Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena z rtęcią ?!

24 Gru 2002 00:42 14794 29
 • Poziom 14  
  Cześć!
  Słyszałem kiedyś, że antena z rdzeniem z rtęcią (do CB) idealnie zbiera i nadaje. Byłbym wdzięczny za bliższe info o takich antenach - czy są to bajki, czy ma to twierdzenie jakieś podstawy fizyczne - jeśli tak, to jakie ?
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 19  
  Po części prawda. Niestety rtęć jest silnie trująca i istnieje niebiezpieczeństwo wycieku. Dlatego anteny tego typu były jedynie testowane jakiś czas dla celów wojskowych.
 • Poziom 16  
  Ma to potwierdzenie fizyczne - dobry przewodnik. Ale nic nie nadaje i nie zbiera idealnie, to też jest potwierdzone :) A biorąc pod uwagę b. dużą szkodliwość rtęci nie jest stosowane...
 • Poziom 14  
  Dzięki za informacje!
  Chyba zostanę przy wieszaku [jako antenie do CB] :)
 • Poziom 43  
  ponoc słyszałem że anteny rtęciowe też silnie zakłucają czy to prawda??

  a nawet jeśli to super coś to nie wiem co będzie jak się ktoś dowie ze coś takiego trzymiesz. Lepiej ponoć wylac to gdzieś na ulicy czy do kanału i zadzwonić na straż pożarną niż paprac się i załatwiac sprawy legalnie. PO wylaniu dzwoni się na straż przysyłają brygade ratownictwa chemicznego za kupe forsy i zabezpieczają próbke.
  A skupują gdzieś rtęć??
 • Poziom 29  
  Czy wiecie że częstotliwość SB to około 27MHz ?
  Czy wiecie że wysokie częstotliwości (np 27MHz) rozchodzą sie po przewodniku naskurkowo - po powierzchni ?
  Czy wiecie że przewody czy np anteny są robione z rurek - bo w środku i tak niepłynie wcz. ?
  Czy wiecie że przewody czy np anteny są srebrzone - aby lepiej przewodziły wcz. ?
  Czy wiecie że najważniejsza jest dlugośc anteny, dopasowana do długości fali ?
  Czy wiecie że najważniejsza jest dlugośc anteny, dopasowana do oporności obciążenia ?

  O rtęci to już niepiszę bo to totalna głupota, niebespieczne, szkodliwe , i nic niedaje !!!

  A zamiast rtęci to proponuje koło od rowera, z dobrze dostrojonymi szprychami :lol:
  albo tależe magnetyczne ze starych komputerów ODRA lub twardych dysków, a jeszcze lepiej założyć mocne magnesy z głośników na antene - pole magnetyczne dobrze przyciąga fale :lol:
  idealną anteną są przewody siesi 220v - ale należy podłączyć się przez kondensator strojeniowy z jakiegoś starego radia i dostroić się im do fali - ale zamiast sieci lepiej dopiąć się do karnisza metalowego od firanek - ale żabki muszą być plastikowe bo będą zakłucać - rechotem :lol:
  Myślałem że tego typu, steku bzdur więcej nieusłyszę :cry:
 • Poziom 33  
  popieram DWASERWIS :)

  to taka sama bzdura jak radio zakodowane do lodówki , albo gaśnicą śniegową , w celu odkodowania ...

  są ludzie i renifery :D
  no i jeszcze Mikołaj !!!
 • Poziom 14  
  Cześć!
  Do DWASERWISa:
  Jeśli uważasz, że anteny z rdzeniem rtęciowym są bez sensu to dlaczego wojsko je testowało i używało [patrz również wypowiedź KARLOSA] ?
  Jeśli w.cz. płynie po powierzchni to co szkodzi wykorzystać plastikową lub szklaną rurkę z rtęcią w środku? - takie anteny były (mam znajomego zawodowego wojaka - potwierdził, że takimi antenami się bawili przez rok, dwa lata.
  Czy to jest stek bzdur to nie wiem, dlatego rzuciłem hasło na forum.
  Gdybym wiedział to bym się nie pytał....
  Wyśmiewasz się z koła od roweru - ja w samochodzie nadaję z wieszaka do koszul i mam zasięg 5-6 km (może i więcej), a stojąca nie przekracza 10%.
 • Poziom 29  
  Maxxc napisał:

