Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo dlt37g1 Radeon HD4870. Problem z uzyskaniem 1366x768.

Dulan 09 Sie 2009 19:40 2503 9
  • #1 09 Sie 2009 19:40
    Dulan
    Poziom 26  

Witam.
    Jak w temacie. Niby udało mi się dzięki Power Strip uruchomić taką rozdzielczość, jednak problem jest w tym, że w 3D (grach) maksymalna rozdzielczość to 848x480. Udaje się uruchomić w pełnej rozdzielczości, ale tylko przez złącze PC. Przez HDMI tylko pulpit mogę mieć w pełnej rozdzielczości.
    Gdzie jest problem?.

Sterowniki karty graficznej zmieniałem, ale bez efektów.
    Przy HDMI monitor widnieje jako Plug&Play. Przy PC jako VGA monitor.

Temat daję tu, bo nie jest to temat dla komputerowców.

Może wejście w tryb serwisowy pomogłoby znaleźć przyczynę? -nie wiem jak w tym TV się wchodzi. Może aktualizacja firmware o ile taki jest...
    Z drugiej strony pod Windows 7 ruszył w 3D w interesującej mnie rozdzielczości.

0 9
  • #2 10 Sie 2009 16:55
    d-e-elektronik
    Poziom 13  

Proszę podać numer seryjny telewizora czyli PT(......). Wtedy będę wiedział czy posiada Pan najnowszy software tego odbiornika.

0
  • #3 10 Sie 2009 21:43
    Dulan
    Poziom 26  

Witam.
    Dziękuję za odzew.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sie 2009 21:50
    d-e-elektronik
    Poziom 13  

To model z oprogramowaniem zapewne w wersji 1.5 lub 1.6-najnowsza wersja i zapewne ostatnia ze względu na upadek Daewoo w Polsce to 1.8. Szukanie czegoś w trybie serwisowym nie ma sensu bo to nic nie da.Zmiana oprogramowania być może... tym bardziej ,że to jest tylko HD Ready.Postaram się przesłać Panu instrukcję programowania wraz z programem i softem.W razie pytań kontakt ze mną 694239442. Pozdrawiam

0
  • #5 11 Sie 2009 03:08
    Dulan
    Poziom 26  

Będę bardzo wdzięczny!.
    Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

0
  • #7 11 Sie 2009 12:26
    Dulan
    Poziom 26  

Poszło.
    DebugOn: Command Successful.
    SetBuffer: Command Successful.
    Reset: Command Successful.
    Delay: Command Successful.
    RAMWrite: Command Successful.
    Run: Command Successful.
    Delay: Command Successful.
    Flash Manufacturer: 0xBF ID: 0x41
    SetDelay: Command Successful.
    Erasing FLASH... Done.
    SetDelay: Command Successful.
    Writing FLASH... Done.
    Execution time: 121.40s
    Batch: Command Successful.

http://www.plurabroadcast.com/firmware-upgrade/gprobe-firmware-updgrade-tool.html

0
  • #8 12 Sie 2009 08:29
    d-e-elektronik
    Poziom 13  

Teraz najlepiej by było posiadać pilota serwisowego gdyż
    1.należy ustawić wielkość i producenta matrycy
    2.wykonać eeprom reset
    wejście w tryb serwisowy z tego co pamiętam z pilota użytkownika jest niemożliwe...
    Pomógł coś ten nowy soft Panu?

Dodano po 1 [minuty]:

Pan ma matryce LG Philips

Dodano po 23 [minuty]:

Coś mi się przypomniało-niech Pan sprawdzi czy nóżki na gniezdzie HDMI są dobrze przylutowane-bardzo często się zdarzało, że pojawiały się tam zimne luty albo samo gniazdo było fabrycznie wadliwe i TV nie czytał wyższych rozdzielczości...

0
  • #9 12 Sie 2009 11:15
    Dulan
    Poziom 26  

Witam.
    W sumie żadnych zmian. Udało mi się w końcu dopasować rozdzielczość 1366x768, ale trzeba dodać w zakładce jakąś dowolną rozdzielczość. W Windows 7 nic nie musiałem ustawiać i działało jak powinno.
    Po programowaniu co dziwne tuner włączył się na kanał 91 -na nim chyba dokonuje się ustawień w trybie serwisowym, jednak nic nie było widać co można by było ustawić.

0
  • #10 12 Sie 2009 22:55
    d-e-elektronik
    Poziom 13  

Tak jak myślałem -żeby zrobić reset potrzebny pilot serwisowy.Jednak zawsze nowy soft się przyda-najbardziej miał poprawiać szybkość działania HDMI i poprawić SECAM( w oryginale czarno-biały,wada softu niedopracowanego)

0