Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozrząd renault megane II 1,9 dci 120 KM

10 Sie 2009 23:46 9509 4
  • Poziom 10  
    Moje pytanie czy ktoś z kolegów wie jaki ma rozmiar blokada górnego martwego punktu ( czy nie wystarczy jakaś śruba np ) i jak na domowy sposób później naciągnąć pasek rozrządu mniej wiecej jaką siłą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Z tego co pamiętam to trzpień o wymiarze M-8 natomiast nie pamiętam długości.Zresztą znak na wałku ma się znaleść w okienku obudowy paska rozrządu a z bloku na dole silnika koło skrzyni biegów wykręcasz śrubę wkładasz trzpień M-8 i blokujesz wał.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. A jak rozwiązałeś naciąg paska ( tak na oko ) mniej więcej jak stary czy jest jakiś lepszy sposób.
    Pozdrowienia
  • Poziom 14  
    Odmierzyłem suwmiarką odległość między rolką a uchwytem naciągu gdzie wkręcasz śrubkę m-6 do naciągnięcia rolki,ale pomimo tego sprawdzałem naciąg paska czy nie jest za bardzo napięty lub lużny.Dasz radę.Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie, dla przyszłych chętnych tej informacji dodaję formalnie iż ten trzpień blokujący w oryginale ma wymiary M8 x 60mm, proponuje oczywiście dłuższy i raczej z mocnego materiału, np. wiertło;

śruba znajduje się od frontu silnika w dolnej części bloku przy samym kole zamachowym;
    odkręca się ją torxem wpustowym i w to miejsce wkłada się trzpień blokujący.

Co do naciągu paska, proszę uważać, lepiej troszke luźniej, niż za mocno naciągnąć, ponieważ można pogiąć mocowania lub koła żębate....
    Ja robiłem stopniowo na oko, ale sprawdzałem czy pasek ma centrymetrowy skok;

Pozdrawiam