Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o konwerter???

Tomko1023 01 Cze 2004 15:50 1466 5
  • #1 01 Cze 2004 15:50
    Tomko1023
    Poziom 10  

Witam! Na dniach szykuje sie do zakupu Fergusona 5018,posiadam antene 120cm oraz konwertery od analoga CX 99(kiedys wypas)! I własnie o konwertery mi sie rozchodzi. Jeden napewno nie bedzie działał bo jest to orginalny konwerter od Cx(jakiś niemiecki), a Cx posiada "waską" głowice 950-1750, a drugi to typowy fullband Philipsa(dokupiłem jak zeza zakładałem), tylko przerobiony pod wąską głowice do Cx - wiecie o co chodzi!!! :roll:
    Pytanie moje jest takie! Czy fullband pasował bedzie do Ferdusona, czy musze go znowu przerabiać :?: :?: :?: jesli to i to nie wchodzi w grę to prosze o jakąs porade co do kupna konwertera posujacego do Fergusona! Jesli chodzi o analog to coś tam wiem, ale o cyfre to juz laik ze mnie wiec sorry!!! Pozdrawiam

0 5
  • #2 01 Cze 2004 17:10
    _Zbyszek_
    Poziom 17  

A jak sie przerabia konwerter fullband "pod wąską głowicę" ?

0
  • #3 01 Cze 2004 18:08
    Tomko1023
    Poziom 10  

A tego to nie wiem!!!gosc co mi to robił mi tak powiedział!mówił że bez tego czestotliwosc ucieka o 250 w dół czy w góre. nie wiem

0
  • #4 01 Cze 2004 18:18
    tomarex
    Poziom 24  

Zbylu napisał:
    A jak się przerabia konwerter fullband "pod wąską głowicę" ?

Kiedyś to się rozbierało fulbanda i przestrajało podkówką oscylator, tak aby chodziło to co trzeba.

0
  • #5 01 Cze 2004 18:34
    samja
    Poziom 19  

Witam.
    Podejrzewam że górne pasmo będzie Ci działało dobrze, bo tego nikt przy zdrowych zmysłach nie ruszał przy przeróbce konwertera pod stary analog. Z dolnym pasmem sprawa wygląda tak, że jeśli był przestrajany na "oko" to na 99% nie zadziała. Zwłaszcza na Fergusonie, który nie lubi zbyt dużych odchyłek oscylatora. Jeśli był przestrojony dokładnie na przyrządach, to są duże szanse. Musisz tylko w Menu- Ustawienia anteny przestawić oscylator. Robisz to następująco: pod pozycją Rodzaj konwertera musisz mieć ustawiony "Uniwersalny" (powinno już być fabrycznie), wciskasz OK na pilocie i wyskakuje plansza Edycja częstotliwości konwertera, wpisujesz: pod Częstotliwość 1 konwertera - "górny" oscylator: 10600, pod Częstotliwość 2 konwertera - "dolny" oscylator 10000. W przypadku gdy oscylator jest niedokładnie wstrojony najlepiej wrócić do orginału, czyli 9750. Nie wiem czy ktoś ci go przerabiał, czy sam, ale możesz spróbować samemu. Zdejmujesz plastikową osłonę z konwertera i powinieneś zobaczyć dwie śrubki wkręcone w obudowę, zalane silikonem. Mocujesz konwerter przez jakąś redukcję do czaszy, teraz musisz wytargać do czaszy również telewizor zeby mieć podgląd, ustawiasz jakiś program z niskiego pasma np.Polsat (bardzo czuły na odchyłki oscylatora, niski SR-będziesz miał pewność że dobrze wstroiłeś), włączasz w Menu tunera miernik poziomu sygnału, i minimalnymi ruchami, po kawałku (naprawdę delikatnie!!!- po 1/100 obrotu), jeśli dobrze pamiętam to wkręcasz(dawno nie robiłem-jeśli nie zaskoczy to wykręcaj) śrubkę oznaczoną L (tej oznaczonej H nie ruszaj), tak długo aż uzyskasz najpierw jakikolwiek, później najlepszy sygnał (masz dwie kreski: siłę i jakość sygnału). Po każdym ruchu odczekaj chwilkę, ponieważ miernik w tunerze ma małą zwłokę i nie wskoczy od razu.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 01 Cze 2004 21:20
    Tomko1023
    Poziom 10  

Dzięki za info i wszystkie wskazówki!jak wszystko poskładam to sie odezwe i powiem jak działa!

0