Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51, szybko zalewa świecę :(

11 Sie 2009 16:00 13092 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    No jak sam napisałeś to wina gaźnika.Zbyt bogata mieszanka.Nic nie poradzę ,że nie chce ci się czytać instrukcji regulacji.Tam są tylko dwie śruby z czego jedna od składu mieszanki!!Jak mamy ci pomóc, sam powiedz.
  • Poziom 18  
    Polecam google.pl i wpisanie "regulacja gaźnika simson".A na skróty :http://simsony.net/showthread.php?t=3863
  • Poziom 11  
    kondrad, zmniejsz ilość paliwa i mieszance, iglica do góry, albo śrubką wyreguluj.

2 sprawa, zalewa, czym. "Świeca czarna", mogło by oznaczać że za durzo oleju w mieszance lub simering od strony sprzęgła.
  • Poziom 10  
    Witam poleciłbym sprawdzić czy pływak w komorze gaźnika nie jest przedziurawiony i nie nabiera paliwa przez co jest cięższy i nie zamyka zaworka paliwa. Po wymontowaniu należy wytrzeć pływak do sucha wstrząsnąć nim we wszystkie strony i sprawdzić czy nadal będzie suchy. Najczęściej pęka w miejscu lutowania. Jeśli wszystko jest ok to można jeszce zmniejszyć ilość paliwa w komorze przez lekkie odgięcie blaszki na pływaku ku górze. powodzenia :wink:
  • Poziom 20  
    Ten kto sądzi że ten gaźnik reguluje się tylko dwoma śrubkami jest w błędzie. Zaczynamy od ustawienia poziomu paliwa w komorze pływakowej ( ustawiamy paliwo na wysokości nadlewu w komorze "to odkręcane na dole od gaźnika" za pomocą odginania i doginania blaszki przy pływaku) sprawdzamy ustawienie zapłonu. Zapalamy Simsona, aby się zagrzał do normalnej temperatury, i regulujemy skład mieszanki na wolnych obrotach i wolne obroty. Dysze zostawiamy takie jak miały być, zapinka na iglicy, w połowie rowków.
  • Poziom 18  
    Do wstępnej regulacji to może i warto ustawić iglice na środek, ale co do dysz to nie mogę się zgodzić. Ja niestety musiałem eksperymentować i stanęło na tym, że jeździ tylko na dyszach od 80 inaczej nie szło wyregulować. Każdy silnik inny. Kolega musi niestety poświęcić trochę czasu na regulacje. Przez internet jeszcze nikt nikomu nie wyregulował gaźnika Wink