  ....dlaczego wojsko je testowało i używało .....(mam znajomego zawodowego wojaka - potwierdził, że takimi antenami się bawili ....
  Czy to jest stek bzdur to nie wiem, dlatego rzuciłem hasło na forum.
  Gdybym wiedział to bym się nie pytał....
  Wyśmiewasz się z koła od roweru - ja w samochodzie nadaję z wieszaka ....
  nie wojsko a dziwne pomysły niektórych biedaków, a w latach 50/60 były robione próby szybkiego dostrajania anten poprzez podnoszenie słupa rtęci co miało zastąpić dopasowanie do długości fali.
  Zadałeś pytanie, to zmarnowałem trochę czasu żeby ci w kilku podstawowych pytaniach wyjaśnić - chyba niemasz mi tego zazłe że sie starałem.
  Z wieszaka się nienaśmiewam oby tak dalej, w latach 80 nieżle zarabiałem na naprawach papug - niech teraz inni zarabią.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 29  
  Kilka/naście lat temu byłem na kilkunastu szkoleniach z w/w zakresu (jednostka radiolokacyjna koło Warszawy).Z tego co mi wiadomo "nie przyjęło się"-jak tłumaczono "ekologia".A jak z tym było do końca pewnie nikt nie wie...Jakiś tam zysk energetyczny był ale.....nikt z nas do końca nie był pewny czy ta antena to a rtęcią czy bez.
 • Poziom 14  
  Cześć!
  Do DWASERWISa
  Nie bój się, jak mi padnie CB to sobie naprawię.
  Do ogółu:
  Jak widać zdania są podzielone - może ktoś bawił się taką anteną ???
  Najbardziej miarodajne będzie stwierdzenie kogoś, kto taką antenę użytkował.
 • Poziom 33  
  temat jest podobny do "anten" siatkowych ...
 • Poziom 23  
  Dwaserwis ma absolutną rację!
  Ludzie różne bzdury wymyślają :)


  Dodam że dawno temu jak upalałem pierwsze BC107 słyszałem o takich dziwach. Sąsiad nawet zrobił sobie do TV na 8 kanał . Do aluminiowej anteny na VHF wlał rtęć. Oczywiście absolutnie żadnej róznicy w odbiorze.
  Być może były prowadzone jakieś prace nad rtęcią, ale bardziej logicznym wytłumaczeniem wydaje się (jak pisał dwaserwis) szybkie dostrajanie wysokością słupa, ale po co?.

  Jeszcze jedno: odbiegając od nieubłaganej fizyki , gdyby faktycznie rtęć tak bardzo wpływała na rx i tx to nie wierzę że wśród maniaków przeróżnych częstotliwości nie znalezli by się tacy co mają ekologię w ..... i nie jechali by na antenach rtęciowych 8)

  mgim: a coś konkretnego z tych wykładów pamiętasz? Jakieś podstawy teoretyczne dlaczego zysk takiej anteny miałby być większy i o ile ?
  Nie pytam złośliwie - człek ponoć całe życie się uczy :)
 • Poziom 29  
  w dawnych latach zysk anten rtęciowych był bardzo duży, jak pisałem najleprze promieniowanie anteny jest wtedy gdy jest długość anteny idealnie dopasowana do długości fali, a wojsko pracowało kiedyś na bardzo różnych częstotliwościach, a więc w jaki sposób mieli dostrajać szybko długość anteny do fal - anteny teleskopowe są skąplikowane w sterowaniu, wysuwaniu, i nieodporne na brud, a wtedy bez mikroprocesorów i innych bajerów był problem w kontrolowaniu szybkiego wysunięcia anteny, a wszelkie inne układy dopasowywujące (kondensatory, cewki itp) są dopasowaniami stratnymi - i to sporo.
  Wymyślono wtedy że góra anteny będzie rurą z rtęcią połączone wężem z cylindrem podobnym do szczykawki wyskalowanej w częstotliwości i radiooperator w ten sposób dostrajał anteny do częstotliwości na jakiej w danej chwili nadawał - szybko i dokładnie, dla CB niewidzę potrzeby takich patentów jeśli pracuje się na niewielkich różnicach częstotliwości od 27MHz.
  Czy to wyjaśniło wreszcie bajer z rtęcią, bo bardziej łopatologicznie niepotrafie napisać.
  -SORY-
  Maxxc napisał:

