Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzedaż/kupno energii el. - podłączenie liczników

09 Sie 2009 12:42 6702 7
 • Poziom 2  
  Hej. mam taki mały problem. otóż pisze pracę dyplomową o agregatach kogeneracyjnych w skali micro tj. do 20 kW. problem polega na tym że urządzenie produkuje prąd el., który częściowo jest zużywany na potrzeby własne a reszta jest sprzedawana. Potrzebuje scheamt podłączenia takiego urządzenia do sieci - głównie schemat podłączenia liczników energii elektrycznej. mam schemat niemiecki ale go nie rozumię. Urządzenie ma nazwe DACHS SE producent senertec. Pomocy

  Schemat podany przez producenta:
  sprzedaż/kupno energii el. - podłączenie liczników

  https://obrazki.elektroda.pl/58_1249814411.jpg

  Jak ktoś ma inny to może wysłać na: mar.g(malpa)wp.pl
 • Pomocny post
  Spec od Falowników
  Masz tam zasilanie Netz - sieciowe i Gebaude - to chyba znaczy wbudowane (własne). Zielone linie to rzeczy dorobione z tej okazji - linia do dodatkowego licznika i linia z generatora do szyn głównych. Lewy licznik to będzie do energii oddanej (strzałka), środkowy - do pobranej, prawy - pewnie do biernej (albo to zegar stref).
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Nie kombinuj z trzema licznikami, daj jeden czterokwadrantowy: będzie mierzył energię czynną, bierną, pobrane i oddane - układ będzie znacznie mniejszy.
 • Poziom 35  
  Kuba co będzie mniejsze ? Praca dyplomowa ??? Przecież dobrze jest jak praca jest większa :)
 • Poziom 24  
  Układ będzie znacznie prostszy: mniej połączeń, a taka sama funkcjonalność.
  Wg Ciebie liczy się rozmiar? ;-)
 • Poziom 2  
  Dzięki. Pomogliście. Zastosowałem licznik czterokwadrantowy ELSTER A1350. teraz tylko potrzebuje jego cene :/, bo zakład energetyczny nie pokryje kosztu zakupu takiego licznika. Jak ktoś zna cenę to niech ja poda :) jeszcze raz dzięki
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Napisz zapytanie (email) do producenta :)
 • Spec od Falowników
  I tu jest pies pogrzebany: jeśli jest już "kręcioł" do poboru - wystarczy doinstalować zwykły taki sam licznik do oddania - mniej elegancko, ale na pewno taniej.