Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzedaż/kupno energii el. - podłączenie liczników

09 Sie 2009 12:42 6702 7
  • Poziom 2  
    Hej. mam taki mały problem. otóż pisze pracę dyplomową o agregatach kogeneracyjnych w skali micro tj. do 20 kW. problem polega na tym że urządzenie produkuje prąd el., który częściowo jest zużywany na potrzeby własne a reszta jest sprzedawana. Potrzebuje scheamt podłączenia takiego urządzenia do sieci - głównie schemat podłączenia liczników energii elektrycznej. mam schemat niemiecki ale go nie rozumię. Urządzenie ma nazwe DACHS SE producent senertec. Pomocy

Schemat podany przez producenta:
    sprzedaż/kupno energii el. - podłączenie liczników

https://obrazki.elektroda.pl/58_1249814411.jpg

Jak ktoś ma inny to może wysłać na: mar.g(malpa)wp.pl
  • Pomocny post
    Spec od Falowników
    Masz tam zasilanie Netz - sieciowe i Gebaude - to chyba znaczy wbudowane (własne). Zielone linie to rzeczy dorobione z tej okazji - linia do dodatkowego licznika i linia z generatora do szyn głównych. Lewy licznik to będzie do energii oddanej (strzałka), środkowy - do pobranej, prawy - pewnie do biernej (albo to zegar stref).
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Nie kombinuj z trzema licznikami, daj jeden czterokwadrantowy: będzie mierzył energię czynną, bierną, pobrane i oddane - układ będzie znacznie mniejszy.
  • Poziom 35  
    Kuba co będzie mniejsze ? Praca dyplomowa ??? Przecież dobrze jest jak praca jest większa :)
  • Poziom 24  
    Układ będzie znacznie prostszy: mniej połączeń, a taka sama funkcjonalność.
    Wg Ciebie liczy się rozmiar? ;-)
  • Poziom 2  
    Dzięki. Pomogliście. Zastosowałem licznik czterokwadrantowy ELSTER A1350. teraz tylko potrzebuje jego cene :/, bo zakład energetyczny nie pokryje kosztu zakupu takiego licznika. Jak ktoś zna cenę to niech ja poda :) jeszcze raz dzięki
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Napisz zapytanie (email) do producenta :)
  • Spec od Falowników
    I tu jest pies pogrzebany: jeśli jest już "kręcioł" do poboru - wystarczy doinstalować zwykły taki sam licznik do oddania - mniej elegancko, ale na pewno taniej.