Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung LE37S71B pionowa ciemna smuga

09 Sie 2009 15:28 31455 36
  • Poziom 11  
    Witam. Od kilku dni mam problem z moim telewizorem LCD Samsung LE37S71B, a mianowicie chodzi o to, że po prawej stronie ekranu (3-4 cm od krawędzi) pojawiła się ciemna pionowa smuga na dole zawinięta ku środkowi ekranu. Głównie jest ona widoczna na ciemnym tle, natomiast na jasnym prawie jej nie widać. Występuje ona również wyświetlając obraz z kina domowego, tzn. film DVD lub zdjęcia.
    Natomiast nie widać jej przy braku sygnału na czystym niebieskim tle.
    Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy ma może jakiś z tym związek, że akurat też tego dnia zepsuł mi się dekoder telewizji „n” i robiłem kilka różnych jego resetów. To właśnie po nich zauważyłem tę smugę.
    Natomiast dzień wcześniej cały wieczór oglądałem tv przez kino domowe i chociaż czasy wpływu blisko stojących głośników na jakość obrazu dawno minęły, ale już nie wiem co robić, dlatego też próbuję skojarzyć wszystkie możliwe fakty…
    Dodam jeszcze, że telewizor ma 2,5 roku.

• Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam.
    W tym modelu włącz niedieskie tło , bez sygnału i sprawdż czy pasek tez jest. Wszystko wskazuje ,że masz uszkodzoną matryce. A dokładnie sterowanie matrycą.
    Pozdr.
  • Poziom 11  
    Po odłączeniu sygnału i włączeniu niebieskiego tła - paska nie ma.
    To źle, czy dobrze...?

Przy jaśniejszym tle tego paska w ogóle nie widać, a tak właściwie to, to jest taki jakby cień....sam nie wiem jak to nazwać.
    Telewizor ma 2,5 roku i czy to możliwe żeby matryca już siadła...?

Co ciekawe akurat dzisiaj od rana resetowałem recordera n-ki, bo od kilku dni mi się zawiesza. Nie wiem, może i to ma jakiś z tym związek...
  • Poziom 21  
    Mnie to wygląda na zabrudzenie (od wewnątrz) matrycy, ewentualnie na błąd podświetlenia.
  • Poziom 11  
    Napisałem w mojej sprawie do kilkunastu serwisów Samsunga w całej Polsce. Opisałem mój problem i wysłałem kilka fotek. Od kilku z nich dostałem odpowiedź, że właśnie najprawdopodnobniej jest to zabrudzenie monitora.
    Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd to się wzięło ? Jak to usunąć, jeśli w ogóle da się to usunąć ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Cytat:
    Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd to się wzięło ? Jak to usunąć, jeśli w ogóle da się to usunąć ?

Świetlówki, oprócz źródła światła, są też źródłem ciepła. Ogrzane powietrze wędruje ku górze niosąc za sobą drobinki kurzu. Ten kurz osiada na szkle lub filtrach dając taki efekt. Matryce powinny być hermetyczne, niestety czasami posiadają błędy.
    Jak usunąć? rozebrać i wyczyścić ale jest to delikatna operacja.

Cytat:
    Od kilku dni mam problem z moim telewizorem LCD Samsung LE37S71B

Jednak taki kurz, raczej nie osiada przez kilka dni, chyba że wcześniej nie zauważyłeś.
  • Poziom 11  
    Byś może, że nie zauważyłem...

Nie wiem, zastanawiam się czy zdjąć obudowę i spróbować zajrzeć, przeczyścić samemu...
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    witam,
    to nie jest zabrudzenie , przećwiczyłem ten temat chyba 3 razy.Rozbierałem panel i czyściłem powierzchnię matrycy, nic nie daje.To wada matrycy pojawiająca się po czasie.W tym modelu zastosowano panel Chungwa CLA320WB02 made in china.Na Allegro facet sprzedaje taki badziew po 288 zł (stan idealny MOŻE MIEĆ SMUGI,jak pisze, może ale nie musi- taki wniosek z opisu) ).Utopiłem 600 zł , bo miał mi wybrać bez smug jak obiecywał.

pozdrawiam
    Andrzej
  • Poziom 26  
    azalg napisał:
    Rozbierałem panel i czyściłem powierzchnię matrycy, nic nie daje.

