Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie z kierownicy nieoryginalnego radia (xsara)

hudini102 10 Sie 2009 11:37 9172 7
  • #1 10 Sie 2009 11:37
    hudini102
    Poziom 2  

witam
    czy jest możiwośc podłaczenia pod sterowanie w kierownicy w citroenie xsara innego radia niz to orginalne?? Jakie wyjscia musi miec to nowe adio zeby to bylo mozliwe do zrobienia. Dzieki z gory

1 7
  • #2 10 Sie 2009 11:57
    Spacewalker
    Poziom 32  

Obojetnie jakie wyjscie, wazne by sygnał sterowania był kompatybilny.

0
  • #3 10 Sie 2009 12:07
    hudini102
    Poziom 2  

a mozesz polecic jakis zakład (okolice warszaway) zeby na to zerknoł?? ile taka przyjemnosc moze kosztowac??

0
  • #4 12 Sie 2009 10:33
    Spacewalker
    Poziom 32  

To sa przeróbki dla kogos kto lubi dłubac i wie gdzie ruszyc. Nie słyszałem o zakładach co robią przeróbki "pod klienta" zwłaszcza jak chodzi o jakies dodatki. Szukaj na forum Citroena. Ale zasada taka - jak nie wiesz o co chodzi to nie zabieraj się o to bo staniesz w pewnym miejscu i nikt ci nie powie co i jak.

0
  • #5 12 Sie 2009 15:10
    djlj24
    Spec od car audio

1. Nowe radio musi mieć wejście sterowania (wiele nowych modeli ma takie) lub chociaż odbiornik pilota podczerwieni.
    2. Musisz wraz z nowym radiem dokupić konwerter - interfejs pilota fabrycznego na radio ze sklepu (praktycznie każda firma taki ma w ofercie, są też tańsze zamienniki - jest tego trochę).
    Najlepiej zapytaj na forum osoby o nicku Nawigator i na pewno coś dobrego doradzi.

1
  • #6 13 Sie 2009 13:55
    Nawigator
    Poziom 33  

Dziękuję naszemu forumowemu guru za zaufanie ale...
    Problem w dopasowaniu odpowiedniego adaptera polega na tym że ja nie znam wszystkich samochodów i parametrów przycisków kierownic i sposobu komunikacji z radiem fabrycznym.
    Bardziej znam sposoby sterowania radia sklepowego na wejściu zewnętrznego sterowania i/lub pilota na podczerwień a i to tylko tych marek co mi wpadły w ręce.
    W takich przypadkach jak potrzebuje hudini102 polecałbym obejrzeć stronę
    http://www.piloty.pl/UNI20.html - jak widać Xsara jest tam w dwóch rodzajach a jak znam życie jest jeszcze kilka innych jak to w autach francuskich.
    Potem skontaktować się z ludźmi z tego serwisu, oni znają na wylot ten temat i są chętni służyć telefoniczną pomocą w montażu.
    Poza tym przyjmują bez żadnych ceregieli zwroty i reklamacje co też jest nie bez znaczenia.
    Temat nie jest prosty z uwagi na ilość kombinacji a jeszcze można się natknąć (co mi się też zdarzyło) na krecią robotę poprzednika-rzeźbiarza który powymieniał rezystory w kierownicy i zniszczył przyciski.

N.

1
  • #7 08 Gru 2015 12:47
    Partyzant83
    Poziom 8  

A jakbym podrzucił prywatnie na maila komuś schematy instalacji to pomógł by mi ktoś gdzie podpiąć interfejs w Xsarze I?Zaznaczyć na schemacie gdzie wpiąć który kabelek.Adapter mam z czinczem oraz cztery kabelki czerwony-zasilanie,masa,zielony i fioletowy.Po wyciągnięciu radia widać kostkę ISO oraz drugą żółta kostkę z czterema kabelkami,numerki z tych kabelków pasują na schemacie do sterowania na kierownicy....Interfejs jest przygotowany pod moje auto i radio,zmieniony został także rezystor w adapterze na 6,8kOhm.W załącznikach zdjęcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów