Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor SAMSUNG T200HD - inwerter

avj 11 Aug 2009 19:19 8269 14
    avj
    Level 23  
    Szukam schematu monitora z funkcją telewizora SAMSUNG T200HD. Może być tylko schemat modułu przetwornica-inwerter.
    _prusak_
    Level 23  
    Wymiana elektrolitów nie pomogła??
    avj
    Level 23  
    Dlaczego od razu wymiana elektrolitów? Monitor ma miesiąc, klient kupił go na Allegro jako nowy bez gwarancji.
    _prusak_
    Level 23  
    Najczęściej trafiało mi się że elektrolity były uszkodzone w zasilaczu. Poprosiłbym o dokładny model code tego monitora /tv to może pomogę.
    avj
    Level 23  
    Model Code:LS20TDDSUV/EN
    lisek
    Service technician RTV
    Napisz na jakim scalaku masz zasilacz i inwerter.
    avj
    Level 23  
    Zasilacz na AN7602, inwerter FAN7317. Interesują mnie głównie pojemności kondensatorów na wyjściu inwertwra (na 3kV) oznaczone jako C14,C16,C18,C20.
    _prusak_
    Level 23  
    Nie znalazłem schematu inwertera, jednak najczęęsciej jest 10pF/6KV.
    avj
    Level 23  
    Rzecz w tym, że transformator ma dwa identyczne uzwojenia wtórne (jedno na dwie świetlówki). Przy jednym uzwojeniu są dwie pojemności 3 pF a przy drugim 5 pF (fabryczny błąd montażowy?). Inwerter wyłącza świetlówki po około 2 sekundach.
    _prusak_
    Level 23  
    To fabrycznie mało prawdopodobne ale nie niemożliwe. Nie ma czasem śladów lutowania w tym nowym monitorku? Może już ktoś próbował go naprawić i sprawdzał te kondziorki i wlutował co było pod ręką. Trafka nie maja przerwy na wtórnym?? Zasilanie inwertera jest??
    avj
    Level 23  
    Trafo (jest jedno) sprawne, kondensatory nie lutowane, zasilanie jest (napisałem, że świetlówki są wyłączane po ok.2 sek.).
    _prusak_
    Level 23  
    Jeśli wiadomo na jakim układzie jest zrobiony inwerter to może warto posprawdzać coś w tym inwerterze?? W opisie FAN7317 jest podana typowa aplikacja i można na jej podstawie zorientować się jak ten inwerter jest zrobiony.
    Monitor SAMSUNG T200HD - inwerter
    Można pomierzyć owe pojemności na wyjściu inwertera czy maja pojemność znamionową, sprawdzić tranzystory kluczujące, rezystory itp.
    avj
    Level 23  
    Od kilku dni monitor zaczął działać poprawnie (nie wyłącza podświetlenia). Klient odebrał monitor i jeśli uszkodzenie pojawi się ponownie dostarczy go jeszcze raz. Na razie dziękuję za zainteresowenie tematem.
    _prusak_
    Level 23  
    Co było przyczyną usterki - Chyba że to był cud?
    avj
    Level 23  
    Nie cud. Klient twierdzi, że monitor potrafił tydzień pracować poprawnie a potem przez kilka dni nie mógł go załączyć. Teraz pracuje poprawnie. Jeśli monitor wróci do mnie odezwę się.