Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil GDN 25/60/1 - cewka ociera (chyba)

11 Sie 2009 22:54 1586 4
  • Poziom 16  
    Mam sędziwe jednak doskonałej jakości głośniki Tonsil GDN 25/60/1. Głośniki owe dostałem od sąsiada (starego audiofila) za jednego browarka. Kupiłem zestawy naprawcze i do pracy. Głośniki naprawiłem w 95%, mianowicie jeden działa idealnie a drugi słychać że nieco trzeszczy. Zarówno podczas słuchania muzyki jak i podczas ruszania membrany palcami. Trzeszczenie to jest tylko z jednej strony bo gdy dam palce od dołu membrany, tam gdzie podłącza się kable do głośnika to ani troszkę nie słychać trzeszczenia. Więc jak się domyślam ociera cewka i to tylko z jednej strony. Powiedzcie proszę czy można, i jak to zrobić tak aby przestało ocierać. Najlepiej bez otwierania/rozbierania po raz kolejny głośnika.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Niestety, musisz rozebrać i złożyć poprawnie. Masz źle wycentrowaną cewkę. Przy okazji zobacz czy jakiś paproch nie wpadł w szczelinę.
  • Poziom 16  
    Teraz już niczego nie jestem pewny więc zadam banalne pytanie - da radę to zrobić bez zdzierania górnego zawieszenia??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Powinno wystarczyć oddzielenie karkasu cewki od membrany i ponowne wycentrowanie i sklejenie.
  • Poziom 16  
    a nie ma jakiegoś mniej inwazyjnego sposobu??
    nie chcę drugi raz przeżywać strachu że coś zepsuję. A membranę wystarczy górną?? czy dolne zawieszenie też??