Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZP 346 słabo chłodzi

rzadziu 10 Sie 2009 20:59 2946 4
  • #1 10 Sie 2009 20:59
    rzadziu
    Poziom 9  

Witam wszystkich mam problem z chłodziarko zamrażarką Polar CZP 346.
    Temp. w komorze chłodziarki wynosi około +20 stopni (w mieszkaniu jest około 30) na kratce od dolnej kapilary termostatu zgromadził się lód, usunąłem go ale temp w lodówce nie spadła agregat za to zaczął pracować non-stop w zamrażarce jest około -20. Może ktoś z Was miał już podobny przypadek i podpowie co mogło się zepsuć
    Z góry dziękuję
    Marcin

1 4
  • #2 11 Sie 2009 09:11
    rzadziu
    Poziom 9  

Wezwałem fachowca który stwierdził że odkleiła się płyta chłodząca od tylnej ściany no i lodówka do wywalenia :-( A może wiecie jak to naprawić!!!

0
  • #3 11 Sie 2009 09:52
    ramzesbb
    Poziom 12  

Witam,po tym co piszesz to najczęściej zdaża się nieszczelny układ chłodniczy w komoże chłodziarki,na tylnej ścianie,czasami zaoliwiony,samo napełnienie może pomuc tylko na jakiś czas,bądz krucej,a wtedy zakup nowej,można by ,dobrac i zamontowac parownik drugi na tylnej ścianie,omijając ten,i połączyc go z parownikiem zamrażarki,tylko jest to troszkę roboty,i kosztowne też, nie każdy się za to zabiera,pozdrawiam

0
  • #4 11 Sie 2009 13:38
    rzadziu
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź
    Wydaje mi się że najrozsądniejsze będzie kupno nowej !!!
    Temat zamknięty

0
  • #5 06 Sie 2014 17:02
    Goldenar
    Poziom 8  

Jeżeli kompresor pracuje i nie wyłącza się, w zamrażarce jest około - 20, a temperatura w chłodziarce nie spada, to tylko i wyłącznie za mało gazu jest w układzie. Nie ma co kombinować z termostatami. Parownik w chłodziarce jest szeregowo połączony z tym w zamrażarce i jest jako drugi w kolejce. Gdy jest za mało czynnika w układzie to typowy efekt.
    Po kilku latach ma prawo zejść. Najprościej i najtaniej jest założyć zaworek na króciec przy kompresorze i zrobić cały cykl. Sprawdzenie szczelności, próżnia i napełnienie odpowiednią ilością czynnika. Najtaniej zrobicie to w zakładach które zajmują się klimatyzacją (tam wiedzą o co chodzi). A bajki o odklejeniu się parownika możesz włożyć między bajki. I proszę nie kombinujcie, nie zamulajcie tematów. Ma być krótko i do rzeczy. ZA MAŁO GAZU !

0