Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu

8850 11 Aug 2009 22:07 4715 9
 • #1
  8850
  Level 21  
  Witajcie. Mam problem z wiecznie parującą przednią szybą w FSO Polonez Caro który ma już dużo lat. Jakie znacie sposoby aby szybko i sprawnie usunąć zamgloną szybę od środka bez jej przecierania gąbką podczas jazdy? Może wcześniej zaprawić ją jakimś preparatem?
 • #3
  wariato
  Level 43  
  Był kiedyś peparat Anti Fog nie wiem czy teraz jest w sprzedaży. Zajdź do sklepu z artykułami do aut i zapytaj o takie preparaty.
  W polonezie raczej nie znajduje się taki filtr w starszych typach. W Caro plus i Atu plus były montowane ale nie jestem pewien.
  A co do rozwiązania problemu to sprawdź czy nie masz wilgoci w aucie. Najczęsciej pod dywanikami. Ja musze po zimie co roku suszyć od strony kierowcy.
 • #4
  cyruss
  Level 30  
  Nadmuch na full, tylko na szybę (zamknąć kratki w desce i wylot na nogi), max powietrza z zewnątrz i odpalać 2-5 minut przed jazdą. U mnie skutkuje nawet w zimie przy jednej osobie. Z pasażerem trzeba dłużej dmuchać.
  I jeszcze sprawdzić opaski na wężach przy zaworze nagrzewnicy (w starych typach). Nieszczelność tam to ciągle zaparowana szyba ale skroplonym na niej glikolem z borygo (zwłaszcza w zimie)... Poznać po słodkim smaku tego co na szybie.
 • #5
  tiniu1
  Level 10  
  W polonezie nie ma filtra pyłkowego,sprawdź czy może przewody od nawiewu są połączone bo lubią czasem wyskoczyć z uchwytów.Zajrzyj dobrze pod deske,z dostępem nie powinno być dużych problemów.
 • #6
  radpat0695
  Level 11  
  Witam,
  miałem ten sam problem w renaut19, poskutkowało dopiero umycie szyby w benzynie ekstrakcyjnej i dobre przewitrzenie auta, po tym zabiegu już nie wiedziałem co to zaparowana szyba.
 • #8
  tobi79
  Level 12  
  Awaryjny sposób - nic prostszego.

  Weź trochę szamponu (najlepiej brzozowy lub Bambino) na papier toaletowy lub papierowy ręcznik i przetrzyj od środka SUCHĄ szybę. Nie spłukuj. Tylko przetrzyj i zostaw aż dokładnie wyschnie. U mnie, jak miałem Poldka, działało.
  Ale nie jest to zabieg raz na zawsze, tylko trzeba o jakiś czas powtarzać.

  BTW. kiedyś podczas deszczu przetarłem mokrą szybę i potem obserwowałem, jak od wewnątrz po szybie spływa sobie woda.Ale widoczność była OK. A to było wtedy najważniejsze.
 • #9
  8850
  Level 21  
  Wymyłem szamponem szyby od środka bez dodatku wody. To działa!!!! Szampon zwykły kobiecy bez odżywki, szyba nie paruje, wow :). Ale sprawdzę też jeszcze nagrzewnice i połączenia jak koledzy pisali, bo czuję że powietrze też gdzieś dołem ucieka. Dzięki
 • #10
  mxs
  Level 26  
  Ja stosuję dodatkowy wentylator skierowany na szybę i po kilkunastu sekundach mam czystą.