Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

webasto eberspacher d1lc problem z podłaczeniem

Ralf203 10 Aug 2009 19:01 11369 15
    Ralf203
    Level 11  
    Witam
    Posiadam webasto eberspacher esslingen D1LC i mam problem z podłączeniem. Posiadam wraz z piecem pompkę paliwa, potencjometr, podłączony do pieca przekaźnik wraz z taką większa kostką do której dochodzi spora ilość przewodów.W potencjometrze są wystawione przewody ale nie ma żadnej kostki. Jeżeli ma ktoś schemat podłączenia lub jest w stanie pomóc był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Siekier81
    Level 17  
    a co do tej kostki z dużą ilością kabli to jest to pewnie czarna kostka i z boku biała 4 polowa.jeśli tak to są to kostki od sterownika (metalowa puszka)którego pewnie nie masz.i jakie to ogrzewanie 12v czy 24 i jaki masz ten potencjometr.
    Ralf203
    Level 11  
    taką metalową puszkę mam i do niej są podpięte przewody a potencjometr to orginalny od tego webasta przynajmniej był do niego podłączony.I jest to na 24v :(

sztajner rudolf
    Level 12  
    mowisz i masz
    Ralf203
    Level 11  
    Jak narazie to nic nie mam..
    Ralf203
    Level 11  
    To jest ktoś kto da rade pomóc??
    wojtas63
    Level 11  
    wygląda to tak;kaseta złącze B pin 8 potencjometr pin 2, k2-p1, k11-p4,k9-p6, na pin 6 potęcjometru ze złącza A pin3 + zasilania.podłączenie pompy paliwa;9złączeB -9wtyczka w ogrzewaniu na tej pompie która jest na zdjęciu nie będzie grzało,musi być Eberspecher a nie webasto,[inna wydajność]

Dodano po 8 [minuty]:

pomyłka,na pin 5 potencjometru ze złącza A pin3
    Ralf203
    Level 11  
    Wielkie Dzięki za pomoc ale jak by sie dało to troszkę jaśniej bo nie bardzo rozumiem co z czym mam połączyć
    wojtas63
    Level 11  
    na kasecie[aluminiowe pudełko] są dwa gniazda A 12pin i B 4pin skróty które podałem np.k2-p1 to;kaseta pin2 - potencjometr styk1. Ze zdięcia wnioskuje ogrzewanie z renówki ,[brak kolorów kabli] podaj nr. ogrzewania, dam schemat.
    Ralf203
    Level 11  
    hm nr hm znam tylko model webasto eberspacher esslingen D1LC a nr to nie widziałem żadnego albo nie wiem jak on wygląda jak Byś mógł to powiedz gdzie go szukać?
    wojtas63
    Level 11  
    Na naklejce ,zaczyna się od 25......
    Ralf203
    Level 11  
    Witam i Przepraszam za zwłokę ale nie miałem jak wejść na neta
    A co do tego nr to tam pisze 25177501
    Ralf203
    Level 11  
    Zima coraz bliżej a tu nic aj.. chyba zostanie mi tylko ogrzewanie z fabrycznej nagrzewnicy :(
    Ralf203
    Level 11  
    Żeby to było bliżej to mógł bym skorzystać ale tak to nie wiem czy to ma sens bo nie mam pojęcia czy to chociaż zadziała bo kilka lat już leży w szafce..