Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmocnienie efektu gitarowego

09 Sie 2009 18:09 1464 5
  • Poziom 10  
    Witam mam taki dylemat otóż zrobiłem układ schemat
    i sugerowałem się dźwiękiem z tej samej strony linkiem "Listen to it"
    Jednak u mojemu zdziwieniu dźwięk był całkiem inny, taki czysty praktycznie żadnego zniekształcenia tzw clean. Kręcenie potami nic nie dało,
    napięcia na Q1 i Q2 połowa napięcia zasilania czy 4,8 V a ostatni Q3 2,28 V może to za mało no ale nie ma trymera do wyregulowania.
    Zamiast polecanych J201 zastosowałem 2sk30a gr9c jakoś tak, może to winna ale na tym forum polecane jako zamienniki J201.
    Chciałbym zrobić coś aby ten układ zabrzmiał tak jak próbka.
    Ewentualnie czy któryś z tych układów byłby lepszy:
    układ2
    układ3
    lub jakiś inny jaki polecacie aby dźwiękiem był zbliżony najbardziej do próbki tego pierwszego.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    z gitary elektrycznej
    chce uzyskać lekki distron lub overdrive coś takiego jak na tej próbce ze strony
  • Poziom 27  
    Robiłem ten układ ,nic specjalnego ale przesterek był.Po pierwsze sprawdź czy masz dobrze wlutowane tranzystory fet.Waź zrób tak ,gniazdo wyjściowe przylutuj do środkowej nogi potencjometra gain i powinieneś mieć wzmocniony sygnał który można wyregulować na ucho pot.montażowym.Potem to samo gniazdo wyjściowe przylutj do potencjometra TONE /obojętnie do której nogi/ i tez możesz ustawić wzmocnienie drugim pot.montażowym.Powinieneś mieć już dźwięk przesterowany.I na koniec jedna uwaga,możesz mieć słabe przystwki i sygnał z nich jest za słaby ale przypuszczam że masz źle wlutowane tranzystory.
  • Poziom 10  
    jeśli przylutuje te kabelki to stracę połowę płytki
    fet są dobrze wsadzone ot trymerów D i od masy S
    patrząc na wprost od płaskiej części feta nóżki skierowane w dół od lewej SGD czy się mylę ??
    a co do układu masz może jak ten przester działa ??
    bo niby mam wbudowany w wzmacniacz ale troche za dużo siary
    a gitarka to cort x5 przystawki HSH Bluebucker
  • Poziom 27  
    To co piszesz to kogelmogel.Co rozumiesz ..jeśli przylutuję te kabelki to tracę połowę płytki....Jeżeli będziesz takim językiem operował to nikt ci tu na forum nie odpowie...Ja mam cierpliwość.Nóżki są odwrotnie DGS.