Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOIP: Umieszczenie bramki i apartu telefonicznego.

09 Sie 2009 21:43 1343 3
  • Poziom 28  
    Witam

Telefonią internetową jestem zainteresowany od dłuższego czasu, łącze internetowe mam 9Mbit/s downloadu i 1Mbit/s uploadu, sieć działa na routerze Linksys WRT54GL + switch firmy 3COM. Jutro zamierzam zamówić bramkę internetową Linksys PAP2T i korzystać z operatora IFON, i tak się zastanawiam czy moge sobie bramke zostawić przy innych urządzniach sieciowych a aparat telefoniczny umieścić w innym pomieszczeniu ? (Jakieś 10m kabla telefonicznego) proszę wszelkie opinie, uwagi i sugestie dotyczące wszystkiego związanego z tym tematem.
  • Poziom 16  
    Nie powinno byc problemu, jesli nie bedziesz jednak przekonany, podlacz sobie ten aparat na "sucho" bez przeciagania kabla na takim wlasnie 10 metrowym przewodzie.
  • Poziom 40  
    Kablem telefonicznym możesz pociągnąć powinno hulać, inna opcja bez wiercenia i kleszczy do rj-11 albo dziury przez ktrą wtyczka przejdzie to 2 słuchawki bezprzewodowe do jednej stacji. Jedna ze stacją bazowa przy liksysie a druga mini stacja z samym zasilaczem z zasilaczem tam gdzie chcesz i masz bez kabli.

Co do samej centralki to jest nawet nawet, znajomemu zakładałem i chyba już 2 gi rok będzie hulać bezproblemowo.
    I o ile dobrze pamietam ta bramka ma możliwość skonfigurowania 2 operatorów.
  • Poziom 28  
    Oki kupiłem dzisiaj bramkę i podłączyłem ją i zarejestrowałem konto, telefon jest podłączony poprzez przygotowaną wcześniej na tą okazje skrętkę Cat5e co prawda używam z niej tyko jednej pary ale o to mi chodziło abym nie musiał w razie czego ciągnąć drugiego przewodu.

Konto co prawda nie jest jeszcze w pełni czynne bo przelew zostanie zrealizowany dopiero jutro ale w porównaniu z linią neti która była wcześniej na tym samym aparacie (okablowanie się zmieniło) to głośność samego sygnału jest powalająca zarówno w słuchawce jak i na głośniku telefonu, przy netii to było zaledwie mruczenie. Więcej napisze jutro jak już wykupie numer i będę mógł przeprowadzić jakieś realne połączenie.