Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podlaczyc router do karty sieciowej w takiej konfiguracj

kryho79 10 Aug 2009 14:40 4165 3
    kryho79
    Level 11  
    Nie znalazlem odpowiedzi i dlatego nowy temat. Mam taki problem:
    laptop bezprzewodowo łapie internet i ten internet chcialbym podzielic na drugi komputer z karta sieciowa(tu nie ma problemu bo mozna nawet bez routera poprzez udostepnianie sieci ale nie o to chodzi) oraz tuner z karta sieciowa, majac nastepujace urzadzenia:
    1. w laptopie karta bezprzewodowa łapiąca ten internet (niezabezpieczony)i normalna karta sieciowa
    2. router siemensa SE515DSL
    3. drugi laptop z karta sieciowa
    4. tuner telewizji satelitarnej z karta sieciowa(dreambox)
    Jakies pomysly? Czy np program Krasnal mi w tym pomoże?(postawic serwer...?ten program wystarczy?)
    z gory dzieki za odpowiedzi
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kryho79
    Level 11  
    znalazlem takie urzadzenie
    ovislink_wl_5460ap_access_point_802_11g_54mbps
    jesli sie nie myle to moge go zastosowac jako odbiornik sygnalu od dostawcy internetu i podzielic, albo poprzez skretke rj45 na 2 komputery wbudowanym switch'em albo tez zastosowac jako repeater i wtedy moge odbierac syngnal na laptopie przez wifi. Dobrze kombinuje?
    gnomtijo
    Level 11  
    Witam. Dobrze kombinujesz. Podzielisz net ale... z tego co mi się udało doczytać z dokumentacji nie można rozdzielić jednocześnie przez wi-fi i rj45. Nie miałem go w rękach więc mogę się mylić ale nie podejrzewam by można było ustawić BRIDGE i NAT w tym samym czasie.
    piter3
    Level 15  
    gnomtijo wrote:
    Witam. Dobrze kombinujesz. Podzielisz net ale... z tego co mi się udało doczytać z dokumentacji nie można rozdzielić jednocześnie przez wi-fi i rj45. Nie miałem go w rękach więc mogę się mylić ale nie podejrzewam by można było ustawić BRIDGE i NAT w tym samym czasie.

gnomtijo ma rację. Został bym przy Twoim pierwszym pomyśle. Czyli odbieramy net bezprzewodowo ustawiamy NAT i wewnątrz po kablu dzielimy neta.
    Przypuszczam że Repater lu Bridge nie zdało by egzaminu tym bardziej że dostawca napewno weryfikuje użytkowników po MACu i tym samym pozwala wpiąc tylko jedno urządzenie. NAT zdejmuje z Ciebie to ograniczenie.
    Ewentualnie potem drugi apek do siania sygnału wewnętrznej sieci w domu :D