  Wyśmiewasz się z koła od roweru - ja w samochodzie nadaję z wieszaka do koszul i mam zasięg 5-6 km (może i więcej), a stojąca nie przekracza 10%.
  w 80 latach spokojnie rozmawiałem z malucha (fiat126p) z drugim maluchem, ja we wrocławiu a drugi w kudowie zrój, a na antenach stacjonarnych z wrocławia do poznania, w łączności bezpośredniej i przy mocy 4Waty - to skromne przykłay co daje dobra antena. O łączności DX (fali odbitej od jonosfery) niewspominam bo to mnie niebawiło i zawsze szukałem anten o charakterystyce promieniowania poziomej a nie zadartej w kosmos - i słuchania makarońskiej gatki
 • Serwisant
  A ja widziałem antenę TV z przykręconym kołem od roweru na wierzchu. :lol: :lol: :lol: Efekt wizualny robi wrażenie.
 • Poziom 23  
  Dwaserwis - zastanawiało mnie po co , bo ja bym zrobił to właśnie na lince i antenie teleskopowej (widać za młody jestem :P )
 • Poziom 14  
  Cześć!
  Dobra, na Nowy Rok jeszcze trochę namieszam:
  Jak to jest z zakłóceniami powodowanymi przez te anteny, nawet odbiorcze ?
  Były już w 1945 próby napędów elektrograwitacyjnych (Niemcy) działające na zasadzie dwóch dysków wypełnionych rtęcią naładowanych WN i rotujących w przeciwnych kierunkach.
  Efektem ubocznym takiej aparatury był zanik odbioru w promieniu nawet kilku km! No i promieniowanie Roentgena i takie tam inne...
  Antena z rtęcią naładowana do jakiegoś potencjału, hmmmmm....
  Podobieństwo się narzuca samo !
  Przy okazji ;)
  DWASERWIS masz blisko do tych urządzeń ;)
  Są podobno schowane w sztolniach kompleksu "Riese"
  Wiem, że większość z Was uzna to za brednie i bajki, ale naprawdę temat mnie zainteresował, nawet nie chodzi o wykonanie takiej anteny, ale o samo zachowanie rtęci w polu elektromagnetycznym i wpływ na grawitację i inne rodzaje pól sił nas otaczających; no i jak to jest z tym zanikiem odbioru ?
 • Poziom 29  
  :arrow: Maxxc
  proponuje troszkę poczytać o lampach wyładowczych - rtęciowych, i conieco o eksperymentach z pyłem aluminiowym i innymi pyłami metalowymi, potem z różnymi gazami itp.
  No cóż postęp elektroniki trwa od niedawna , w sumie ruszył po wojnie , a wcześniej to były różne dziwne zabawki - lampą plazmowa leczyli wszystkie choroby. :cry:
 • Poziom 13  
  Maxxc chyba sie Pająka naczytałeś i korci cie do eksperymentów?Pamiętaj że jak już stracisz zęby i wyłysiejesz to może być za późno. A tak sie kończy zabawa z rtęcią i innymi metalami ciężkimi. Polecam mniej sensacji a więcej nauki to naprawde pomaga.
 • Poziom 12  
  Witam Drogich panów...
  Coś dodam z własnego doświadczenia.
  Mój sąsiad wykombinował sobie takie coś(antene z rtęcią oraz z koła do roweru) i co prawda miał odbiór perfekt:) ale w okolicy nikomu nic nie odbierało począwszy od odbiorników radiowych do telewizyjnych.
  Wiec jeśli jest to nawet prawda to dlaczego psuć innym odbiór poprzez taką antenę.
  Dziękuje i tyle z mojej strony do tego tematu:)
 • Poziom 17  
  Dorzucę coś od siebie, testowałem sporo anten do CB jak i innych i z doświadczenia wiem że najlepsze są anteny które mają dopasowaną oporność jak i długość fali mało tego że idealnie działają to przy tym nikomu nie robią krzywdy ani nie sieją jak pijany rolnik, wszystko działa i tyle, ale eksperymenty są jak najbardziej wskazane ..
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ryju100 napisał:

  Mój sąsiad wykombinował sobie takie coś(antene z rtęcią oraz z koła do roweru) i co prawda miał odbiór perfekt:) ale w okolicy nikomu nic nie odbierało począwszy od odbiorników radiowych do telewizyjnych.
  Wiec jeśli jest to nawet prawda to dlaczego psuć innym odbiór poprzez taką antenę.
  Nie powtarzaj bzdur o antenach z rtęcią bo to są bajki! :D:D:D
 • Poziom 33  
  Takie tematy odświeżane są na święta jak się ludziom pod czapkami coś robi ... , jeszcze kilka dni i mózg zacznie normalnie funkcjonować i wróci na ziemię :D

  Jak ktoś ma za dużo czasu na bzdury to niech sobie naklei na radio antenkę-naklejkę poprawiającą zasięg w telefonach komórkowych > naklejanych pod baterię ... :D:D:D > jeżeli radio zacznie inaczej grać niech podzieli się tym ...


