Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1.1 2002r mpi- NIEwyłancza sie wentylator

petruspp 11 Sie 2009 12:53 2313 1
  • #1 11 Sie 2009 12:53
    petruspp
    Poziom 1  

Witam! Jestem tu nowy. Przeszukałem forum i wszystkie posty dotyczyły problemów z włączaniem a ja mam odwrotny :)
    Jakiś czas temu zapalała mi się lampka check engine. Po odczytaniu błędów wyskoczyło że czujni temperatury cieczy podaje czasami błędne odczyty w postaci -40st. Ostatnio wymieniłem czujnik ale kontrolka już od tygodnia świeciła ciągle nie chcąc zgasnąć (poprzednio znikała i zapalała się w odstępach kilku dni). Przy kasowaniu błędów wyskoczyło jeszcze P0300 czyli wypadanie zapłonów. Wymieniłem kable i świece już dla świętego spokoju, ale kontrolka nie chce gasnąć. Dodatkowo po odpaleniu silnika jak osiągnie temp 70 st to uruchamia się wentylator i nie chce przestać. Komputer pokazuje błąd czujnika temperatury, a po wymianie na inny czujnik(oryginalny magneti m.) dalej to samo. Padło u mechanika, że to komputer. Przepieli mi komputer z innego seicento i zakodowali - to samo przy 70st wentylator chodzi na okrągło nie zależnie czy stoję w korku czy śmigam. Zabawa trwa dobrych 2 tygodnie. Pomoc mile widziana bo mi się skończyły pomysły, kontrolka ciągle świeci a wentylator szaleje.

1 1
  • Pomocny post
    #2 11 Sie 2009 20:45
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie. Pozostało sprawdzić okablowanie. Jak nie będzie łączył przewód czujnik-sterownik to wyjdzie -40 stopni. W sterowniku to pin 31. Przy okazji sprawdź kable sterujące cewką. w sterowniku to 1 i 19. Pozdrawiam.

1