Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu

8850 11 Sie 2009 22:07 3830 9
  • #1 11 Sie 2009 22:07
    8850
    Poziom 21  

Witajcie. Mam problem z wiecznie parującą przednią szybą w FSO Polonez Caro który ma już dużo lat. Jakie znacie sposoby aby szybko i sprawnie usunąć zamgloną szybę od środka bez jej przecierania gąbką podczas jazdy? Może wcześniej zaprawić ją jakimś preparatem?

0 9
  • #2 11 Sie 2009 22:13
    jarcys
    Poziom 22  

Wymien filter pylkowy jak taki jest w polonezie i po problemie pozdrawiam.

0
  • #3 11 Sie 2009 22:18
    wariato
    Poziom 43  

Był kiedyś peparat Anti Fog nie wiem czy teraz jest w sprzedaży. Zajdź do sklepu z artykułami do aut i zapytaj o takie preparaty.
    W polonezie raczej nie znajduje się taki filtr w starszych typach. W Caro plus i Atu plus były montowane ale nie jestem pewien.
    A co do rozwiązania problemu to sprawdź czy nie masz wilgoci w aucie. Najczęsciej pod dywanikami. Ja musze po zimie co roku suszyć od strony kierowcy.

0
  • #4 11 Sie 2009 22:40
    cyruss
    Poziom 30  

Nadmuch na full, tylko na szybę (zamknąć kratki w desce i wylot na nogi), max powietrza z zewnątrz i odpalać 2-5 minut przed jazdą. U mnie skutkuje nawet w zimie przy jednej osobie. Z pasażerem trzeba dłużej dmuchać.
    I jeszcze sprawdzić opaski na wężach przy zaworze nagrzewnicy (w starych typach). Nieszczelność tam to ciągle zaparowana szyba ale skroplonym na niej glikolem z borygo (zwłaszcza w zimie)... Poznać po słodkim smaku tego co na szybie.

0
  • #5 11 Sie 2009 23:26
    tiniu1
    Poziom 9  

W polonezie nie ma filtra pyłkowego,sprawdź czy może przewody od nawiewu są połączone bo lubią czasem wyskoczyć z uchwytów.Zajrzyj dobrze pod deske,z dostępem nie powinno być dużych problemów.

0
  • #6 12 Sie 2009 00:08
    radpat0695
    Poziom 9  

Witam,
    miałem ten sam problem w renaut19, poskutkowało dopiero umycie szyby w benzynie ekstrakcyjnej i dobre przewitrzenie auta, po tym zabiegu już nie wiedziałem co to zaparowana szyba.

0
  • #7 12 Sie 2009 15:35
    8850
    Poziom 21  

Umylem szybę porządnie kilka razy rozpuszczalnikiem, jak będzie ciepło zostawię auto do przewietrzenia na cały dzień i ewentualnie umyję szamponem i sprawdzę zawór w nagrzewnicy oraz kanały nawiewu. Dzięki

0
  • #8 14 Sie 2009 09:35
    tobi79
    Poziom 12  

Awaryjny sposób - nic prostszego.

Weź trochę szamponu (najlepiej brzozowy lub Bambino) na papier toaletowy lub papierowy ręcznik i przetrzyj od środka SUCHĄ szybę. Nie spłukuj. Tylko przetrzyj i zostaw aż dokładnie wyschnie. U mnie, jak miałem Poldka, działało.
    Ale nie jest to zabieg raz na zawsze, tylko trzeba o jakiś czas powtarzać.

BTW. kiedyś podczas deszczu przetarłem mokrą szybę i potem obserwowałem, jak od wewnątrz po szybie spływa sobie woda.Ale widoczność była OK. A to było wtedy najważniejsze.

0
  • #9 14 Sie 2009 21:13
    8850
    Poziom 21  

Wymyłem szamponem szyby od środka bez dodatku wody. To działa!!!! Szampon zwykły kobiecy bez odżywki, szyba nie paruje, wow :). Ale sprawdzę też jeszcze nagrzewnice i połączenia jak koledzy pisali, bo czuję że powietrze też gdzieś dołem ucieka. Dzięki

0
  • #10 15 Sie 2009 20:05
    mxs
    Poziom 26  

Ja stosuję dodatkowy wentylator skierowany na szybę i po kilkunastu sekundach mam czystą.

0