Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wybijaniem bezpiecznika przy pralce Polar PDG 585.

Glina 11 Sie 2009 13:07 5208 7
  • #1 11 Sie 2009 13:07
    Glina
    Poziom 16  

Witam, mam pytanie, od jakiegoś czasu działająca pralka wybija bezpiecznik 16A znajdujący sie w mieszkaniu.
    Instalacja w domu podzielona jest na 2 linie góra oswietlenie (bezpiecznik 6A) i reszta (16A). Bezpiecznik zbiorczy na korytarzu 25A.

Podczas pracy wybija bezpiecznik 16A w mieszkaniu na jednej linii oraz ten zbiorczy 25A znajdujący się na korytarzu.

Cale obciążenie wyłączyłem więc działała tylko pralka a i tak korki lecą.
    Mam pytanie bo wg mnie albo pralka robi jakies zwarcie albo bezpiecznik w domu może już się chylić ku upadkowi (wszystkie automaty). Ale jeżeli wybija 16A w domu to czemu tez na główny?

Wyczytałem ze ta pralka sprawdzie działajaca nie powinna pobierac wiecej niż 9A.

Co wg was moze byc, stary bezpiecnzik czy zwarcie w pralce?

0 7
  • #2 11 Sie 2009 13:29
    predom
    Poziom 26  

Wydaje mi się że pralka robi zwarcie. Obserwuj czy wybija korek zawsze przy tym samym programie. Jeśli tak trzeba znaleźć które podzespoły pralki pracują w danym momencie i wymienić ten powodujący zwarcie.

0
  • #3 11 Sie 2009 14:24
    prz
    Poziom 20  

Gdyby był uszkodzony bezpiecznik to wybijałby nie tylko na pralce i nie powodował zadziałania zabezpieczenia głównego. Szukaj w pralce. Proponuję zobaczyć okolice grzałki.

0
  • #4 20 Sie 2009 21:49
    Polarpredom
    Poziom 11  

ja proponuje sprawdzenie blokady drzwi, prawdopodobnie masz uszkodzoną blokadę i ona powoduje zwarcie :)

0
  • #6 21 Sie 2009 19:44
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. Ten bezpiecznik jest chyba wkręcany, sprawdź czy jego styki są czyste czy przypalone. W trakcie pracy pralki prawdopodobne te styki się grzeją. Jeżeli są gorące to trzeba je oczyścić. Ciepło wydzielane na stykach może przenosić się na bimetal co powoduje rozłączanie bezpecznika. Pozdrawiam.

0
  • #7 04 Maj 2016 16:26
    bartoszkalisz
    Poziom 3  

Witam,
    Mam pralkę Polar podłączona do automatu skręcanego 6A, gdy grzeje grzałka to on sie nagrzewa i "boruczy". Nigdy go pralka nie wywaliła, a gdy raz podpiąłem do tego gniazdka odkurzacz odrazu go wyrzuciło i ponowne próby uruchomienia na nim odkurzacza powodowały wybicie tego bezpiecznika.
    Odkurzacz pracuje zawsze na innym gniazdku gdzie jest automat 10A.

Czy pralka może na nim pracować bez problemu bo z tego automatu jest tylko podłączone światło w przedpokojach, w pokoju, toalecie i 2 nie używane gniazdka w pokoju.

0
  • #8 04 Maj 2016 17:31
    skryn
    Admin grupy AGD

bartoszkalisz napisał:
    Witam,
    Mam pralkę Polar podłączona do automatu skręcanego 6A, gdy grzeje grzałka to on sie nagrzewa i "boruczy". Nigdy go pralka nie wywaliła, a gdy raz podpiąłem do tego gniazdka odkurzacz odrazu go wyrzuciło i ponowne próby uruchomienia na nim odkurzacza powodowały wybicie tego bezpiecznika.
    Odkurzacz pracuje zawsze na innym gniazdku gdzie jest automat 10A.

Czy pralka może na nim pracować bez problemu bo z tego automatu jest tylko podłączone światło w przedpokojach, w pokoju, toalecie i 2 nie używane gniazdka w pokoju.

P = U • I

P= ~2300W (moc znamionowa urządzenia)
    U= ~230V (napięcie sieciowe)
    więc I= ~10A (pobór prądu płynącego przez urządzenie)
    To tylko dla samej pralki.

Wnioski sam sobie wysnuj.

0