Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicja 1,9D

10 Aug 2009 14:35 3506 3
  • Level 15  
    Witam. Piszę ponieważ brak mi już koncepcji przy naprawie tego wozu. Samochód jak w temacie z pompą wtryskową Lucas. Moje pytanie dotyczy sterownika pompy wtryskowej o numerze 028 906 125B. Jaki ma on wpływ na pracę silnika? Czy bez niego silnik powinien zapalić? Wiem że steruje on czterema zaworami i świecami żarowymi. Problem jest taki że wszystko w samochodzie już sprawdziłem a silnik nadal nie chce zapalić. pozostał mi tylko ten sterownik chociaż gość który sprawdzał pompę powiedział że bez tego sterownika silnik powinien zapalić ale wolę się upewnić. I jeszcze jedno jak to jest z tym podłączeniem sterownika pompy do krańcówki drzwi. Wiem że chodzi o jakieś sterowanie grzaniem świec żarowych ale jeśli można prosiłbym o jakieś bliższe informacje. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • Level 22  
    Jest zasilany zawór odcięcia paliwa na pompie, instalacja jest odpowietrzona, zobacz czy paliwo wraca z pompy?
  • Level 34  
    Pompę zasilić w paliwo z bańki,to jak się zapowietrzy to tragedia.
  • Level 15  
    Witam . Problem został rozwiązany i parę rzeczy sprawdziłem. Przyczyną tego że silnik nie odpalał był zatkany katalizator. Ten motor bez sterownika silnika pracuje normalnie brak tylko regulacji kąta tłoczenia, sterowania EGR, podwyższonych obrotów biegu jałowego i grzania świec żarowych.. Tak więc temat uważam za zamknięty.