Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie Netii, mam modem ADSL i router wifi.

12 Aug 2009 12:14 12004 8
    User removed account
    User removed account  
    greg1987
    Level 10  
    Posprawdzaj ustawienia firewalla , dhcp , dns itp . Musi dzialac jak nie to masz cos z ustawieniami . Osobiscie preferuje inny soft np Openwrt typowo konsolowy . Jak bedziesz potrzebowal pomocy to pisz do mnie .
    User removed account
    User removed account  
    terrade
    Level 36  
    crobartie wrote:

modem na bridge a router na DHCP czy PPPoE czy moze static ip?
    2 dni temu (i wcześniej) pisałem tu na elektrodzie, że to nie żaden modem, ale router. I nie żaden bridge, ale tak jak z Netii, bo telefon VoIP nie będzie działał (no chyba że nie masz telefonu z Netii, ale wtedy tego "modemu" byś nie dostał).
    Bridge czy switcha możesz zrobić z Linksysa (żeby nie być za podwójnym Nat-em).
    User removed account
    User removed account  
    terrade
    Level 36  
    No to nie wiem po co dali ten router za ok.400 zł :D gdy mogli dać modem USB (lub nie) za grosze.

Obrazki wkleiłeś, ale ciężko je obejrzeć (nie chce mi się czekać kilku minut aż wejdą), więc trudno wyrokować. Ogólnie Netia (na liniach TP) chodzi na PPPoA, ale na PPPoE też powinna ruszyć. Mój podobny przypadek to router ADSL ustawiony w tryb bridge jako modem, a do niego podłączony Linksys WRT54GL z Tomato na PPPoE.

EDIT: ustawień nie mam, bo już z tego układu nie korzystam, a Zyxel jest promocji za 30 zł.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czyli kolega jest leniwy i ma roszczeniową postawę wobec forumowiczów.
    Takich tematów jest na pęczki zamykam. Regulamin forum pkt. 16.