Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 1320. Brak wydruku. Wszystkie kontrolki świecą

gen999 10 Sie 2009 08:27 4506 13
  • #1 10 Sie 2009 08:27
    gen999
    Poziom 23  

Witam

Jak w temacie. Drukarka trafiła do mnie w stanie "nie drukuje", okazało się że drukuje ale gniecie kartki po lewej stronie patrząc od przodu. Problemem okazała się folia na grzałce. Po rozebraniu, wymianie folii i złożeniu wszystkiego w całość przy próbie wydruku strony testowej wypluwała czyste kartki ale już nie pogniecione więc myślę że folie wymieniłem poprawnie. Teraz nie chce nawet czystej kartki wypluć tylko uruchamia się obróci parę razy wałkami i zatrzymuje się zapalając wszystkie 4 kontrolki. Podejrzewam że coś źle złożyłem, bo szczerze mówiąc już dawno tego nie robiłem. byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi napisał konkretną procedurę jak się powinno wymienić tę folię. Konkretnie czy trzeba wyciągać cały piec czy wystarczy jeden bok zdjąc i wtedy kombinować. Nowa nie wchodzi w grę. pozdrawiam

0 13
  • Pomocny post
    #2 10 Sie 2009 09:41
    endriuf
    Spec od drukarek

To że wychodziły czyste kartki nie jest związane z fuserem. Napisz jak wymieniałeś fuser.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Sie 2009 10:25
    laserjack

Poziom 31  

Poszukaj serwisówki, za duzo jest pisania, trzeba zdjąć prawy bok, lewy, górę, płyte formatera, i jeszcze kilka innych.

0
  • #4 10 Sie 2009 10:34
    gen999
    Poziom 23  

Nie wymieniałem całego fusera tylko samą folię tą na grzałce. Wymieniałem odkręcając bok i luzując niektóre śruby. znalazłem service manual jak to sie powinno robić prawidłowo. No cóż z poradnikiem byłoby o wiele łatwiej ale ja to zrobiłem tak że zdjąłem całą obudowe, potem odkręciłem bok na którym nie ma zębatek i wyciągałem poszczególne plastiki które zasłaniały mi dostęp do grzałki potem zdemontowałem docisk lewy i prawy i jakąś ją tam wyciągnąłem po mału i delikatnie. Teraz zauważyłem że folia była założona odwrotnie ale rozebrałem ją zgodnie z manualem który znalazłem i wsadziłem folie dobrą stroną (tym gumowym paskiem na foli do gumowej "zębatki" na wałku pod grzałką). Czuć że grzałka działa bo kartki wychodzą ciepłe ale nadal czyste. Nie wiem czy jakoś nie uszkodziłem elektroniki ale teraz raz chce drukować testowe strony a innym razem zapala 3 kontrolki i stoi. Tak jakby nie była "pewna" czy toner jest czy nie ma. Jeżeli już się zatrzyma to wyłączenie z sieci i włączenie ponowne czasem pomaga. Dzisiaj rozbierałem ją zgodnie z tym
    http://www.accutekimaging.com/uploads/hp1320fuserinstall.pdf

0
  • Pomocny post
    #5 10 Sie 2009 11:40
    endriuf
    Spec od drukarek

Puść test z płyty formatera.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Sie 2009 12:39
    endriuf
    Spec od drukarek

Źle napisałem. Z płyty głównej. Pod płytką formatera, poniżej lub po jej wymontowaniu (nie pamiętam już) powinien być swich.

0
  • #8 10 Sie 2009 13:50
    gen999
    Poziom 23  

Ten sam efekt. Nawet z nowym tonerem. Jak sprawdzić czy laser świeci?? Ten mały silniczek z odbłyśnikami kreci się ale z tego co mi wiadomo to laser naświetla bęben wzorem a potem przylega do niego proszek a potem odciska na kartce i wygrzewa a skoro toner jest nowy i pełny to albo laser albo coś wcześniej...

0
  • Pomocny post
    #9 10 Sie 2009 16:40
    endriuf
    Spec od drukarek

A czy jak zamykałeś przednią klapę to lewy bok miałeś założony? Bo tam jest czujnik. Sprawdź jeszcze drucik z lewej strony pod tonerem czy się nie blokuje. Kiedyś miałem taki problem i okazało się, że to jego wina.

Dodano po 28 [minuty]:

Jak zachowuje się drukarka po włączeniu?

Dodano po 2 [minuty]:

Tutaj masz SM
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra2339563.html#2339563

0
  • #10 11 Sie 2009 09:21
    gen999
    Poziom 23  

Po lewej stronie patrząc od przodu jest czujnik zamknięcia przedniej pokrywy. Jest też blokada zamknięcia pokrywy. Albo trzeba założyć lewy bok albo podnieść blokadę śrubokrętem albo czymś. 1-warning 2-OK 3-Start po włączeniu mam taką sekwencję ; zapalają sie od razu 1 i 2 a 3 mruga, potem 1 świeci a 2 i 3 mrugaja potem wszystkie gasną potem 2,1,3,2,1,3,2 i albo świeci 2 albo zapalaj sie 1,2 i 3. Zapalone 1,2i3 to błąd wew drukarki bazując na manualu do tej drukary. Zastanawiam się czy nie wymienic taśmy połączeniowej lasera z formaterem. Niby wszystkie ścieżki mają przejście ale jakoś ona mi sie nie podoba (taśma 13 pinów dł 9,6cm). O jaki drucik chodzi??

0
  • Pomocny post
    #11 11 Sie 2009 09:26
    laserjack

Poziom 31  

Zobacz, czy dobrze dziłała mechanizm odsłaniania lasera. Z prawej strony w górnej częsci, jest taki biały mech./składa się z dwóch części/ ze sprężynką, który podczas zamykania klapy przedniej osłania laser.

0
  • #12 11 Sie 2009 09:44
    gen999
    Poziom 23  

tam jest taka blaszana wajcha. otwiera sie jak zamknę klape. To jednak będzie laser. i mam nadzieje że tylko taśma do wymiany. teraz pokazała mi fatal error czyli świeci się GO READY i WARNING. żeby zobaczyć "secondary error" trzeba przytrzymać GO zapal się wtedy Lampka ready co znaczy :

Laser/scanner error. The
    laser/scanner has a malfunction

1. Check the laser/scanner
    cable connections.
    2. If the error persists,
    replace the laser/scanner

0
  • Pomocny post
    #13 11 Sie 2009 09:49
    endriuf
    Spec od drukarek

Wewnątrz po lewej stronie jest zawinięty drucik. Znajduje się on pod tonerem gdy go włożysz.

0
  • #14 25 Mar 2011 13:06
    Komarecki
    Poziom 9  

Jak to dobrze, że jest ELEKTRODA, miałem właśnie problem z drukarką - drukowała czyste kartki. Nie działał mechanizm odsłaniania lasera, gdyby były zdjęcia można by szybciej zdiagnozować usterkę, ale i tak nie jest źle. Dzięki za pomoc.

0