Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo La 1703 - bateria Sempron a Turion

09 Sie 2009 21:06 2537 3
  • Poziom 40  
    Czy zamiast oryginalnej baterii 11,1 V można włożyć w tym modelu 14,8V bo jak piszą w specyfikacji do niego 3 ogniwowe baterie są stosowane gdy procesor jest Sempron mobile np 3600+ a gdy jest wkładany Turion 64X2 TL-50 lub TL-52 bateria powinna być 4 ogniwowa 14,8V. Czy można bezpiecznie przejść z Semprona na tego Turiona który jest core duo bez zmiany oprogramowania biosa. Czy automatycznie notebook przystos0wuje się do baterii o wyższym napięciu, przy okazji szukam do niego baterii bo nie mam żadnej. Jedynie na aukcji znalazłem baterię do tego modelu LA1703, V5555, V5155, V5536 na to wyższe napięcie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Tak bez problemowo możesz zamieniać baterię bez względu na procesor. Poprostu producent wypuszczał tańsze wersje z bateriami 3 cell i sempronami i droższe z lepszym prockiem i baterią. 4 oginwa miały zapewnić podobny czas pracy przy procku 35 watt ( turion) względem 25 wattowego semprona. Acha co do bezpiecznego przejścia to były 2 różne układy chłodzenia. Mocniejszy oczywiście do Turiona.
  • Poziom 40  
    Dzięki za info, kupiłem ten LA1703 z procesorem Sempron 3600+ ze zbitą matrycą i brakowało tylko baterii i HDD na szrocie w W-wie. Po włożeniu HDD i potem matrycy okazał się pełnosprawny. Szukając baterii na aukcji kupiłem drugiego bo miał baterię ale matryca i hdd do wymiany też okazał się pełnosprawny i nawet bez śladów używania. Cena jaką zapłaciłem za oba notebooki wyniosła tyle co kosztuje bateria po regeneracji.
  • Poziom 26  
    Tak to nieraz jest. Czasem zostaje coś w pełni sprawne a nie kompletne i szkoda to wyrzucić. Jednocześnie nie bardzo jest to przydatne. Szukaj jakichś esprimo v5515/5535/5555 czasem są jakieś uszkodzone, a modele w miarę nowe to może i baterię trafisz w dobrym stanie.