Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clio 1.2 energy 92r wysokie spalanie ;/;/

09 Sie 2009 22:09 3741 9
  • Poziom 2  
    witam, posiadam renault clio I 1.2energy 1992r. autko zakupilem niedawno i zaskoczylo mnie wysokim spalaniem.... ok 9l/100km ;| prosiłbym bardzo o jakąkolwiek pomoc...
  • Poziom 24  
    Zapewne poprzednik sprzedał je z tego samego powodu ;)
  • Poziom 2  
    powodu jako takiego nie ma ;] myslalem ze to sonda cos sie zawiesila... ale wszystko jest ok. bylem na pomiarze spalin to koles az sie zdziwil ze ma tak dobre wyniki jak na ten rocznik. jak mu powiedzialem ze tyle pali to sie zdziwil troszke....
  • Poziom 10  
    Witam miałem przez 4 lata a mój teść przez 12 lat takie samo clio i paliło mi ok 7l jednak wg mnie są to troche słabe silniki i jak załadowałem do samochodu 3 osoby spalanie sięgało 8l a jak chciałem przy tym jeszcze trochę przycisnąc to wir w baku;).Samochody te są bardzo wrażliwe na gaz i bardzo delikatne.dlatego jak chcesz zmniejszyc spalanie jezdzij nim bardzo,bardzo delikatnie!
  • Poziom 2  
    no wlasnie... dzisiaj bylem w trasie ok 300km to z moich obserwacji wyniklo ze na 100km bierze 6l. czyli spalanie ok 8.5l wystepuje jedynie w miescie i okolicach miasta.... ;(
  • Poziom 9  
    Witam Otóż kupiłem renault z uszkodzonym silnikiem 1.2 (ten na pasku) wymieniłem silnik, drugi stał u kogoś pare miesięcy i stworzył się problem, rozrząd ustawiłem na znaki, wymieniłem przewody, świece, kopółke z palcem. autko b.nierówno chodzi na wysokich obrotach/ a wolnych można powiedzieć niema wcale również i zauważyłem że w przewodach podciśnieniowych nie syczy powietrze. Prosił bym o pomoc jak i również o jakiś schemat podłączenia podciśnienia w tym że samochodzie. Z góry dzięki
  • Poziom 12  
    A czego się można spodziewać po samochodzie które niedługo będzie pełnoletnie. To mogą hamulce trzymać to pewnie już kompresji nie ma takiej jak powinna być - powodów może być wiele
  • Poziom 12  
    Witam i sory za wykopalisko..... Koledzy to nie chodzi że zaraz pełnoletnie itd. problem tkwi w wtryskiwaczu a nie jak nie jeden z was pisze że czujnik drugi ze wrażliwy na gaz a ja powiem trylko tyle ze tłuke już 3 clio i jak zajade to kupie 4 i 5 spalanie to auto ma jak diesel 5 litrów jesli ktoś nie wierzy zapraszam do mnie niedowiarków robimy 100km i tank... Wynikiem dużego spalania jest wtrysk sprzężyna we wtrysku, a że z biegiem lat ona się z filcowała to niczyja wina. I jeszcze jeden zabieg który trzeba by wykonać przed wymianą oleju płukanie silnika jest taki srodek (nie ma obawy nie rozszczelni sie silnik... i po tym zabiegu można zrobić przesiadke z oleju mineral na polsyntetyk 15W/40 na 10W/40... Jesli ktoś ma jakies pytania bardzo chętniew pomoge...pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam. mam podobny problem w clio 1.2 1996 ,spalanie jest około 8 i wiecej litrow.Przyczyna tego są napewno wysokie obroty podzas zmiany biegów oraz jazy na biegu jałowym, gdy auto sie zatrzyma obroty po chwili spadają sa co prawda nie równe ale nie gazuje juz auto.Chciałbym sie dowiedziec czy przyczyną będzie napewo krokówka czy moze te objawy swiadcza tez o innej wadzie, z góry dziekuje za podpowiedzi
  • Poziom 12  
    Witam kolego obejrzyj czujnik prędkości umieszczony jest na lince prędkościomierza zaraz pod zegarami taka obrączka z kilkoma kablami..