Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II - spryskiwacz działa jak chce

11 Sie 2009 21:23 2349 6
  • Poziom 12  
    Mam chyba nietypowy problem ze spryskiwaczem. Chodzi o to, że jak włączę spryskiwacz na przednią szybę, to podaje na przednią, jak włączę spryskiwacz na tylną szybę to też leci na przednią ale czasami zdarza się, że leci najpierw trochę na przednią a dopiero po chwili na tylną szybę. Podejrzewam włącznik przy kierownicy. Czy moje przypuszczenia są słuszne ? A może to wina pompki ? Przypadek raczej dziwny. Proszę o podpowiedzi od czego zacząć aby rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem to z włacznikiem przy kierownicy jest cos nie tak. Skoro pompka podaje normalnie płyn to wszystko z nia jest ok,czasem jak podaje normalnie na tył także to z tyłem też wszystko gra. We włączniku styki źle łączą i zamiast właczać tyłu załącza przód... pompka nie działa samoczynnie tylko kierowana jest odpowiednio z kierownicy...

Takie moje zdanie na 80% według mnie trafne...
  • Poziom 12  
    Na 100% pompka ,zatarty zaworek.Czasami pomaga przeczyszczenie ale ja osobiście jestem za wymiana na nową.
  • Poziom 12  
    No i zapewne kolega ma rację. Kupiłem na szrocie inny wyłącznik i objawy działania pompki są takie same jak na moim przełączniku.
    Mogę prosić o kilka rad, jak najprostszą drogą dostać się do pompki ?
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Gdzie jest pompka to doskonale wiem. Pytałem o jakiś prosty sposób żeby się do niej dostać. Czy wystarczy zdjąć nadkole czy trzeba zdejmować zderzak ? To chyba nie kosztuje wiele wysiłku kogoś kto wie jak to zrobić. Odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
  • Użytkownik usunął konto