Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Programator][stk500v2] Brak reakcji systemu.

12 Sie 2009 00:40 2847 10
  • Poziom 9  
    Witam !

Jakiś rok temu zakupiłem na allegro programator dualAvr (stk500v2) i przez ten czas leżał nie używany w szafce. Postanowiłem w końcu coś zaprogramować i tu napotkałem niespodziankę, po podłączeniu programatora do komputera nie ma żadnej reakcji, tz. na prog. świeci się dioda zasilania lecz w systemie nie ma żadnych informacji o odnalezieniu nowego sprzętu. Próbowałem zakładać zworkę co zmienia prog. na urządzenie HID lecz również system go "nie widzi". Spotkał się może ktoś już z takim problemem lub ma jakąś radę ?
  • Poziom 32  
    Trzeba najpierw zainstalować sterownik portu USB kliknąć na wpis do rejestru i gotowe mogę wystawić zawartość CD którą dostaje się z programatorem na forum jest tam także instrukcja instalacji
  • Poziom 9  
    Jak można to był bym wdzięczny bo nie mogę sobie z tym poradzić ;/
  • Poziom 9  
    Sterownik zainstalowany, wpis do rejestru dodany - a komputer jak nie widział tak nic nie widzi. Dodam że na innych komputerach wykrywa go normalnie. Przeinstalowywałem już sterowniki kontrolera usb i bez rezultatu ;(
  • Poziom 32  
    To w takim razie niewątpliwie coś z kompem
  • Poziom 9  
    No tak, ale wszystko inne działa - pen drive, myszka, aparat, itd. Więc dlaczego programatora nie widzi. Dodam, iż jest to laptop HP Pavilion dv6000
  • Poziom 32  
    A jaki Windows i SP ?

Ja mam XP z SP3 i działa
  • Poziom 9  
    XP Professional SP 2
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To już nie mam pomysłu :(
  • Poziom 11  
    Miałem kiedyś podobny problem. Nie był to programator a inne urządzenie. Problem leżał w tym, że napięcie podawane przez port USB było o wiele niższe i wynosiło ok 4.64V. Po wymianie zasilacza w komputerze wszystko wróciło do normy. Sprawdź jakie masz napięcie na porcie USB pod obciążeniem, i co masz podpiętego do portów.
    Może problemem jest duży spadek napięcia?