Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo AKF-9255V nie wyszukuje stacji

09 Sie 2009 12:01 2192 5
  • Poziom 11  
    Witam! Mam mały problem z radiem daewoo..Ostatnio padła mi głowica (radio nie odbierało ale wcześniej wyszukiwało stacje). Pewien elektronik wymienił tą głowice i odbierają praktycznie wszystkie stacje, ale gdy kliknie się na "scan" radio szuka ale nic nie może znaleźć..Gdy kiedyś byłem w mieście gdzie jest b.dobry zasięg radio wyszukiwało, ale zawsze na skali zatrzymało się o 0.1 Mhz w tyle, tzn jak np. jakaś stacja jest na 107.6 Fm to radio zatrzymało się na 107.5 fm i baardzo słabo odbierało. Czy da się to jakoś wyregulować? Proszę o pomoc.
  • Spec od car audio
    Zwróć się z reklamacją do tego, który wymieniał Ci tę głowicę. On na pewno będzie wiedział w czym tkwi przyczyna Twojego problemu. A czy zdoła to "wyregulować"? Pozostaw ten problem jemu.
  • Poziom 33  
    Sprawdż na początek połączenie anteny z radiem i samą antenę. Jeśli będzie OK!, to prawdopodobnie problem z głowicą , jak pisze kolega ikar55. Przy wymianie głowicy na nową w tym modelu powinno radio bardzo dobrze odbierać stacje . Myślę że głowica tylko przeszła tzw. przelutowanie.
  • Poziom 11  
    Radio bardzo dobrze odbiera stacje, tylko przy wyszukiwaniu je pomija.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie po dłuższej przerwie.
    Wciąż mam ten sam problem z radioodbiornikiem, tj. stacje radiowe wyszukane ręcznie odbiera bardzo dobrze, natomiast nie może "złapać" żadnej stacji podczas automatycznego skanowania. W ręce wpadło mi identyczne, nieco uszkodzone radio z tej samej firmy, które na 100% miało sprawne wyszukiwanie stacji . Przelutowałem samą głowicę i niestety problem występuje nadal.

Z tyłu radioodbiornika jest kilka małych trymerów, może któryś z nich służy do regulacji czułości strojenia?
  • Poziom 26  
    Dwa z nich (potencjometry FM-SD Adj, AM-SD Adj) służą do ustawienia progu zadziałania SD (signal detector), który jest w pewnym sensie sumą siły sygnału i dostrojenia do częstotliwości p.cz. 10,7MHz. Dostrajanie głowicy polega na uzyskaniu max. sygnału na filtrze CF101 przy pomocy oscyloskopu/sony w.cz., lecz w tym konkretnym wypadku odstrojony jest filtr T5(T05) przy LA1875, lub kwarc przy syntezie. Generalnie chodzi o to by jednym i drugim (T5 oraz trymerem TC501 przy IC501) uzyskać równo 10,700MHz mierząc częstotliwość na 16 nodze LA1685 przy sygnale w antenie (może być silna stacja FM).

Dodano po 4 [minuty]:

Prawidłowe dostrojenie jest sygnalizowane rzecz jasna przez wystawienie +8V na wyjściu SD