  Zabawa z rtęcią , może tylko zaszkodzić , więc nie bawcie się tymi nimy antenami , metal to metal , podczepcie sobie kawałek aluminium będzie to samo :idea:
 • Poziom 21  
  Hmmm czytam i czytam i jeden wniosek mi sie nasuwa. Kazdy cos slyszal, co drugi z nas ma sasiada ktory mial sasiada ktory taka antene zrobil, nikt, albo prawie nikt nie widzial akowej anteny. Mnie tez kiedys sie obilo o uszy na temat anteny rteciowej i jej cudownych mozliwosciach, ale skoro w szkole nie spotyka sie maniakow (napewno kazdy z nas mial z takimi wyklady lub zajecia) ktorzy wspominali o experymentach z takimi antenami, to albo ich nei bylo, albo byly nie udane lub srednio udane. Nauka sie rozwinela i wazniejsze sa parametry anteny, dopasowanie, charakterystyka, zysk energetyczny etc. i skoro nie ma slowa o rteciowych antenach, to widocznie mozna zrobic antene o lepszych paramtrach i bezpieczna dla zdrowia.
  Maxxc, jesli szukasz czegos na temat anten i nowosci i chcesz poexperymentowac i czegos sie dowiedziec, to poczytaj o fraktalach, technice fraktalnej i zastosowaniu fraktali w radiokomunikacji, a dokladniej w budowie anten.
  Pozdrawiam
 • Użytkownik obserwowany
  Najlepiej zrobić na 144MHZ z termometru lekarskiego, ciekawe czy temperetura wzrosnie ?:)
 • Spec od GSM
  romoo napisał:
  Najlepiej zrobić na 144MHZ z termometru lekarskiego, ciekawe czy temperetura wzrosnie ?:)


  ...grzałeczke dorzucic i zmiana długości jak ta lala...
 • Poziom 14  
  Akurat tak się składa że zrobiłem taką antenę i nie ma w niej nic szczególnego poza tym ze można ją łatwo rozwalić bo jest w szklanej rurce.Przewodność rtęci jest dupna w porównaniu z np:srebrem i można sobie miedzy bajki włożyć jej boską moc.....
 • Poziom 1  
  Witam.

  Uważam, ze racja co do działania tych anten z rtęcią leży po środku jak zwykle.
  Anteny rezonują z fala elektromagnetyczna przemieszczającej się poprzeczne jak fala wyzwalana na powierzchni wody po wrzuceni do niej odpowiedniego kamyka.
  Wiec po przez rozprężanie i sprężanie „eteru”(zmianę ciśnienia w „eterze” – zjawisko prądu elektrycznego i magnetyzmu). Pole elektromagnetyczne wywołuje hałas telepatyczny. Fala telepatyczna jest przez niektóre metale odbijana jak światło przez lustro a po przez inne metale przenika jak światło przez szybę. Detektorem i transmiterem uporządkowanej fali telepatycznej jest styk połączenia kryształków soli i rtęci. W wyniku kontaktu rtęci z skorodowana przez zanieczyszczona atmosferę rurki antenowej- pokryta kryształkami soli, dochodzi do zmodulowania fali telepatycznej wywołaną długością rurki z falą elektromagnetyczną. Ta zaś antena staje się zarówno nadajnikiem jak i odbiornikiem fali telepatycznej i rezonuje z antenami produkowanych seryjnie (o takich samych parametrach technicznych) gdzie zostają spełnione warunki powstania ścisłej fali telepatycznej. Przykład koło rowerowe. Felga znormalizowana, rurka z rtęcią – urządzenie nadawczo-odbiorcze. Tworzą jakby radiolinie. Im więcej takich samych anten tym skuteczniejsze ich działanie. Dlatego prototypy nie będą działać w ogóle. Nie maja wytworzonych jeszcze kryształków soli, ich wymiary nie są zestrojone do innych anten(nie istnieją takie same anteny), błędne założenia - izolowanie rtęci. Anteny położone najbliżej nadajników wytwarzają najsilniejsza fale telepatyczna przy pomocy kryształek soli i rtęci stając się źródłem nadajnikiem dla anten o takich samych parametrach. Tam z kolei fala telepatyczna zakłóca tzw. „eter” i wytwarza pole elektromagnetyczną i dalej jak w podręcznikach, czy na kanałach DICOVERY.

  Opis tych zjawisk opisywane jest i udowodnione w Internecie.

  Pozdrawiam.

  Moderowany przez c2h5oh:

  Post był raportowany. Regulamin, punkt 12.
  Elektroda jest forum technicznym, a nie parapsychologicznym.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Zamykam ten temat żeby już nikt takich głupot nie wypisywał!