Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pro v3515 po włączeniu czarny ekran

09 Sie 2009 15:17 5695 6
  • Poziom 2  
    Używałam laptopa gdy nagle pojawił się czarny ekran. Od tej chwili za każdym razem przy włączeniu ekran jest czarny. Laptop chodzi, diody się palą ale na ekranie nic nie widać. Podłączyłam monitor i jest tak samo. Jaka może być przyczyna?
  • Użytkownik obserwowany
    uskodzenie płyty gównej. Podświetlenie tez nie idzie? moze tylko inweter poszed. troche zabawy jest ale od krańcówki i inwentera zacząć zabawe. :D
  • Poziom 25  
    Włącz laptop. Spójrz w ekran pod światło. Czy widzisz jakby obraz był, coś się wyświetlało, ale brakłoby podświetlenie matrycy? Jeśli widać, może być uszkodzenie przyciku odpowiedzialnego za włączenie podświetlania matrycy, może została uszkodzona taśma przekazująca obraz.
    Tylko inweter? :) Z samą diagnozą radzę zgłosić się Pani do serisu, bo problem jest nienamacalny przez internet.
    Fujitsu-siemens jest rozbieralny "od dołu", także nie będzie zbyt dużego problemu, aby wykryć nieprawidłowość, nie należy się przejmować. Ile czasu laptop jest używany?
  • Poziom 41  
    Podłączyłeś monitor. A dałeś Fn+F4?
  • Poziom 2  
    Nawet jak biorę laptopa pod światło nic jest nie widać. Ekran jest tak czarny jak by laptop był wyłączony. Nie ma żadnej różnicy na ekranie między włączonym a wyłączonym laptopem. Jak podłączyłem monitor wcisnąłem Fn+F4 i nic nie dało. A laptopa mam 2,5 roku
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    płyta główna poszła sie... Grzanie Irdo zostaje..... ;/
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za rady :) Już wiem że poszła płyta główna :(