Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plazma philips 42pf5320 sama wyłącza się- prosze o pomoc

finalmen 11 Sie 2009 21:57 2724 3
  • #1 11 Sie 2009 21:57
    finalmen
    Poziom 2  

proszę Was o pomoc, plazma sama się wyłącza /kontrolka jest zielona/ jednak tak jakby nie zaskakuje - nie ma tego charakterystycznego "cyknięcia", które występuje przy włączeniu, potem wystarczy odczekać klikanaście minut i wyłączyć z sieci, a nastepnie znowu włączyć aby zaskoczyła. Mam takie wrażenie jakby było to zależne od ciepłoty /przegrzania/
    w środku są same części samsunga, może ktoś z Was to przechodził i wie co nalezy wymienić
    będę bardzo, bardzo wdzięczny za pomoc :cry:

• #2 11 Sie 2009 22:05
    radsat
    Moderator

Wymienić C8059 i C8060(3300uF/16V), możesz jeszcze wymienić kilka innych z pewnością zasługują na to.

• #3 19 Sie 2009 20:21
    finalmen
    Poziom 2  

witam !
    przede wszystkim dziekuję uprzejmie za odpowiedź!
    zrobiłem tak jak powiedziałeś... jednak nic to nie dało :-(
    telewizor pochodził około godziny i stało się to samo zgasł z charaterystycznym pstryknięciem, a kontolka pozostała zielona, po ręcznym odłączeniu go od sieci i ponownym włączeniu za pomocą wtyczki /przy włączonym programie/ , zaskoczył na nowo, jednak po około 5 minutach to samo, i znowu po 4 minutach to samo, i tak chyba coraz krócej.
    zauważyłem takie coś, że jak ma dłuższą przerwę np. tak jak teraz dwa dni to chodzi dłużej, gdzy częściej jest używany - dzieje się odwrotnie
    PROSZĘ podaj czy masz jakieś inne propozycje

• #4 19 Sie 2009 20:40
    radsat
    Moderator

Uważam że uszkodzenie jest w zasilaczu i tu musisz szukać, ile wynosi Vs powinno być 105V jeżeli jest wyższe to należy zmniejszyć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME