Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS-42E71H - Poziome paski na ekranie.

10 Sie 2009 11:05 16259 12
  • Poziom 14  
    Witam.
    Do naprawy trafił odbiornik z charakterystycznymi poziomymi paskam na obrazie.
    Z relacji klienta wynika, że początkowo pojawił się jeden pasek, a teraz widocznych jest ich kilka.
    Dodatkowo grafika ekranowa jest również wyświetlana nieprawidłowo.
    Czy ktoś spotkał się z podobnym uszkodzeniem?

Wygląda to mniej więcej tak:

Widok Menu:

• PCBwayPCBway
  • Poziom 21  
    czesto takie pasy pojawiaja sie modułu logic ,moga byc zimne luty na kosciach których nie widac ,polecam obejrzec płyte pod mikroskopem,moga to też byc jakies zakłócenia z innej płyty

Dodano po 1 [minuty]:

sorry nie mam polskich liter w klawiaturze
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 21  
    polecam również przejrzeć drivery na ybufferze
  • Spec od TV
    Standart w płytach sygnałowych Samsunga- uszkodzony a właściwie zimne luty na RAM-ie, niestety BGA...
  • Poziom 21  
    do uzytkownika jerzy_d:wspominałem juz to co pan mówi że moga być zimne luty na logicu,bardziej to wygląda na wypalone drivery na ybufferze
  • Spec od TV
    Skoro są 'wypalone' Y-Buffers to dlaczego po lewej stronie obraz jest prawidłowy? Poza tym pewnie to uszkodzenie doskonale widac gdy właczy się 'MENU' nieprawdaż? Sorry ale ten temat przerabiałem wiele razy ale na elektrodzie też był ale chyba w LCD-ku. Szukaj kolego płyty sygnałowej (tej z tunerem)...
  • Poziom 21  
    panie jerzy_d na obrazie na całej długości sa widoczne cienkie pasy ,widać je dokładnie na pierwszym zdjęciu ,to nie jest LCD tylko plazma a jak siada logic albo sa na nim zimne luty to zazwyczaj ysus i zsus równiez źle pracuje wraz z ybufferami gdzie jak widać poleciały skany -cienkie linie widoczne po całej długości ekranu.

Dodano po 7 [minuty]:

w plazmach nie ma płyty sygnałowej wraz z tunerem zawsze jest osobno panie jerzy_d -pomylił pan tv lcd z plazmowym a jak juz wspomniałem to może to też być od złej pracy logica powyżej napisałem

Dodano po 14 [minuty]:

Dodano po 7 [minuty]:

a tu ma pan całe usterki i gdzie należy szukać uszkodzenia

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 7 [minuty]:

a tu zdjecie schematu blokowego dla tych co nie wiedzą jak jest plazma zbudowana
  • Spec od TV
    link
    link
    link
    Kolega chyba nie wie o czym piszę, Main Board (Signal Board) a Logic Board to dwie rózne płyty w plaźmie, w LCD sygnaly z Signal Board za pomącą LVDS-a ida do TCON-a lub jak kto woli LCD Drivera, w plaźmie idą do Logic Board ale nie będę się rozpisywał bo to nie ma sensu bo skoro 'na płycie sygnałowej nie ma tunera w plazmach ' to chyba róznimy się bardzo poziomem wiedzy i doświadczenia...
    PS:
    Signal (Main) Board
    Logic Board
  • Poziom 15  
    To raczej na 99% nie jest usterka driverów , a usterka w bloku tunera czyli jak wyżej popieram tzw. sygnałówka.Należałoby przegrzać powietrzem , może pomóc.
  • Poziom 21  
    Panie jerzy_d źle mnie pan zrozumiał ,a co do wiedzy pana to nie wnikam bo również nie pisze sie cyt. "plaźmie ",naprawiam bardzo długo TV Plazmowe w Londynie i nie wnikam do pana umiejętności ,a to co pan pisze cyt:Main Board (Signal Board) a Logic Board to dwie rózne płyty w plaźmie- to nikomu nic o tym nie pisałem na forum wspomniałem że nie ma płyty sygnałowej z tunerem chodziło mi o Logic
    moge podesłać schemat na maila
  • Poziom 40  
    Jest to typowe uszkodzenie pamięci flash IC BGA na płytach Samsunga czy to plazma czy LCD. Temat tych objawów i naprawy był już opisywany przy LCD tej f-my na Elektrodzie.