Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Pytanie] Odbiór przesyłki na Poczcie Polskiej...

10 Sie 2009 10:52 5066 6
  • Poziom 14  
    Witam!
    Chcę zamówić towar na allegro, w związku z tym mam pytanie.
    Jak podam inny adres (wynajmowanego mieszkania) niż adres zameldowania, który widnieje na dowodzie osobistym, to nie będę miał problemów na poczcie z odbiorem przesyłki?
  • Poziom 43  
    Nadawca powinien napisać: "Poste Restante" i powinno zostać na poczcie. Po za tym nie ma obowiązku zameldowania. A listonosz i tak najczęściej po sąsiadach zostawia... Lenistwo.
  • Poziom 16  
    mi sie jeszcze nigdy nie zdarzyło zeby paczke zostawił u sąsiada, zawsze jak mnie nie ma to zostaje w drzwiach awizo ;)
  • Poziom 36  
    Mój listonosz zostawia u (umówionego) sąsiada jak mnie nie zastaje i ZAWSZE pyta czy ,,jestem" jak pismo np. ze skarbówki lub (to już historia) z WKU.Ale dzięki temu ma na browara...
  • Poziom 12  
    Na 100% nie bedziesz mial problemu z odbiorem przesylki wyslanej na inny adres niz masz w dowodzie osobistym. Wazne jest imie i nazwisko.
  • Poziom 30  
    Od lat mieszkam w Krakowie, adres stałego zameldowania (ten w dowodzie) mam przemyski - i nie mam problemu.
    A jeśli już to co najwyżej z urzędnikami do których nie dociera że w dowodzie jest adres zameldowania a nie zamieszkania - nigdy z Pocztą.
    Pamiętaj tylko żeby zmieniając adres zamieszkania zgłaszać to każdorazowo Urzędowi Skarbowemu - właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania (druk NIP3) bo ci to potrafią być upierdliwi... Adres zameldowania ich nie obchodzi.
    Niektórzy sprzedawcy nie chcą wysyłać na inny adres jak w danych Allegro...