A polaryzatory czyściłeś??
  • Poziom 11  
    Dodałem kilka fotek na których widac wyraźnie tą smugę, natomiast na jednym bez sygnału jej nie widać....już nie wiem co z tym zrobić...

• Poziom 16  
    pożeracz kartofli napisał:
    azalg napisał:
    Rozbierałem panel i czyściłem powierzchnię matrycy, nic nie daje.

A polaryzatory czyściłeś??

Czyściłem, ale zawsze można próbować.

Może tym razem to zabrudzenie.Ciekaw jestem efektu

pozdr
  • Poziom 10  
    Co robić? Najlepiej oddać do serwisu w celu zdiagnozowania usterki i oszacowania kosztu naprawy, bo sam możesz jeszcze bardziej zaszkodzić temu TV. Co do ostatniej fotki, to smuga być może zlewa się z tłem i dlatego jej nie widać, zobacz czy jest na śniegu występującym podczas wyszukiwania kanałów z tv naziemnej.
  • Poziom 11  
    luki_R napisał:
    Co robić? Najlepiej oddać do serwisu w celu zdiagnozowania usterki i oszacowania kosztu naprawy, bo sam możesz jeszcze bardziej zaszkodzić temu TV.

Wiem, wiem, tylko do serwisu mam ze 40 km., i czym go przewieźć...popytam, może znajdę kogoś kto w domu naprawia, choć nie wiem czy jest taka możliwość....
    luki_R napisał:
    zobacz czy jest na śniegu występującym podczas wyszukiwania kanałów z tv naziemnej.

Nie, nie ma nic na śniegu.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Nie, nie ma nic na śniegu.

Musi być, jeśli nie ma to znaczy,że to nie matryca.
    Jeśli matryca brudna lub uszkodzona, to musi być widać w każdej sytuacji.
    Na telegazecie jest?
  • Poziom 11  
    Fotki z telegazety i ze śniegiem - nie ma nic...

• Poziom 20  
    Witam.
    Aby to dokładnie sprawdzić i być pewnym czy to panel czy zabrudzenie ,to wystarczy ten TV podłączyc pod kompa i włączyć test monitorów np od Nokii. Wybierasz białe tło i jak obraz jest czysty to niejest to zabrudzenie , potem wybierasz na tym tle odcienie szarości i jak dostajesz plamy czy ten pasek to znaczy ,że uszkodzona jest matryca.
    Im bardziej szare tło to plamy czy pasek będa bardziej wyrażne. Wtedy na 100% uszkodzona jest matryca ,dlatego pytałem na początku czy na niebieskim tle też to występuje , jest to najprostrzy test czy jest to zabrudzenie. Ten rodzaj uszkodzenia w zasadzie tylko występował w panelach firmy Chungwa choć i na panelach AUO też kilkakrotnie to widziałem.
    Pozdr.
  • Moderator
    Będzie dobry, trzeba go pobrać zainstalować i masz ikonę na pulpicie, podłączasz PC do TV w opcjach pc przechodzisz na widok na tv uruchamiasz program Nokia i test.
  • Poziom 11  
    Niestety, na szarościach i na niebieskim smugę widać, na białym natomiast nic... czyli jedak matryca...?

• Pomocny post
    Moderator
    Przyzwyczaisz się.
  • Poziom 11  
    Dzięki za pocieszenie...ciekawe czy by ktoś kupił taki tv i za ile...

Już myślę o nowym telewizorze, chyba tym razem Sony Bravia...
    Ten albo sprzedam jak rzeczywiście jakiś fachowiec mi stwierdzi, że nie opłaca się naprawiać, albo wstawię do pokoju córki.

Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem tez w samsung tylko w bardziej widocznym miejscu smugi pionowe i poziome . Telewizor ma 2,5 roku niezła lipa
  • Poziom 11  
    No niestety, ale trafiliśmy na jakąś felerną serię...ja swój TV sprzedałem na Allegro jako uszkodzony i kupiłem tym razem Sony Bravię z gratisową gwarancją na 5 lat.
  • Poziom 9  
    Witam, ja mam ten sam telewizor i u mnie mam identyczną wadę, tyle że w poziomie.

I POTWIERDZAM! ZAWIESZAJĄCY SIĘ DEKODER TELEWIZJI N PSUJE TELEWIZORY SAMSUNGA!!!! U Mnie była identyczna sytuacja.. dziad się zawieszał a jak ruszył to zauważyłem poziome przebarwienie/niedoświetlenie/pasek biegnie to akurat na ponad połowę ekranu.

Nie rzuca się mocno w oczy, ale N to dziadostwo! Dają najgorsze dekodery w komplecie! To, że same się psują to pół biedy, ale telewizora, który kosztował 4000zl bardzo mi szkoda!

Miałem nadzieję dowiedzieć się na forum, jak to naprawić... a tu proszę jaka niespodzianka... poznałem nawet winowajcę.. Czy to może zbieg okoliczności? Dekoder biały bez nagrywarki.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    I POTWIERDZAM! ZAWIESZAJĄCY SIĘ DEKODER TELEWIZJI N PSUJE TELEWIZORY SAMSUNGA!!!! U Mnie była identyczna sytuacja.. dziad się zawieszał a jak ruszył to zauważyłem poziome przebarwienie/niedoświetlenie/pasek biegnie to akurat na ponad połowę ekranu.

Bzdura. To wada matrycy a proces postępuje stopniowo ok. 2-3 lat aż w końcu zostaje zauważony.
  • Poziom 33  
    minciu napisał:
    Witam, ja mam ten sam telewizor i u mnie mam identyczną wadę, tyle że w poziomie.

I POTWIERDZAM! ZAWIESZAJĄCY SIĘ DEKODER TELEWIZJI N PSUJE TELEWIZORY SAMSUNGA!!!!

Nie mów tego tak głośno, bo jak Ci z samsunga się dowiedzą to N-kę do sądu pozwą.

czego to "ludzie" nie wymyślą :D
  • Poziom 9  
    To ciekawe, że ta bzdura u mnie i u kolegi wystąpiła dokładnie na drugi dzień jak tylko odpaliłem ponownie ten szajs platformy N.

Te same telewizory, te same zawieszające się dekodery, tak samo uszkodzony telewizor na drugi dzień??? Zbieg okoliczności??? Ja tam wolę wierzyć w bzdurę:) Oczywiście i tak mi nikt nie naprawi telewizora bo już dawno jest po gwarancji. A N'ka to nie potrafi naprawić nawet swoich dekoderów.
  • Poziom 33  
    minciu napisał:
    To ciekawe, że ta bzdura u mnie i u kolegi wystąpiła dokładnie na drugi dzień jak tylko odpaliłem ponownie ten szajs platformy N.

Te same telewizory, te same zawieszające się dekodery, tak samo uszkodzony telewizor na drugi dzień??? Zbieg okoliczności??? Ja tam wolę wierzyć w bzdurę:)

A zastanawiałeś się nad tym jak można uszkodzić matrycę, dekoderem n-ki czy, jakimkolwiek innym??
    Ty możesz wierzyć w co chcesz, ale nie rozpowiadaj tego po ludziach, mamy XXI wiek, czasy ciemnoty dawno minęły.
    Myślisz, ze tylko wy macie samsungi i dekodery N, identycznych zestawów są setki.
  • Poziom 1  
    Witam mam ten sam problem tylko pasek u gory monitora i nie wiem czy to matryca czy cos innego a co do dekodera to jakas glupote ktos wymyslil