Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony modul w motorze MZ 125 sm

dabalwwy 11 Aug 2009 16:37 7906 7
    dabalwwy
    Level 9  
    Witam
    Jestem nowy na tym forum i mam pewien problem wiec tak: padł mi moduł zapłonowy CDI w MZ 125 sm\rt. naprawa w Polsce nie przyniosła skutku a nowy to 500 zl jak dla mnie to trochę dużo. Wiec z stąd moje pytanie, czy pomoże mi ktoś dobrać moduł od innego motoru, bo ja się trochę nie znam a podobno jest taka możliwość. Przedstawiam parę zdjęć i prymitywny schemat.
    kamil_Ziomek
    Level 20  
    Jakbyś mógł zrobić zdjęcie jakiś cewkę które zasilają ten moduł i są z nim połączone to może by się dało. Bardzo podobnie połączony jest moduł zapłonowy w mińsku 125.
    kamil_Ziomek
    Level 20  
    Przecież polonez i golf nie ma cdi :| Sądząc po tej fotce i kawałku schematu to moduł jest AC
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    W takim razie można próbować podpasować moduł zapłonowy od innych moto 4T ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu. Trzeba tylko zorientować się co do kształtu tzw. "mapy zapłonu", a dokładnie przy jakich obrotach jest pełny kąt wyprzedzenia zapłonu o raz upewnić się, czy początek i koniec znacznika wypada na minimalnym i maksymalnym kącie wyprzedzenia zapłonu, a nie na kątach 12/36° jak dla mikroprocesorowych zapłonów.
    Można na przykład zastosować moduł od chińskiego skutera 4T (GY-6), zmienia on kąt wyprzedzenia od początku do końca znacznika w przedziale 2000 - 4000 RPM. Należy ustalić właściwą polaryzację impulsatora, łącząc jeden przewód z masą.
    guruFARMI
    Level 11  
    witaj,
    Też mam ten motocykl. Jedyne co mogę Ci poradzić to ogromny zapas części na ebay.de

Wiele motocykli po wypadku lub padnięciu silnika (co w tym modelu jest rzadkością) jest sprzedawana na części. Wiele pierdołek możesz znaleźć więc i taką część pewnie też i to nie za 500 zł....

Jakie były objawy zepsucia się tego modułu? Udało Ci się rozwiązać problem?
    dabalwwy
    Level 9  
    objawem było brak reakcji przy rozruchu . wysłałem moduł do polskiej firmy Digitech podobno bardzo dobrej parę osób mi polecało ale niestety nie udało im się naprawić bo brak u nas jakiś elementów elektronicznych itd wykonanie zastępczego 450 a nowy fabryczny 500