unitry i kolumienek typu space - nie bedziesz miał dziury w paśmie, i w miarę przyzwoity dźwięk.

0
  • #3 09 Sie 2009 11:21
    Tomq
    Poziom 38  

Albo rozejrzyj się za kolumienkami Microlab, np solo 2 c, 5 c, 7c, etc.- do komputera w sam raz. Jeśli jednak masz nieco wiekszy budżet, lub chciałbyś mieć sprzet an dłużej, odsyłam do np https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1386450.html

Jeśli natomiast masz trochę chęci zrób wzmacniacz na popularnym tda 7294 i do tego kolumienki na tsx 14-100-8 scx + gdwk Pj, takie jak te Zrobienie wzmacniacza do Creative T6100 5.1 jest opłacalne? Jakość dźwięku na pewno Cię zaskoczy.

0
  • #4 09 Sie 2009 12:45
    Usunięty
  • #5 09 Sie 2009 13:10
    sAEE
    Poziom 13  

Ja rozumiem, że zestaw tych głośników z creative jest jakościowo denny i nie ma porównania z lepszymi głośnikami. Już mam w planach zakup wzmacniacza i porządnego zestawu głośnikowego, tylko muszę jeszcze dozbierać funduszy. Wracając jeszcze do creative`a to chciałbym coś z nimi zrobić, bo skoro subwoofer działa wraz z 5 satelitkami jak należy, to chciałbym samemu kupić podzespoły i złożyć wzmacniacz do tego. Ważne jest to, żeby kosztem było to tanio, a zarazem poszerzył swoją wiedzę z zakresu budowy..

0
  • #6 09 Sie 2009 13:35
    mariusz.o
    Poziom 19  

Tak szczerze to też Ci odradzam bawienie sie tymi creativami, a jak chcesz poszerzyć swoją wiedze to możesz sam złożyć wzmacniacz stereo. TDA 7294 jest prosty i tani w budowie. Koszt bedzie podobny jak zakup nowego zestawu 5.1 czy 7.1

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo