Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Malutkie samochody na kartę motorowerową.

10 Sie 2009 20:08 21945 14
 • Poziom 9  
  Witam.

  [url=http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.diseno-art.com/images/peel_p50.jpg&imgrefurl=http://www.diseno-art.com/encyclopedia/strange_vehicles/peel_p50.html&h=342&w=400&sz=48&tbnid=xFV_IpLMfoFWOM:&tbnh=106&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dpeel%2Bp50&usg=__Msxtl_WSNPa9NVSKHoF1tf80JqI=&ei=5GCASouBLI6InQO56OTmAQ&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image[/url]

  Oto samochód Peel P50. Mam 13 lat. W tym roku będę zdawał test na kartę motorowerową, a co za tym idzie[mam nadzieję, że uda mi się zdać] będę mógł jeźdźić motorowerami. Tym oto samochodem można jeźdźić jako motorowerem. I tu moje pytanie. Czy znacie taką marką która obecnie produkuje takie samochody?

  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Trochę większe, ale z silnikami 50ccm, a więc rejestrowane jako motorowery:
  Ligier Nova
  Ligier Ambra
 • Poziom 9  
  a inna marka?
 • Poziom 12  
  Dźwąng napisał:
  a inna marka?


  Mikrosamochody produkuje Ligier, Aixam, Piaggio, Microcar. Jednak większość z nich oferuje pojazdy o większych niż 50ccm silnikach.
  W wielu krajach europejskich używa się następującej definicji mikrosamochodu: masa mniejsza niż 350kg, max prędkość 45km/h i max moc 5,6KM. Do prowadzenia takich pojazdów nie jest wymagane prawo jazdy. Niestety w Polsce obowiązują inne przepisy i pojazdy z silnikami powyżej 50ccm nie mogą rejestrowane być jako motorowery.
  Pozostaje rejestracja jako samochód i jazda z prawem jazdy kategorii B1.
 • Poziom 9  
  Nom tak jest. Ale ten samochód, który zaprezentowałem to jest motorower. W prawie pisze tak: Motorowerem jest pojazd jedno lub dwuśladowy o pojemności skokowej silnika nie wyższej niż 50ccm. Może mieć on 2, 3 lub 4 koła. Jego maksymalna moc nie może przekraczać 5,6KM, a prędkość nie może być wyższa niż 45km/h.

  Tylko jak by se jechać takim drogą to co drugi patrol by Cię zatrzymał ;]
 • Poziom 9  
  a co możecie powiedzieć o ich wytrzymałości?
 • Poziom 36  
  A (tylko szczerze) do jakiej prędkości chciałbyś się rozpędzać po usunięciu (ewentualnych) blokad. Czyli konkretnie ile km?
 • Poziom 9  
  Hmm kilometry nie robią mi wielkiej różnicy. Spokojnie wystarczy 30 km/h ;) Chciałbym, aby służył mi on w dojeździe do szkoły ;)
 • Poziom 26  
  Już widzę ten pojazd z linku na tych małych kołach poruszający się po naszych dziurawych drogach i właściciela wyciągającego go co kawałek z większej dziury. ;)

  A tak poważniej, jadąc czymś takim 30 km/h zakorkujesz całą ulice. Takie spowalniacze ruchu prowokują mniej cierpliwych kierowców do różnych niebezpiecznych zachowań na drodze. Więc musisz się liczyć, że będą wyprzedzać Cię na trzeciego, a większy pojazd niekoniecznie może się zmieścić jako trzeci.
 • Poziom 28  
  A większy Cię zdmuchnie.
 • Poziom 23  
  piotrdx626 napisał:
  A większy Cię zdmuchnie.  hahahah :D
 • Poziom 9  
  Hehe do szkoły mam 6 km i to jeszcze po drodze na której jedzie może 50 samochodów dziennie, a asfalt jest elegancki ;D. Ale od rzeczy: Czy można coś takiego gdzieś w Polsce kupić lub skonstruować samemu? I ewentualnie zarejestrować jako SAM ?


  Wczoraj zdałem test na kartę motorowerową ;)
 • Poziom 36  
  To kup sobie motorower (wiem, dziewczyny szpanersko nie podwieziesz niestety), o pojazdach SAM już było, zapomnij. Że też każdy chce szybko jeździć taniutkim cztero(trzy?) kołowcem, za kilka lat zarobisz i kupisz coś normalnego...
 • Poziom 9  
  cirrostrato

  Heh mi nie zależy na wożeniu dziewczyn, tylko na dojeździe do szkoły. Te kilka lat to dokładnie 4, kasa na prawko ,samochód... Wszyscy myślą, że dziwny jestem, ale przed snem codziennie sobie wyobrażam że sobie jeżdżę takim pojazdem ;D Ale to tylko sfera marzeń, która w dzieciństwie jest baaardzo szeroka...