Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router z WiFi, klonowaniem MAC i gniazdami na ant. zew?

indianer 10 Sie 2009 17:54 2530 12
  • Jaki router z WiFi, klonowaniem MAC i gniazdami na ant. zew?

Poziom 16  

Chciałbym podzielić sobie LAN na kilka komputerów (max 4) w tym również na WiFi. Problem jest taki, że chciałbym zamontować router w piwnicy, a dla sieci bezprzewodowej podpiąć antenę zewnętrzną i jeśli to możliwe to również jedna przy routerze by się przydała. Właściwie to mogą być dwa gniazdka na anteny. Sprzęt również musiałby mieć klonowanie adresu MAC. Czy ktoś zna router który to ma?

0 12
    Poziom 16  

Dzięki! To by mi już nawet wystarczyło. Szukałem właśnie jakiejś anteny zewnętrznej, ale jak już są jakieś fajne to kierunkowe, a wolałbym dookólną by mieć zasięg na całej działce.

Dodano po 31 [minuty]:

A co myślicie o takiej antenie do tego routera? http://allegro.pl/item707332419_antena_szczelinowa_dookolna_14_dbi_2_4ghz_24m_gwar.html

0
    Poziom 16  

Pewnie, że wystarczy. Ale chciałem ją powiesić na zewnątrz na maszcie od anten TV. A taką to tylko na trytytki idzie do rury przypiąć :D W przyszłym tygodniu może kupię router, a antenę dopiero w następnej kolejności. O efektach napiszę.

0
    Poziom 16  

Oglądałem je, ale mają kabel na sztywno, a ja potrzebuję podpiąć 20m przewodu którego mam już po starej instalacji. A ten magnes musiałbym na parapecie przystawić.

0
    Poziom 17  

Kolega który podaje linki nie bierze pod uwagę iż sprzedający w ciągu 30 dni otrzymał ponad 100 negatywów

0
    Poziom 27  

Nie polecam sprzedających, tylko pokazuję przykładowe urządzenia. Można je lub podobne kupić w dowolnym miejscu, niekoniecznie w internecie, aczkolwiek uwaga słuszna, warto zwracać na to uwagę. Jakkolwiek zobacz jaką pan ma sprzedaż prawie 5000 pozytywów, ponad 1000 z ostatniego tygodnia. Jak ktoś sprzedaje miesięcznie 200-300 rzeczy i ma 5 negatywów to proporcje są podobne. Najwyraźniej gość trochę nie ogarnia już tego interesu i nie wie jaki towar ma na stanie.

0
    Poziom 31  

Te anteny z allegro to kawałek drucika w obudowie. Działają drożej niż fabryczne anteny dodawane przez producenta.
    20m kabla to będzie strata potężna i sygnały na końcu tego kabla może nie być.
    Za tą cenę kupisz 2 ovisy 5460 lub tp-linki WR543G, jeden postawisz w piwnicy, drugi w pokoju, połączysz je skrętką. Ustawisz ten sam SSID, a 2 różne kanały np. 1 i 6.
    To chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.

0
    Moderator Samochody

Nie wiem tego na 100% ale ten router ma chyba tylko jeden tor radiowy i wybiera sobie tę antenę z której ma lepszy sygnał, stąd jednoczesne korzystanie z obydwu anten może być mocno utrudnione, a przynajmniej odbije się na wydajności sieci. Pamiętaj też że anteny dookólne promieniują dookólnie, a nie sferycznie... czyli najlepszy zasięg jest na poziomie anteny:

Code:
    >,<

|

0
    Poziom 16  

Już się nastawiłem na zakup tego Linksysa WRT54GL-EU, ale gniazda na anteny ma jakieś inne i nie wiem czy uda się zdobyć jakąś przelotkę.
    Rozwiązanie z dwoma routerami też jest ciekawe, jednak nie skorzystam z niego. Po pierwsze to dodatkowy zasilacz i dodatkowe urządzenie które ciągle włączone pobiera dodatkową energię. A po drugie mieszkam na wsi gdzie często podczas burzy są przepięcia na sieci. Wszystko trzeba wyłączać, mnie najczęściej nie ma wtedy w domu, jak ja mam wyjaśnić żonie, że ma "oblecieć" kilkanaście punktów w domu i powyłączać sprzęt? :D Chcę te operacje uprościć.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Czy ktoś wie czy taki TP-Link TL-WR841ND by się nadał?
    http://enter.bydgoszcz.pl/sklep/index.php?t=8738
    Nie mogę nic znaleźć o klonowaniu MAC.

I jeszcze taki OVISLINK AirLive WMM-3000R http://allegro.pl/item718297659_ovislink_airlive_wmm_3000r_access_point_ant_odkr.html

0
    Poziom 16  

Witam ponownie. Mam już TP-Linka WR841ND. Śmiga fajnie. Na razie w pokoju. Jak zdobędę antenę zewnętrzną to przeniosę go do piwnicy. O efektach poinformuję.

0