Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset S450 SIM po burzy

09 Sie 2009 12:00 4169 6
  • Poziom 11  
    Witam. Mam telefon stacjonarny Siemens Gigaset S450 SIM. Problem tkwi w tym ze pewnego razu został uszkodzony zasilacz do bazy podczas burzy. Wymieniłem go na inny i niby jest wszystko ok, ale nie da się nawiązać żadnego połączenia bo w słuchawce słychać ciągle sygnał zajętości. Podobnie jest gdy ktoś dzwoni na numer do którego jest podłączony aparat. W czym może tkwić problem? Proszę o pomoc.
  • Poziom 26  
    Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ także układ kluczujący linii telefonicznej w bazie i jest zwarty. Najczęściej ulega zwarciu tranzystor załączający linię, który jest zawarty w obudowie smd 8 pin. Możesz to sprawdzić w taki sposób: odłącz przewód telefoniczny od gniazdka i podłącz po paru sekundach ponownie i po tym spróbuj wybrać numer. W większości przypadków powinien nawiązać połączenie. Jedynym sposobem naprawy to wymiana w/w elementu. Niekiedy ulegają uszkodzeniu także inne elementy w układzie linii łącznie z procesorem i naprawa jest zbyt kosztowna.
  • Poziom 11  
    Ten tranzystor jest w bazie czy słuchawce? Istnieje możliwość wymiany go w domowych warunkach?
  • Poziom 26  
    Oczywiście że w bazie i można go wymienić, ale trzeba mieć. Trzeba sprawdzić także inne elementy, chyba że aparat działa w takim doświadczeniu jak napisałem wcześniej.
  • Poziom 1  
    ja mam podobnie tyle ze z innym modelem siemensa s680 gigaset. ale zrobilem to co robewit polecil sprawdzic i faktycznie wykonal polaczenie. wiec zakladam ze to ten tranzystor, jednakze mam jedna prozbe czy mogl by ktos opisac jakas dokladniejsza nazwe tego tranzystora, albo gdzie moge takowy dostac. szukalem na necie ale jakos nie moglem na niego trafic. dzieki za pomoc. pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Zdarza się także jako NDS9952A lub 4900.