Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie partycji dysku

10 Sie 2009 12:30 1328 6
  • Poziom 2  
    Posiadam dysk Hitachi HTS541080G9AT00 podzielony na dwie partycje C i D. Na C mam całe oprogramowanie a na D różne pliczki typu: zdjęcia, filmy, fotki. itp. I od kilku dni nie mogę dostać się do partycji D. Jak próbuję to wyskakuje komunikat: "Dysk w stacji D jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatować teraz?"
    Przeczytałam już wiele na ten temat, nic jednak co jest polecane w takich przypadkach nie przystaje do mojego przypadku.
    Ściągnęłam z neta programik TESTDISK jednak po prawie 24h szukania /odbudowywania/napawania nic nie znalazło. Ściągnęłam również programik do przeprowadzenia diagnozy nośnika DataAdvisor i pojawił się komunikat: "error riding drive. no diskette in drive or disk failure", więc jak mniemam to raczej uszkodzenie fizyczne. Czy mam rację? Co mam teraz zrobić?

Nie znam się na tym kompletnie proszę POMÓŻCIE:!:
    Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych z tego dysku.
    :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na początek pewnie wypada użyć jakiegoś Linuksa LiveCD, i spróbować podmontować tę partycję, a jeżeli sie to uda zrzucić dane. Dopiero potem - to też swoisty rodzaj testu - rozważać dalsze kroki.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprawdź dysk programem HD Tune. Tak jak napisał kolega wyżej spróbuj dostać się do partycji przez liveCD. Możesz także użyć Driver Image i zrobić backup dysku następnie na innym komputerze spróbować go odczytać.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim WAM za odpowiedzi!
    Wybaczcie zwłokę, ale słabo się na tym znam i sporo czasu zajmuje mi wprowadzenie w czyn tego co radzicie;]

Nie mogę dostać się do partycji przez Linuks liveCD. w czasie bootowania z płytki laptop zaczyna piszczeć i nie można kontynuować.
    :cry:

Natomiast po odpaleniu programu dmde, po kliknieciu na Physical drive pojawia się komunikat "przekroczono maksymalną ilość haseł, które mogą być przechowywane w pojedyńczym systemie".

W przypadku programu HD Tune pojawia się komunikat "no disks found"

Co teraz?

Przed tą całą awarią zmagałam się z wirusami?Czy one mogły zablokować dostęp do partycji D a teraz uniemożliwiać włączenie jakiegokolwiek programu?

Co robic?
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Cytat:
    Na początku dobrze abyś zrobił kopię posektorową podał SMART dysku.

a wykonałeś to o co cię prosiłem ?

DMDE można uruchomić na dyskietce. Opis w FAQ.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330426.html

Cytat:
    Uwagi :
    Jeśli przygotujesz dyskietkę a w komputerze w ,którym chcesz uruchomić dmde z dyskietki nie ma stacji FDD to możesz utworzyć CD startowe a jako wzoru-źródła startowego dla cd użyć tej właśnie dyskietki . Tu jest plik .iso spakowany w .zip (dmde.zip) ,dla leniwych. Po uruchomieniu CD wpisujemy dmde [ENTER].

Cytat:
    5) Płytę główną-komputer umożliwiający start z USB lub FDD lub CD-DVD lub innego medium zapisywalnego startowego.

Czyli jak nie ma CD a jest USB to też można .
  • Poziom 2  
    Nie jestem leniwa :|Próbowałam z cd i z usb, ale nie działa.
    Poddaje się, gdyż nie wiem jak z tego wybrnąć. Miesiąc wcześniej zgrałam najważniejsze pliki na cd, tak więc utratę zdjęć, filmów i muzyki jakoś przeboleję.
    Pozostaje mi postawienie systemu od nowa.
    Dziękuję za pomoc.