Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

atramentowa Canon IP4500 konserwacja

11 Aug 2009 16:52 2923 3
  • Level 10  
    Witam wszystkich,
    zakupiłem 3 miesiące temu dwie drukarki canon ip4500 i chciałbym aby jak najdłużej funkcjonowały.

Ilość prowadzonych wydruków to ok 1000 stron/ tydzień.

Proszę o informację:
    Jak mogę we własnym zakresie zadbać o te drukarki (smarowanie, oliwienie lub inne czynności konserwacyjne)?
    Jak należy czyścić IP4500?
    Jak należy zadbać o podajnik papieru?

Z doświadczenia tzn drukarek canon ip3000 i ip 3300 jakie miałem oraz znienawidzonej od czasu zakupu HP laserjet P1005 wiem, że głównie canon ma problem z podajnikiem papieru (pobiera po 2-3 karki co jakieś 10 stron) lub mechanizmem przesuwu kartek.

Pozdrawiam
    Andrzej Pawluszko
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 34  
    Według producenta pełną konserwację powinno robić się, przy wymianie pochłaniacza tuszy. Wówczas całą rozkręcasz i wszystko myjesz pod wodą, czyścisz stary smar, smarujesz, regulujesz, składasz w jedna całość i drukujesz.
  • Level 11  
    a gdzie dałeś rade kupić ip4500? ja szukałem ale tylko używki a chciałem nową. Nie wyłączaj drukarki i drukuj jeśli to możliwe jednorazowo dużo materiału żeby uniknąć wielokrotnego rozruchu i czyszczenia głowicy i co za tym idzie zapełniania pochłaniacza, jeśli to możliwe to najrzadziej drukuj co kilka dni no chyba że tylko oryginałów używasz to przez miesiąc nie zaschną. Wnioskuję po ilości że to drukowanie zarobkowe więc z przestojem i zasychaniem nie powinno być problemów. Przy stosowaniu tych rad to zanim zapełni się pochłaniacz to albo zwrócą ci się drukarki kilkukrotnie albo się nimi znudzisz.
  • Level 10  
    Drukarki kupiłem w Real-u objeździłem chyba z 7 marketów i kupiłem ich 4 szt. po ok 150-200 zł.

Pozdrawiam
    Andrzej